Fudbal – Prva južnobanatska liga 2. kolo:  I PORED DOBRE IGRE VRANE BEZ BODOVA U VLAJKOVCU

Fudbal – Prva južnobanatska liga 2. kolo: I PORED DOBRE IGRE VRANE BEZ BODOVA U VLAJKOVCU

I PORED DOBRE IGRE VRANE BEZ BODOVA U VLAJKOVCU
Baranda, 26. avgust 2018;
JEDINSTVO (Vlajkovac) – RADNIČKI (Baranda) 3:2 (2:1); Dobru igru u Vlajkovcu Radnički nije krunisao osvajanjem novih bodova. Jeftino primljeni golovi puno su koštali Radnički tako da se u Barandu vraćaju poraženi.

Poveli su domaći autogolom Ćurguza, a rezultat su povisili iz penala nakon što je Lazina lopta udarila u ruku u šesnaestecu. U poslednjem minutu prvog poluvremena Cukić prolazi po levoj strani, ulazi u šesnaesterac, šutira ali golman brani, međutim odbijenu loptu Starčević smešta u mrežu, tako da se Baranđani vraćaju u igru.

U drugom poluvremenu umesto izjednačenja, domaći ponovo odlaze na dva gola razlike. Lopta prolazi poslednju liniju odbrane radničkog, a domaći napadač prihvata loptu i koristi priliku u situaciji jedan na jedan sa golmanom Labusom.

Nadu Baranđanima ponovo vraća Starčević pogotkom iz penala, nakon što je u šesnaest metara srušen Dobrić. Do kraja meča, fudbaleri radničkog stvaraju nekoliko izglednih prilika za izjednačenje, dobro šutiraju Knežević i Cukić, ali se istakao golman domaćih.

Nažalost, bolja igra Radničkog ali je realizacija bila na strani domaćeg tima.

RADNIČKI: Labus, Lazin, Radojev, Ćurguz, Veselinović (Knežević), Đogo, Jovanović, Dobrić, Cukić, Starčević, Milovanov (Stojković).

REZULTATI 2. kolo: Jedinstvo – Radnički 3:2; Strela – Dunav 5:2; Vojvodina (C) – Partizan (U) 0:2; Vulturul – Jugoslavija 4:3; Dolina – Jedinstvo Stević 3:1; Vojvodina (S) – Borac 1:4; Crvena Zvezda – Partizan (G) 0:0; Polet – Potporanj 0:3; Sloga – Spartak 1911 1:0.

TABELA: 1. Potporanj (6); 2. Borac (6); 3. Partizan (U) (6); 4. Partizan (G) (4); 5. Jedinstvo (4); 6. Sloga (4); 7. Spartak 1911 (3); 8. Jedinstvo Stević (3); 9. Strela (3); 10. Radnički (3); 11. Dolina (3); 12. Jugoslavija (3); 13. Vulturul (3); 14. Crvena Zvezda (1); 15. Vojvodina (C) (0); 16. Dunav (0); 17. Polet (0); 18. Vojvodina (S) (0).

HMZ upozorava: OBILNA KIŠA I OLUJNI UDARI VETRA

OBILNA KIŠA I OLUJNI UDARI VETRA
RHMZ je upozorio da se danas očekuju kratkotrajne vremenske nepogode praćene obilnim padavinama (30 mm, lokalno i više), gradom i olujnim vetrom.
Danas pre podne na severozapadu, a posle podne i uveče i u ostalim krajevima naoblačenje sa kišom, pljuskovima, grmljavinom, pojačanim severozapadnim vetrom i osetnim padom temperature.
U zoni fronta lokalno obilne padavine, grad i olujni udari vetra.
U većem delu zemlje na snazi je narandžasti meteo-alarm.
Narandžasti meteo-alarm označava opasne vremenske prilike. Prognozirane su opasne vremenske pojave, a takvog su intenziteta da mogu prouzrokovati materijalnu štetu i biti opasne po ljude i životinje. Treba biti vrlo obazriv, svestan rizika i redovno informisan o detaljima očekivanih meteoroloških uslova i pratiti savete koje daju nadležne državne službe.
U ponedeljak pretezno oblačno, za sedam do 10 stepeni svezije, mestimično sa kišom.
U utorak postepeni prestanak padavina i delimično razvedravanje.  Zatim ce do 1. septembra preovlađivati sunčano uz postepeni porast temperature.