Projekti za IPARD podsticaje: PRODUŽEN ROK ZA PODNOŠENJE ZAHTEVA

PRODUŽEN ROK ZA PODNOŠENJE ZAHTEVA

Opovo, 7. septembar 2020;

Usled trenutne epidemiološke situacije i velikog interesovanja korisnika, rok za podnošenje zahteva u skladu sa Prvim javnim pozivom za podnošenje zahteva za odobravanje projekta za IPARD podsticaje za diverzifikaciju poljoprivrednih gazdinstava i razvoj poslovanja produžen je do 30. oktobra 2020. godine.

Podnošenje zahteva za IPARD podsticaje investicijama u ruralni turizam počelo je 01. jula 2020. godine, a prvobitni rok do koga su zahtevi mogli da budu podneti bio je 01. oktobar 2020. godine.

Informacije u vezi raspisanog Javnog poziva, dostupne su na telefon Info-centra Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede: 011/260-79-60 ili 011/260-79-61, kao i Kontakt centra Uprave za agrarna plaćanja 011/30-20-100; 011/30-20-101 i 011/30-20-118, svakog radnog dana od 7:30 do 15:30 časova.

Četiri medalje za opovačke atletičare: STEFAN JOVANOV ISPUNIO NORMU ZA EVROPSKO PRVENSTVO

STEFAN JOVANOV ISPUNIO NORMU ZA EVROPSKO PRVENSTVO

Na Prvenstvu Vojvodine za mlađe juniore održanom 6. septembra u Novom Sadu, atletičar opovačkog Spartaka tri puta je obarao lični rekord i prebacio normu za Evropsko prvenstvo čak za 1m i 15cm. Kako je takmičenje odmicalo, Jovanov je bio sve bolji i bolji. U trećoj seriji je izjednačio lični rekord bacivši kuglu 16,92m, u četvrtoj 17,59m u petoj 17,63m i u poslednjoj seriji 18.43m. Ovo je treći rezultat u Evropi i peti u svetu ove godine u konkurenciji mlađih juniora.

„Znao sam da će baciti lični rekord i ostvariti normu za Evropsko prvenstvo jer je na treninzima to nagoveštavao, što nam je i bio cilj ove sezone. Iskren da budem, nisam očekivao ovaj rezultat ali znao sam da može preko 17,5 metara. Evropsko prvenstvo je sledeće godine i imamo dovoljno vremena da se dobro pripremimo“, izjavio je Stefanov trener Nemanja Stojanović.

Pored izvanrednog Jovanova atletičari Spartaka su osvojili još tri medalje. Boris Mojsa se nakon pauze od skoro pola godine vratio treningu i atletskoj stazi i već na prvom nastupu osvojio bronzanu medalju u trci na 800 metara sa rezultatom 2:06. Na istoj deonici i Tamara Radin je osvojila treće mesto i bronzanu medalju uz ostvaren rezultat 2:26. Odličan je bio i Luka Stojanović u trci na 3.000 metara, koju je istrčao za 11:40 i osvojio srebrnu medalju.

Srpska liga Vojvodina 5. kolo: BORAC SRUŠIO LIDERA PRVENSTVA

BORAC SRUŠIO LIDERA PRVENSTVA

Sakule, 7. septembar 2020;

BORAC (Sakule) – OFK STARI GRAD (Bačka Palanka) 1:0 (0:0); Teška i neizvesna utakmica u kojoj su Sakuljani uspeli da izađu kao pobednici što je lidera dosadašnjeg toka prvenstva koštalo pada na šestu poziciju. Prvu ozbiljniju priliku su imali gosti u 34. minutu ali je golman Brković izvanredno intervenisao. Domaćin je zapretio u 51. minutu kada je Galić iz slobodnog udarca uputio dobru loptu ka golu Starog Grada ali se sada istakao golman Buzadžija. Utakmica je rešena u 55. minutu pogotkom Mladenovića iz solo prodora. Do kraja utakmice, Borac je preko Đurića imao još jednu lepu priliku ali je rezultat ostao nepromenjen.

BORAC: Brković, Mićić (Mijatović), Petrović, Pavlović, Nikolić (Pavlov), Mladenović (Sekulić), Gavrilović, Radović (Đurić), Galić, Savić (Rakić), Marković.

OFK STARI GRAD: Buzadžija, Pekić (M.Gluvić), Jević, Tanasić (Batinica), Stojanović (Krajinović), Vlajić, Todorović, Ilić, B.Gluvić, Juhik, Krstić.

REZULTATI 5. kola: Hajduk 1912 – 1.Maj Ruma 2:1; Sloga – OFK Vršac 0:0; Sloboda – Omladinac 0:3, Dinamo 1945 – Vojvodina 1928 2:0; Mladost – Radnički 1912 1:0; Feniks 1995 – Jedinstvo 1:0; Radnički (Zr) – Bečej 1918 4:0; Dunav – Bačka 1901 1:2; Borac – OFK Stari Grad 1:0; Tisa – Kozara 1:2;

TABELA: 1. Dinamo 1945 (12); 2. Omladinac (11); 3. Mladost (10); 4. Hajduk 1912 (10); 5. Bačka 1901 (10); 6. OFK Stari Grad (9); 7. Jedinstvo (9); 8. BORAC (9); 9. 1.Maj Ruma (8); 10. Radnički 1912 (7); 11. Feniks 1995 (7); 12. Tisa (5); 13. OFK Vršac (5); 14. Radnički (Zr) (5); 15. Kozara (5); 16. Sloboda (5); 17. Bečej 1918 (4); 18. Dunav (3); 19. Sloga (3); 20. Vojvodina 1928 (1).

Druga južnobanatska liga Zapad 2. kolo: DVA PENALA, CRVENI KARTON I TRI BODA ZA OPOVČANE

DVA PENALA, CRVENI KARTON I TRI BODA ZA OPOVČANE

Sefkerin, 6. septembar 2020;

TEMPO (Sefkerin) – OMLADINAC 1927 (Opovo) 2:4 (2:2); Kao i uvek opštinski derbi između Tempa i Omladinca nabijen je sportskim emocijama, pa je tako bilo i ovog puta. Tri boda pripala su gostima iz Opova, koji su, kada se sve uzme u obzir, zasluženo pobedili. S obzirom na dobre igre u pripremnom periodu, timskim pojačanjima i činjenice da su igrali na domaćem terenu, Sefkerinci su bili bar blagi favoriti u ovoj utakmici. Navijači su mnogo očekivali ali izgleda da su fudbaleri Tempa u prevelikoj želji sagoreli. S druge strane, Opovčani su odigrali taktički dobro sa puno preciznih pasova na prvu loptu, i što je najbitnije iskoristili greške rivala.

Pre nego što krenemo sa opisom utakmice moramo pomenuti i jedan detalj sa početka meča, a to je zaštitini tunel od svlačionica do terena sa sve postamentom na kome se nalazila lopta za igru. Možda za ovaj rang takmičenja nepotrebno ali svakako lepo i simpatično.

Nakon prvih minuta ispitavanja sa obe strane, Opovčani su već u 5. minutu imali dva gola prednosti. U 4. minutu grešku golmana Jovana Đinovića i inertnost odbrambenih igrača Tempa koristi Nemanja Živić za vođstvo Omladinca. Samo minut kasnije Nikola Dimitrov probija po desnoj strani, upućije odličnu asistenciju u peterac gde Stefanu Markoviću nije bilo teško da zatrese mrežu.

Tek nakon ova dva pogotka probudli su se fudbaleri Tempa. Sefkerinci vrše pritisak na polovini Omladinca stvaraju nekoliko odličnih prilika ali raspoloženi golman Nikola Šiđanin sve udarce u okvir svog gola brani. Posebno se istakao nakon odličnog šuta Predraga Dačića kada je bravuroznom paradom spasio svoj gol. Ipak, Sefkerinci su u 11. minutu uspeli da savladaju Šiđanina. Nakon faula u šesnaestercu sudija Bunčić pokazuje na belu tačku. Penal izvodi Dejan Jaćimovski ali Šiđanin mu čita šut i brani, međutim na loptu prvi natrčava Nemanja Stanisavljević i šalje je u mrežu Omladinca. Nakon što su smanjili rezultat, fudbaleri Tempa nastavljaju sa napadima i u 16. minutu nakon jedne gužve u šesnaestrcu dolaze do izjednačenja, a strelac je Uroš Mladenović.

Do kraja poluvremena posed lopte se menjao, rivali su bili izjednačeni ali bez izrazitih prilika za postizanje pogotka.

I pored četiri gola, po dva sa obe strane, očekivalo se da domaćin u nastavku meča dominira. Međutim, gosti su bili konkretniji i od starta drugog poluvremena krenuli da stvaraju prilike. Verovatno presudan momenat meča je crveni karton Dejana Jaćimovskog u 51. minutu kada je u pokušaju da spreči kontra napad Omladinca napravio prekršaj s leđa kao poslednji igrač odbrane. Sa deset igrača fudbaleri Tempa su bili u potpunoj konfuziji što su Opovčani iskoristili i zaista boljom igrom došli do još dva pogotka.

Zbog igranja rukom u šesnaestrcu sudija još jednom pokazuje na belu tačku ali ovog puta za Omladinac. Siguran izvođač je bio Aleksandar Gošić. Dva minuta kasnije, nakon što je Đinović loše intervenisao i kratko odbio loptu, najbolje se snašao Živić i majstorski lobovao golmana Tempa, tako da su Opovčani ponovo imali dva gola prednosti. Do kraja meča Sefkerinci su napadali stihijski, Bojan Forgić je dva puta šutirao pored stative, ali su i gosti imali nekoliko dobrih prilika koje nisu iskoristili.

Teško je analizirati ekipe na osnovu jedne utakmice. Kao što smo već rekli na početku teksta, fudbaleri Tempa kao da su sagoreli u prevelikoj želji. Mada je na momente bilo dobrih poteza kompletan tim je podbacio. Svakako da je tome uticala činjenica da su gotovo celo drugo poluvreme igrali sa deset fudbalera, a da je raspoloženi Uroš Mladenović već u 25. minutu zbog povrede napustio teren. Odbrana je lako ispadala nakon brzih dodavanja i istrčavanja protivničkih igrača, veznjaci su definitivno bili spori, previše držali loptu u nogama, komplikovali i imali potez više, tako da Forgić i ostali napadači nisu ni imali upotrebljive lopte da bi uopšte došli do gol šansi.

S druge strane, mladi tim iz Opova je prijatno iznenadio. Zadnja linija uigrana i sigurna u intervencijama gde se posebno istakao centralni bek Marko Tanasić. Devetnaestogodišnji Milan Puškaš je već sad izrastao u lidera i plejmejkera ekipe, dvostruki strelac Nemanja Živić je pokazao odličan tajming i kretanje, a možda je najviše iznenadio, naravno prijatno, mlađani Bojan Todorović koji je bio svuda na terenu, upućivao upotrebljive duge lopte, a u duele ulazio kao da nema 16 godina.

Ipak, za neki ozbiljniji sud videćemo obe ekipe kako će se pokazati tokom prvenstva.

TEMPO: Đinović, Darko Jaćimovski (Stajić 79’), Stoševski (V.Mladenović 70’), Simeon, Arsić, Dačić, Stanisavljević (Panajotović 46’), Dejan Jaćimovski, Forgić, Lazović (Živković 46’), U.Mladenović (Avramović 25’).

OMLADINAC 1927: Šiđanin, Đerfi, Janković, Marinković (Todorović 46’), Tanasić, Stupar (Puškaš 43’), Gošić, Stojić, Dimitrov, Marković (Bogić 78’), Živić (Janjić 78’).

REZULTATI 2. kola: Jedinstvo Stević – Mundial 1:0; Tempo – Omladinac 1927 2:4; Pobeda – Unirea 1:2; Glogonj – slobodan tim.

TABELA: 1. Jedinstvo Stević (6); 2. Glogonj (3); 3. OMLADINAC 1927 (3); 4. Mundial (3); 5. Unirea (3); 6. TEMPO (0); 7. Pobeda (0).

Vreme: UJUTRU SVEŽE, TOKOM DANA SUNČANO I TOPLO, DO 32 C