Košarka – Letnja liga KSV Banat jug:  UBEDLJIVA IGRA OPOVČANA ZA 15. PRVENSTVENU POBEDU

Košarka – Letnja liga KSV Banat jug: UBEDLJIVA IGRA OPOVČANA ZA 15. PRVENSTVENU POBEDU

UBEDLJIVA IGRA OPOVČANA ZA 15. PRVENSTVENU POBEDU
Opovo, 28. jul 2018;
OPOVO 99 – MLADOST (Omoljica) 85:37 (18:4; 20:12; 28:10; 19:11): I bez Ilića, koji je odigrao samo nekoliko minuta prve četvrtine, mladi opovački košarkaši su pokazali izuzetnu dominaciju u susretu sa ekipom Mladosti iz Omoljice.

I ovog puta je trener Nikolić rotirao sve igrače održavajući agresivnu odbranu i visok ritam tokom celog meča što gosti nisu mogli da „isprate“. Već u prvoj četvrtini odlučen je pobednik jer su gosti uspeli da postignu samo četiri poena, tako da je do kraja utakmice bila neizvesna samo razlika kojom će Opovčani dobiti indisponirane goste.

Pored standardnih prvotimaca Cuce, Mojse, Josića i Radojevića, danas su se nešto više od ostalih istakli Ugrinov i Bogdanović, ali svakako da je ceo tim funkcionisao dobro, a pre svega pokazao timski duh i napredak.

U narednom kolu Opovčani gostuju u Plandištu.

.

Košarka veterani:  VETERANI KOVAČICE UGOSTILI KOLEGE IZ OPOVA

Košarka veterani: VETERANI KOVAČICE UGOSTILI KOLEGE IZ OPOVA

VETERANI KOVAČICE UGOSTILI KOLEGE IZ OPOVA
U utakmici vetrana nekadašnjih klubova iz Kovačice i Opova, Slavije i Poleta (danas Presing i Opovo 99), koja je odigrana u Kovačici, pobedili su gosti iz Opova rezultatom 100:84. Opovčani su nastupili u sastavu: Toškov, Legetić, Josić A, Ilić i Prem.

.

Košarkaški vikend:  OPOVO – MLADOST; DRUŽINA KOZLOVAC – SAKULE

Košarkaški vikend: OPOVO – MLADOST; DRUŽINA KOZLOVAC – SAKULE

OPOVO – MLADOST; DRUŽINA KOZLOVAC – SAKULE
U 15. kolu Letnje lige KSV – Banat jug, naši klubovi imaju po jedno domaćinstvo i gostovanje. Opovo danas u 18:30h dočekuje ekipu Mladosti iz Omoljice, do će Sakuljani u nedelju (18:30h) u Crepaji igrati meč sa Družinom Kozlovac.

U prošlom kolu Opovčani su u Pančevu zabeležili prvi poraz i izgubili od Tamiša 66:54, dok su Sakuljani bili ubedljivi protiv Jedinstva iz Kačareva, koje su dobili rezultatom 101:61.

Prijateljska utakmica:  OMLADINAC DOČEKUJE BEOGRADSKI SITI

Prijateljska utakmica: OMLADINAC DOČEKUJE BEOGRADSKI SITI

OMLADINAC DOČEKUJE BEOGRADSKI SITI
U sklopu priprema za novu sezonu opovački Omladinac odigraće još jednu prijateljsku utakmicu. U nedelju, 29. jula u Opovu će se u 18 časova odigrati meč između našeg kluba i beogradske ekipe Siti.
Omladinac je u prvoj ovosezonskoj prijateljskoj utakmici poražen od Crvenke 6:3.
Prvu zvaničnu utakmicu u novoj sezoni Opovčani će odigrati u Kupu, kada će u lokalnom derbiju ukrstiti koplja sa sefkerinskim Tempom.