Fudbal – Prva južnobanatska liga 14. kolo:  PODELA BODOVA NA VELIKOM DERBIJU U STARČEVU

Fudbal – Prva južnobanatska liga 14. kolo: PODELA BODOVA NA VELIKOM DERBIJU U STARČEVU

PODELA BODOVA NA VELIKOM DERBIJU U STARČEVU
Baranda, 11. novembar 2018;
BORAC (Starčevo) – RADNIČKI (Baranda) 2:2 (1:1); Derbi 14. kola završio se bez pobednika i podelom bodova. Imali su Baranđani sva tri boda u džepu do 89. minuta ali su domaći uspeli u poslednjem minutu da dođu do izjednačenja. U svakom slučaju ovo je za „Vrane“ bod velik kao kuća jer je Borac ekipa koja ove sezone ima ozbiljne ambicije i ulaganja kako bi se plasirali u viši rang. Inače, zbog važnosti utakmice ona je bila snimana i praćena od strane Fudbalskog saveza područja Pančevo.

Baranđani su u 24. minutu došli prvi u vođstvo iz slobodanog udarca koji je izveo najbolji strelac Radničkog Igor Starčević. U 40. minutu kontra napad domaćina, Labus brani ali odbijena lopta ponovo dolazi do napadača Borca koji je ovog puta precizan.

U 75. minutu crveni karton za kapitena Borca, koji namerno udara Cukića s leđa. Baranđani koriste igrača više i dva minuta pre kraja dolaze ponovo u vođstvo. Dušan Dobrić probija po desnoj strani i šalje odličan centaršut na 11 metara gde Branislav Cukić glavom šalje loptu u rašlje. Međutim, Starčevci u poslednjem minutu ipak stižu do izjednačenja. Ilić pravi faul na oko 35 metara, a nakon izvedenog slobodnog udarca, lopta kači zid, menja pravac i završava u mreži nemoćnog Labusa.

Ostaje žal za sva tri boda ali je i nerešen ishod dobar rezultat. Činjenica da je na utakmici prisustvovalo oko 500 gledalaca i da u izuzetno uzavreloj i bučnoj atmosferi nisu psihološki pali i pritom odigrali odličan meč pod pristiskom, govori da ova ekipa Radničkog ima kvalitet i za vojvođansku ligu.

RADNIČKI: Labus, Lazin, Radojev, Ilić, Radivojević, Lutovac, Jovanović, Dobrić, Cukić, Starčević, Stojković.

REZULTATI 14. kola: Jedinstvo – Crvena Zvezda 3:1; Polet – Vojvodina (S) 1:0; Sloga – Dolina 2:0; Spartak 1911 – Vulturul 3:1; Potporanj – Vojvodina (C) 2:1; Partizan (G) – Strela 3:0; Borac – Radnički 2:2; Jedinstvo Stević – Dunav 1:2; Jugoslavija – Partizan (U) 1:2.

TABELA: 1. Partizan (U) (32); 2. RADNIČKI (30); 3. Partizan (G) (29); 4. Borac (28); 5. Potporanj (28); 6. Jedinstvo Stević (23); 7. Spartak 1911 (23); 8. Strela (21); 9. Vulturul (21); 10. Jedinstvo (21); 11. Jugoslavija (20); 12. Vojvodina (S) (17); 13. Sloga (16); 14. Dunav (14); 15. Crvena Zvezda (14); 16. Dolina (11); 17. Polet (9); 18. Vojvodina (C) (3).

Veliko priznanje za Sportiko:  POKAZNI TRENING U NACIONALNOJ KUĆI FUDBALA

Veliko priznanje za Sportiko: POKAZNI TRENING U NACIONALNOJ KUĆI FUDBALA