Fudbal – Banatska zona 20. kolo: TRI BODA I POVRATAK NA TREĆU POZICIJU ZA BORAC

12/04/2015

TRI BODA I POVRATAK NA TREĆU POZICIJU ZA BORAC
Sakule, 12. april 2015;
Borac – Crvena Zvezda 1:0 (0:0): U neizvesnoj utakmici dva uglavnom podjednaka rivala uspeli su danas fudbaleri Borca da savladaju Crvenu Zvezdu iz Ruskog Sela i zamene pozicije na tabeli. Od početka prolećnog dela prvenstva Sakuljani su na svojevrsnoj klackalici gde iz kola u kolo padaju na petu, a zatim se vraćaju na treću poziciju.

Čvrsta utakmica dostojna dva kluba iz vrha zone u kojoj su se ipak bolje snašli domaćini. Imali su gosti dva „zicera“ ali je Lazović oba puta fenomenalno reagovao i sačuvao svoju mrežu. Sakuljani su imali kolosalnu šansu u 60. minutu kada je sudija pokazao na belu tačku ali najbolji strelac lige Ivan Damnjanović nije bio precizan. Međutim, domaći su odmah zatim imali korner, koji je izveo Trojanović, Mladenović je prosledio loptu do Markovića, a ovaj svojim osmim golom u sezoni doneo vođstvo Borcu, što se ispostavilo i kao konačan rezultat.
30887

BORAC: Lazović, Stošić, Milenković, Mladenović, Pavlović, Carević, Đokić, Ćirić (Milankov), Trojanović (Stojanović), Damnjanović (Milić), Marković.

Rezultati 20. kola: Radnički (S) – Sloboda 4:0; Jedinstvo (BK) – Mladost (L) 3:1; Radnički (K) – Sloga 1:1; Borac (Sakule) – Crvena Zvezda 1:0; Vršac United – Proleter 0:0; Jedinstvo (NB) – OFK Kikinda 1:1; Borac (Starčevo) – Železničar 0:3; Kozara – Budućnost 0:1.

Školski sport: Okružno školsko prvenstvo u atletici

Okružno školsko prvenstvo u atletici OPOVO, 28. april 2024 – U Vršcu je 23. aprila održano Okružno školsko prvenstvo u atletici. Vremenski uslovi nisu išli u prilog učenicima, duvao je jak vetar, a kasnije je počela i kiša da pada. Učešće je uzelo 35 škola iz...

Fudbal: Radnički sa novim trenerom upisao pobedu

Radnički sa novim trenerom upisao pobedu BARANDA, 28. april 2024 – Pod vođstvom novog trenera Mirka Lutovca, Baranđani su zabeležili pobedu u susretu sa najslabijom ekipom Prve južnobanatske lige. RADNIČKI (Baranda) – BUDUĆNOST (Alibunar) 4:1 (2:0); Očekivano...