Nova goleada u Opovu, raspoloženi strelci Omladinca

21/04/2024

OPOVO, 21. april 2024 – Fudbaleri opovačkog Omladinca priredili su još jednu goleadu za svoje navijače. U 15. kolu Opštinske lige Pančevo – Kovin – Kovačica – Opovo, Omladinac je više nego ubedljivo savladao Jedinstvo iz Dubovca.

OMLADINAC 1927 (Opovo) – JEDINSTVO (Dubovac) 7:1 (3:1); Omladinac odigrao još jednu dobru utakmicu, a ovog puta su goste iz Dubovca ispratili sa sedam golova u mreži. Opovčani su otvorili utakmicu sa dva brza pogotka Trifkovića u 6. i 10. minutu da bi gosti smanjili na 2:1 u 16 minutu i to je bilo sve od fudbalera Jedinstva. Na odmor se otišlo sa 3:1, a za pogodak u 45. minutu pobrinuo se Stojanović. Drugo poluvreme u potpunosti pripada Opovčanima koji u nastavka meča postižu još četiri gola. Živić se dva puta upisuje u listu strelaca, a po jednom Agić i Dimitrov.

OMLADINAC: Šiđanin, Stojanović, Agić, Todorović, Jovanov, Ranđić, Tasković, Tomić, Dimitrov, Trifković, Živić (igrali još: Arsenović, Milić, Ivić, Knežević i Popović).

Rezultati 15. kola: Slavia – Borac 5:1; Vojvodina – Pobeda 4:0; Omladinac 1927 – Jedinstvo 7:1; Kolonija – slobodan tim.

Tabela: 1. Slavia (31); 2. Kolonija (30); 3. Vojvodina (23); 4. Omladinac 1927 (17) (-1); 5. Jedinstvo (10); 6. Pobeda (10) (-1); 7. Borac (8)

Šore na Veliki petak, tradicija Baranđana

BARANDA, 3. maj 2024 – Tradicionalno, Baranđani igraju šore na Veliki petak uoči Uskrsa. Nekada je to bio derbi između dva baranđanska kraja – Kukute i Šenđuraca, a sada je to prijateljska utakmica nasumično podeljenih ekipa. Tako je bilo i ove godine, tradicija je...

Školski sport: Okružno školsko prvenstvo u atletici

Okružno školsko prvenstvo u atletici OPOVO, 28. april 2024 – U Vršcu je 23. aprila održano Okružno školsko prvenstvo u atletici. Vremenski uslovi nisu išli u prilog učenicima, duvao je jak vetar, a kasnije je počela i kiša da pada. Učešće je uzelo 35 škola iz...