Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad 7. kolo: DVA CRVENA KARTONA I PREKIDI OBELEŽILI OPŠTINSKI DERBI

DVA CRVENA KARTONA I PREKIDI OBELEŽILI OPŠTINSKI DERBI

Opovo, 13. oktobar 2019;

OMLADINAC 1927 (Opovo) – TEMPO (Sefkerin) 1:0 (1:0); Mogli bi smo reći i ništa novo u opštinskom derbiju između Opovčana i Sefkerinaca. Utakmica koja je obilovala oštrim startovima, simuliranjem, povikom na sudiju, prekidima, žutim i crvenim kartonima. Deo krivice snosi i glavni sudija koji se očigledno nije snašao u ovoj uzavreloj atmosferi i dozvolio da mu utakmica izmakne „iz ruku“ i ode drugim tokom.

Jedini pogodak na meču pao je već u 4. minutu kada se na centaršut Dimitrova odlično snašao mladi Milan Puškaš i glavom poslao loptu u mrežu Tempa. Mogao je Puškaš i do drugog pogotka ali je njegov odličan udarac zaustavila prečka. Odličnu šansu je imao i Dimitrov ali je u situaciji jedan na jedan sa golmanom Tempa poslao loptu kraj stative. U drugom poluvremenu domaćin je imao par izglednih prilika ali se istakao golman Vickov, posebno u situaciji kada je Puškaš nanizao nekoliko odbrambenih igrača Tempa u njihovom šesnaestercu ali je Vickov i ovog puta bio na pravom mestu.

U dva navrata došlo je do prekida zbog gužvi i guranju gotovo svih igrača na terenu, a crvene kartone su dobili trener Tempa Dejan Suba, zbog neprimerene reakcije njegove klupe, kao i fudbaler Tempa Damir Krstić zbog drugog žutog kartona. Sefkerinci su nakon drugog prekida imali desetominutnu inicijativu, zapretili golu Šiđanina, ali očigledno je da im nedostaje snage jer su vrlo brzo fizički pali i ponovo se povukli u defanzivu.

Da ne bude baš sve loše, moramo pohvaliti mladog Milana Puškaša, koji je pored postignutog gola u nekoliko navrata izmamio velike aplauze gledalaca pokazavši sav raskoš svog talenta. Kod domaćina istakli su se i Novičić, Cvetković, S.Šabanaj i Marinković, dok je kod Sefkerinaca odličan bio golman Viktor Vickov, kao i Marko Ilkić, koji je utakmicu odigrao za primer, bez greške.

OMLADINAC: Šiđanin, S.Šabanaj, Zina, S.N.Jovanov, Marinković, Stupar (Arsenović 86’), Novičić, J.N.Jovanov, Puškaš (Stojić 81’), Dimitrov (R.Šabanaj 83’), Cvetković.

TEMPO: Vickoc, Radojičić, Ilkić, Krstić, Simeon, Milankov (Milićev 62’), Stanisavljević (Getejanac 76’), Jovanov, Radenković (Živković 71’), Stajić, Kamber (Jon 80’).

REZULTATI 7. kola: Vojvodina – Mundial 0:3; Vojlovica 2018 – Glogonj ; Pobeda – Unirea 2:3; Jedinstvo Stević – Slavia 1:2; Omladinac 1927 – Tempo 1:0.

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 9. kolo: BORAC „PROKOCKAO“ DVA GOLA PREDNOSTI

BORAC „PROKOCKAO“ DVA GOLA PREDNOSTI

Sakule, 13. oktobar 2019;

BORAC (Sakule) – OMLADINAC (Novi Banovci) 2:2 (2:0); Imali su Sakuljani prednost od dva gola na poluvremenu ali su u nastavku meča „prokockali“ prednost i meč završili remijem. Poveo je Borac pogotkom M.Jovanovića u 26. minutu, a prednost povećao autogolom Ležajića u finišu poluvremena (40’).

Već na početku drugog poluvremena Haska u 47. minutu smanjuje na 2:1, da bi se u 71. minutu Ležajić iskupio i postigao pogodak za izjednačenje i konačan rezultat.

BORAC: Drašković, Vasiljević (Došen), Sredojević, Arsić, Dunjić, Čigoja, M.Jovanović (M.Šušnjar), A.Šušnjar, Lekić, Ivanišević (U.Jovanović), Marković.

REZULTATI 9. kola: Borac – Omladinac 2:2; Radnički (Zr) – Radnički 1912 3:0; 1.Maj Ruma – Radnički (SM) 1:0; Železničar – Bačka 1901 1:1; Bratstvo 1946 – Hajduk 1912 3:1; Kozara – Dunav 2:1; Dinamo 1945 – OFK Vršac 5:0; Bečej 1918 – Vojvodina 1928 2:2.

TABELA: 1. Železničar (25); 2. Bačka 1901 (20); 3. Radnički (Zr) (17); 4. Bratstvo 1946 (16); 5. OFK Vršac (16); 6. Radnički 1912 (15); 7. 1. Maj Ruma (15); 8. Dinamo 1945 (13); 9. Bečej 1918 (11); 10. BORAC (11); 11. Omladinac (9); 12. Radnički (SM) (9); 13. Kozara (9); 14. Hajduk 1912 (6); 15. Vojvodina 1928 (6); 16. Dunav (3).

Najava blokade putnog pravca: SUTRA BLOKADA ZRENJANINSKOG PUTA U PODNE