Tokom vikenda radno u Barandi: RADNE AKCIJE LOVACA I PENZIONERA

RADNE AKCIJE LOVACA I PENZIONERA

Baranda, 19. avgust 2019;

U subotu je bilo vrlo živo u baranđanskom parku gde su istovremeno organizovane dve radne akcije. Mladi lovci LD „Šnjep“ uredili su zapušten teren za odbojku na pesku, tako da se već narednog dana odbojka igrala od jutra do mraka.

S druge strane, akciju je imalo baranđanski odbor Udruženja penzionera, koji su sređivali park i spremali ogrev za svoj dom pred predstojeću zimu.

Predsednik LD „Šnjep“ i član Saveta mesne zajednice Baranda Aleksandar Veselinov se zahvaljuje lokalnoj samoupravi na podršci i najavljuje organizaciju odbojkaškog turnira.

„Hvala mladim lovcima koji su se odazvali ovoj akciji, kao i lokalnoj samoupravi koja je obezbedila pesak za podlogu. Lovačko društvo je finansiralo ručak i piće za učesnike akcije, a moram da kažem da smo celog dana lepo sarađivali sa penzionerima, jedni drugima pomagali tokom naših akcija, a kako su i oni spremali ručak, bilo je i kulinarske razmene i degustacije“, rekao nam je Veselinov.

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 1. kolo: SEDAM GOLOVA U SAKULAMA, BEČEJU SVA TRI BODA

SEDAM GOLOVA U SAKULAMA, BEČEJU SVA TRI BODA

Sakule, 18. avgust 2019;

BORAC (Sakule) – BEČEJ 1918 3:4 (1:4); kanonada golova na otvaranju sezone u Sakulama, međutim, sva tri boda nose gosti. Bečejci su posao završili već u prvom poluvremenu. Već u prvih 15 minuta, golovima Kurtešija (2’) i Zličića (11’ i 14’) Bečejci su vodili sa ogromnih 3:0. Kakvu – takvu nadu vratio je Milan Šušnjar, koji je bio precizan sa bele tačke, ali su gosti u finišu poluvremena hettrikom Zličića (39’) ponovo imali tri gola prednosti.

U nastavku meča Sakuljani su bili bolji rival, ulazili u izgledne prilike i uspeli da postignu dva pogotka preko Čigoje (50’) i Jovanovića (77’) i smanje rezultat na gol zaostatka. Do kraja meča imali su još par dobrih prilika ali nisu uspeli da izjednače.

BORAC: Čarapić, Stupić, Vasiljević, Sredojević, M.Šušnjar, Dunjić, Jovanović, Čigoja, Krstović (Arsić), A.Šušnjar, Divljački (Lekić).

REZULTATI 1. kola: Hajduk 1912 – Omladinac 2:1; Bačka 1901 – Dunav 1:0; Radnički (SM) – OFK Vršac 0:1; Radnički 1912 – Vojvodina 1928 2:0; Borac – Bečej 1918 3:4; Radnički (Zr) – Dinamo 1945 2:0; 1. Maj Ruma – Kozara 1:2; Železničar – Bratstvo 1946 2:0.

Fudbal – Prva južnobanatska liga 1. kolo: REMI RADNIČKOG NA STARTU PRVENSTVA

REMI RADNIČKOG NA STARTU PRVENSTVA

Baranda, 18. avgust 2019;

RADNIČKI (Baranda) – RADNIČKI (Kovin) 2:2; U prvom kolu prve južnobanatske lige Baranđani su odigrali nerešeno sa istoimenim klubom iz Kovina, koji je prošle sezone bio član Vojvođanske lige.

REZULTATI 1. kola: Jedinstvo – Dolina 2:0; Partizan (U) – Potporanj 1:3; Jugoslavija – Polet 1:1; BAK – Spartak 1911 1:2; Crvena Zvezda – Strela 0:1; Partizan (G) – Sloga (BNS) 1:0; Radnički (B) – Radnički (K) 2:2; Budućnost – Hajdučica 3:0.