FK Omladinac – Druga južnobanatska liga zapad 15. kolo: POBEDA OMLADINCA UZ „BEZBROJ“ PROMAŠENIH PRILIKA

12/04/2015

POBEDA OMLADINCA UZ „BEZBROJ“ PROMAŠENIH PRILIKA
Opovo, 12. april 2015;
Omladinac – Pobeda 3:1 (2:0): Utakmicu između Omladinca i Pobede obeležila je potpuna dominacija Opovčana i neverovatan broj neiskorišćenih prilika domaćina. Meč bez velikih tenzija, gotovo prijateljski i bez puno posla za sudijsku trojku.

Omladinac je nastupio bez nekoliko standardnih prvotimaca, Predraga i Aleksandra Popovića, Miloša Cvetkovića, Ivana Ružića, Marka Nenezića, dok je Slobodan Filipović meč počeo na klupi. U sastavu su se našli braća Latovljev, Boris i Igor, na gol liniji je stajao Stefan Čačija, zatim Milan Jašović koji je odradio kaznu zbog crvenog kartona, a utakmicu je počeo  i mladi Danijel Ivić.
DSC_0151

Dominirali su fudbaleri Omladinca i opsedali gol gostiju stvarajući šansu za šansom, a što je rezultat bio samo 3:1 kriv je golman Pobede Joka Radoslav, koji je branio i kada su svi loptu već videli u mreži. Mogao je mladi Ivić u prvih dvadeset minuta da zabeleži het-trik ali je svaki put Joka izlazio kao pobednik. Svoj šut sa distance oporobao je Jocić ali njegov precizan udarac golman Pobede uspeva da „ukroti“.

Konačno, u 25. minutu nakon odlične akcije u kojoj Jocić sa šesnaesterca odlično upošljava po desnoj strani Igora Latovljeva, a ovaj vraća povratnu loptu za Ivića, koji iz četvrtog puta uspeva da savlada odličnog Joku. Do kraja poluvremena dobre prilike su imali Luković i Mosić, ali se mreža gostiju zatresla još samo u 41. minutu kada je na Lukovićev oštar centaršut po zemlji odlično reagovao Igor Latovljev i loptu petom poslao iza leđa golmana Pobede.
DSC_0150

U nastavku meča prava opsada gola gostiju ali Joka kao da je začarao svoju mrežu. I onda iz prvog ozbiljnog napada i prve prilike gosti iz jednog kontra napada preko Bursaća smanjuju rezultat na 2:1. Pokušavali su domaći iz svih pozicija da postignu treći gol. Luković se dva puta nalazi u dobroj prilici ali prvi put mu golman brani, a drugi put se lopti isprečila stativa. I Mosić dva puta šutira iz dobre pozicije ali Joka brani. Sa distance Grčak tri puta i Jocić jednom pokušavaju da iznenade golmana Pobede ali lopte šalju preko gola.
DSC_0142

U finišu utakmice umalo da dođe do izjednačenja. Fudbaleri Pobede uspevaju da izbore korner i prilikom centaršuta golman Čačija promašuje loptu koju je želeo da izboksuje ali na sreću šut koji je usledio od strane jednog napadača iz Samoša, odlazi preko gola. Svaku dilemu otklonio je dva minuta pre kraja ponovo mladi Ivić. Luković je napravio pravi slalom po desnoj strani i šesnaestercu Pobede, vratio povratnu loptu na nekih sedam metara gde se najbolje snašao Ivić i postavio konačan rezultat.
DSC_0134

OMLADINAC: Čačija, Marinković, Grčak, Latovljev B (Zina 74), Jašović, Jocić, Marković (Filipović 61′), Mosić, Luković, Ivić, Latovljev I.

Rezultati 15. kola: Tempo – Unirea 2:0; Omladinac – Pobeda 3:1; Polet – Glogonj 3:0; Spartak 1911 – slobodan.

Školski sport: Okružno školsko prvenstvo u atletici

Okružno školsko prvenstvo u atletici OPOVO, 28. april 2024 – U Vršcu je 23. aprila održano Okružno školsko prvenstvo u atletici. Vremenski uslovi nisu išli u prilog učenicima, duvao je jak vetar, a kasnije je počela i kiša da pada. Učešće je uzelo 35 škola iz...

Fudbal: Radnički sa novim trenerom upisao pobedu

Radnički sa novim trenerom upisao pobedu BARANDA, 28. april 2024 – Pod vođstvom novog trenera Mirka Lutovca, Baranđani su zabeležili pobedu u susretu sa najslabijom ekipom Prve južnobanatske lige. RADNIČKI (Baranda) – BUDUĆNOST (Alibunar) 4:1 (2:0); Očekivano...