Košarka – Regionalna liga sever – jug / 1. kolo:  OPOVČANI NA STARTU UPISALI POBEDU U RUMI

Košarka – Regionalna liga sever – jug / 1. kolo: OPOVČANI NA STARTU UPISALI POBEDU U RUMI

OPOVČANI NA STARTU UPISALI POBEDU U RUMI
Opovo, 7. oktobar 2018;
RU KOŠ (Ruma) – OPOVO 99 (Opovo) 69:80 (18:14; 20:19; 15:24; 16:23); Dobar start opovačkih košarkaša u prvenstvu Regionalne lige sever – jug. Na gostovanju u Rumi, iako oslabljeni izostankom prvog centra ekipe Cuce i trenera Nikolića, mladi opovački tim je odigrao vrlo zrelo i osvojio prve bodove u aktuelnom prvenstvu.
Na poluvremenu imao je domaćin prednost od pet poena, ali su košarkaši Opova u poslednje dve četvrtine ubacili u petu brzinu, preokrenuli rezultat i stečenu predsnost održali do kraja meča. Odličnu partiju pružio je Igor Ilić, koji je postigao 34 poena.

Fudbal – Prva južnobanatska liga / 8. kolo:  KANONADA U BARANDI, VRANE BROJALE DO OSAM

Fudbal – Prva južnobanatska liga / 8. kolo: KANONADA U BARANDI, VRANE BROJALE DO OSAM

KANONADA U BARANDI, VRANE BROJALE DO OSAM
Baranda, 7. oktobar 2018;
RADNIČKI (Baranda) – POLET (Izbište) 8:0 (4:0). Bili su Baranđani i pre ovog meča izraziti favoriti ali se niko nije nadao ovakvoj efikasnosti fudbalera Radničkog. Polet je jedan od glavnih kandidata za ispadanje iz lige, očekivalo se da će Radnički uzeti tri boda, a ova „kiša“ golova je dobra za popravljanje gol razlike i psihološku stabilnost ekipe, a tek sada se vidi koliko Baranđanima nedostaju bodovi iz Pavliša.

Već u 24. sekundi meča Branislav Cukić načinje mrežu „nesrećnog“ golmana Poleta. Do kraja poluvremena u listu strelaca se upisuju Milan Stojković, dva puta (10’ i 22’) i Aleksandar Jovanović (14’). U drugom poluvremenu još četiri pogotka a strelci su bili Igor Starčević, Dušan Dobrić, Nikola Rackov i autogol Saše Ilića (85’).

RADNIČKI: Labus, Lazin, Radojev, Ilić (Knežević 46’), Radivojević, Jovanović, Starčević, Đogo, Stojković (Milovanov 46’), Dobrić (Rackov 72’), Cukić.

REZULTATI 8. kola: Borac – Jedinstvo 1:0; Jedinstvo Stević – Partizan 0:0; Jugoslavija – Potporanj 2:2; Partizan (U) – Spartak 1911 1:1; Dunav – Sloga 1:3; Radnički – Polet 8:0; Strela – Crvena Zvezda 1:0; Vojvodina (C) – Vojvodina (S) 0:3; Vulturul – Dolina 4:0.

TABELA: 1. Partizan (U) (25); 2. Partizan (G) (20); 3. Radnički (19); 4. Potporanj (19); 5. Borac (18); 6. Jedinstvo Stević (16); 7. Jugoslavija (16), 8. Strela (13); 9. Jedinstvo (13); 10. Spartak 1911 (13); 11. Vojvodina (S) (12); 12. Vulturul (11); 13. Dunav (10); 14. Sloga (10); 15. Dolina (7); 16. Crvena Zvezda (7); 17. Polet (6); 18. Vojvodina (C).

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad / 6. kolo:  SLABO IZDANJE I PORAZ OMLADINCA U OPOVU

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad / 6. kolo: SLABO IZDANJE I PORAZ OMLADINCA U OPOVU

SLABO IZDANJE I PORAZ OMLADINCA U OPOVU
OMLADINAC 1927 (Opovo) – MUNDIAL (Pančevo) 1:3 (0:1); Bledo izdanje Opovčana i zaslužena pobeda gostiju iz Pančeva. Utakmicu je obeležila oštra igra, koju arbitar današnjeg meča nije umeo da kontroliše,  tako da je bilo puno protesta sa obe strane, a u finišu meča došlo je i do „koškanja“ i gužve veće grupe fudbalera, ali se na sreću situacija vrlo brzo smirila bez većeg incidenta.

Gosti su rano došli u vođstvo, pogotkom Jankovića već u 11 minutu. I nakon pogotka, fudbaleri Mundiala su kontrolisali igru, fizički dominantniji lako su dobijali duele i imali veći posed lopte, dok su Opovčani napadali stihijski ne uspevajući da stvore ozbiljniju priliku. Pančevci su u prvom poluvremenu imali još jednu dobru šansu koju nisu iskoristili, a domaćin tek u finišu poluvremena stvara dve idealne prilike kada su se nakon dobrih asistencija Milankova našli „jedan na jedan“ sa golmanom Mundiala, prvo Dimitrov, a nešto kasnije i Rankov, ali su veoma nespretno reagovali tako da se rezultat u prvih 45 minuta nije menjao.

Agresivniji pristup Opovčana na sredini terena na početku drugog poluvremena donosi konkretniju i ofanzivniju igru domaćina. Umesto izjednačenja Pančevci u 60. minutu povećavaju vođstvo. Izveden faul sa leve strane, lopta ubačena u šesnaesterac, kompletna odbrana Omladinca ne reaguje, tako da Cincović neometan udarcem glavom šalje loptu u mrežu. Utisak je da je i golman Šiđanin mogao mnogo bolje da reaguje.

Minut kasnije Jovanov pravi faul u šesnaestrcu a sudija Domazetovski pokazuje na belu tačku. Na sreću domaćina, izvođač najstrože kazne loptu šalje visoko iznad prečke. Nova uzbuđenja slede tri minuta nakon penala kada Opovčani konačno uspevaju da postignu pogodak. Milankov majstorski iz sredine upošljava sa desne strane šesnaestrca brzonogog Simonovića koji efektno završava akciju i smanjuje prednost gostiju.

Opovčani nastavljuju sa ofanzivom koristeći pad u igri Pančevaca, ali svi njihovi napadi se završavaju na 15 – 20 metara od gola Mundijala. Trener Omladinca pravi poslednji manevar i šalje štopera i kapitena Grčaka u špic (pozicija koju je ranije takođe igrao). Napad Omladinca postaje konkretniji, Grčak u nekoliko navrata ozbiljno probija odbranu Pančevaca, ali s druge strane, odsustvom centralnog beka i komandanta odbrane oslabilo je značajno poslednju liniju Omladinca, što im se vrlo brzo osvetilo.

Pored tri odlične šanse koje nisu iskoristili, Pančevci treći pogodak postižu u 73. minutu lepim udarcem Ružića sa petnaestak metara, što je bio i konačan rezultat meča.

OMLADINAC: Šiđanin, Marinković, Arsenović (Puškaš 67’), N.Jovanov, M.Jovanov (Simonović 33’), Filipović, Milankov, Rankov, Grčak, Stojić (Bogdanov 74’), Dimitrov (Markuc 72’).

REZULTATI 6. kola: Polet – Slavia 2:2; Omladinac 1927 – Mundial 1:3; Glogonj – Vojlovica 1918 (4:1); Tempo – Unirea 2:1.

TABELA: 1. Polet (13); 2. Slavia (13); 3. Mundial (12); 4. Unirea (9); 5. Glogonj (9); 6. OMLADINAC 1927 (7); 7. TEMPO (3); 8. Vojlovica 2018 (2); 9. Pobeda (1).

Sajam sporta u Novom Sadu:  SPORTSKI SAVEZ DOGOVORIO SARADNJU SA POKRAJINSKIM ZAVODOM ZA SPORT

Sajam sporta u Novom Sadu: SPORTSKI SAVEZ DOGOVORIO SARADNJU SA POKRAJINSKIM ZAVODOM ZA SPORT

SPORTSKI SAVEZ DOGOVORIO SARADNJU SA POKRAJINSKIM ZAVODOM ZA SPORT
Novi Sad, 06. oktobar 2018;
Na poziv generalnog sekretara Sportskog saveza Vojvodine Mladena Stojšina delegacija opovačkog Saveza prisustvovala je sajmu sporta u Novom Sadu i bila gost na štandu Pokrajinskog sekretarijata.

Tročlana delegacija koju su činili predsednik Saveza Igor Vujić i članovi Upravnog odbora Goran Vlajković i Steva Stankov održala je sastanke sa Stojšinom i sa predstavnicima Pokrajinskog zavoda za sport i medicinu sporta.

Tom prilikom dogovoreno je da Zavod poseti našu opštinu i održi tribinu na temu sporta, a sve u cilju afirmacije sporta, edukacije trenera i sportskih radnika, kao i pomoć oko načina poslovanja u sportskim organizacijama. U isto vreme dogovoreno je da opštinu poseti i SSV.

– Već sam prisustvovao seminaru koji je organizovao Zavod. Želimo da ono što oni mogu da prenesu čuju i ljudi iz naše opštine koji se bave sportom i sportskim radom. Opovo će posetiti i generalni sekretar Sportskog saveza Vojvodine Mladen Stojšin, a ako bude u mogućnosti i predsednik Slobodan Boškan. Cilj njihove posete biće pomoć oko rada našeg Saveza, ali i da bi nam uručili kompjutersku opremu koju su nam obezbedili – rekao je Igor Vujić. (I.V.)

Fudbal – Srpska liga Vojvodina / 9. kolo:  REMI BORCA  U NOVOJ PAZOVI

Fudbal – Srpska liga Vojvodina / 9. kolo: REMI BORCA  U NOVOJ PAZOVI

REMI BORCA  U NOVOJ PAZOVI
Sakule, 7. oktobar 2018;
RADNIČKI (Nova Pazova) – BORAC (Sakule) 0:0 (0:0); sakuljani su uzeli bod na gostovanju u Novoj Pazovi, međutim, očekivalo se više protiv podmlađene ekipe Radničkog, koja se bori za opstanak. Tvrda utakmica, po nekoliko prilika sa obe strane, ali nedovoljno da bi se zatresle mreže.

BORAC: Opačić, Rudan, Petrović, M.Šušnjar, Nedić, Cvetković (Babin), Komazec, Čigoja, Divljački (Kosović), A.Šušnjar, Milovac.

REZULTATI 8. kola: OFK Vršac – Cement 2:0; Srbobran – Radnički (Zr) 0:0; Mladost – Železničar 2:0; ČSK Pivara – Kabel 0:5; Dinamo 1945 – Omladinac 0:1; Radnički (NP) – Borac 0:0; Radnički (SM) – Dunav 4:1; Bratstvo 1946 – Crvena Zvezda 4:2; Hajduk 1912 – Bačka 1901 2:0.

TABELA: 1. Hajduk 1912 (25); 2. Omladinac (22); 3. Kabel (20); 4. Bratstvo 1946 (19); 5. Radnički (Zr) (14); 6. Dinamo 1945 (14); 7. Železničar (14); 8. Radnički (SM) (12); 9. OFK Vršac (12); 10. Dunav (12); 11. Mladost (12); 12. Crvena Zvezda (11); 13. Srbobran (9); 14. Bačka 1901 (7); 15. Borac (5); 16. Cement (5); 17. ČSK Pivara (4); 18. Radnički (NP).