Fudbal: Bez pobednika u velikom derbiju, Radnički siguran u Barandi, poraz Omladinca u Kovinu

06/11/2023

OPOVO, 6. novembar 2023 – U velikom derbiju Druge južnobanatske lige – zapad bez pobednika. Radnički u uzbudljivom meču pobedio Slogu iz Plandišta. Ubedljiv poraz Opovčana u Kovinu.

Prva južnobanatska liga

RADNIČKI (Baranda) – Sloga (Plandište) 4:2 (2:2); meč u Barandi obeležili su kapiten Radničkog Dušan Dobrić sa četiri pogotka i Dragan Milić sa tri asistencije. Zanimljiv meč, u prvih 45 minuta egal, ali su Baranđani „slomili“ rivala iz Plandišta u drugom poluvremenu.

Radnički: Nećakov, Petrov, Divljački, Radojev, Babin, Dodić, Dmiović, Milić, Dobrić, Todorović (Rajšić), Cukić.

Rezultati 12. kola: Budućnost (BB) – Hajdučica 2:1; Jedinstvo Stević – Dolovo 2:4; Vulturul – Dolina 1:4; Radnički – Sloga (P) 4:2; Spartak 1911 – Potporanj 1:0; Ševac – Glogonj 1:4; Crvena Zvezda – Budućnost (A) 6:2; Sloga (BNS) – Unirea 2:1

Tabela: 1. Dolina (28); 2. Glogonj (27); 3. Dolovo (26); 4. Crvena Zvezda (22); 5. Spartak 1911 (19); 6. Radnički (17); 7. Potporanj (17); 8. Sloga (BNS) (17); 9. Vulturul (17); 10. Ševac (16); 11. Jedinstvo Stević (16); 12. Unirea (15); 13. Hajdučica (13); 14. Budućnost (BB) (12); 15. Sloga (P) (12); 16. Budućnost (A) (2)

Druga južnobanatska liga – zapad

BORAC (Sakule) – TEMPO (Sefkerin) 4:4 (2:3); Odličan derbi u Sakulama dve ubedljivo najbolje ekipe Druge južnobanatske lige – zapad. Meč je obilovao golovima, šansima i preokretima i na kraju završio podelom bodova.

Utakmica je zadovoljila i one najtanije ukuse. Igralo se po jakoj kiši i vetru. Tribine su bili popunjene vatrenim navijačima koji su bodrili svoje timove tokom cele utakmice. Meč bolje otvaraju gosti iz Sefkerina i na dodavanje Jovanovića, Uroš Mladenović zakucava loptu u gol za 0:1. Domaći su uzvratili u 19. minutu kada Marijanski prolazi po levoj strani, odlično centrira, a na pravam mestu se nalazi Novković i glavom sa nekih sedam metara matira danas dobrog golmana Kozlovačkog. Još se radovanje domaćih navijača nije stišalo, a Mladenović daje dubinsku loptu kroz sredinu koju prihvata Jakovljević, izlazi sam ispred golmana domaćih i rutinski trese mrežu za novu prednost Tempa a igrao se 22.minut. U 26. minutu dolazi do koškanja a potom i opšte tuče na sredini terena gde sudija Bunčić isključuje igrača Tempa Plavšića i golmana domaćih Šiđanina. U nastavku se igralo deset na deset. U 37. minutu štoper Tempa Arsić je proklizao i to je iskoristio Marjanski i postigao gol za 2:2. Malo posle gola Nemanja Nedić dobro šutira ali lopta pogađa stativu gola gostiju. Kada su svi mislili da će se na poluvreme otići sa nerešenim rezultatom Jakovljević postiže svoj drugi pogodak i dovodi Tempo u prednost od 2:3 u 45. minutu.

Solo prodorom u 57. minutu Uroš Mladenović prolazi kroz sredinu izbija sam pred golmana Borca i postiže gol za 2:4. A onda na scenu stupa Nemanja Nedić desno krilo domaćih i u 62. minutu postiže pogodak i smanjuje na 3:4. Nakon toga je Tempo propustio tri velike prilike da overi pobedu ali kako u fudbalu biva usledila je kazna. U82. minutu Nedić pogađa prečku sa nekih pet metara od gola Tempa. Međutim, isti igrač u 89. minutu fantastičnim šutem sa nekih 16 metara pogađa kontra gornji ugao golmana Kozlovačkog i postavlja konačan rezultat 4:4. U svakom slučaju, ovo je realan rezultat po svemu prikazanom na terenu.

Sastav Borca: Šiđanin, Pejanović (od 28. minuta Dimitrijević), Ivica Kostić, Kodić (od 72. minuta Đokić), Novković, Srđan Marjanski, Puškaš, Nedić, Marković (od 49. minuta Igor Marjanski), Stupar, Dragan Kostić (od 78. minuta Ćirić).

Sastav Tempa: Kozlovački, Janjić, Stamenković, Uzelac, Jovanović, Jakovljević (od 85. minuta Dačić), Plavšić, Mladenović, Arsić, Janković (od 48.minuta Radomirović), Anastasijević.

Rezultati 11. kola: Omladinac – Voja Gačić 4:1; Jugoslavija – Partizan 3:2; BSK Bavanište – Proleter 0:1; Mladost – Stari Tamiš 1:2; Borac – Tempo 4:4

Tabela: 1. Borac (27); 2. Tempo (26); 3. Jugoslavija (19); 4. Voja Gačić (15); 5. Omladinac (15); 6. Partizan (14); 7. Proleter (12); 8. Mladost (12); 9. BSK Bavanište (10); 10. Stari Tamiš (9)

Opštinska liga Pančevo – Kovin – Kovačica – Opovo

KOLONIJA (Kovin) – OMLADINAC 1927 (Opovo) 7:1; Kao i u prvom kolu Kovinci su deklasirali Opovčane i ostvarili ubedljivu pobedu.

Rezultati 8. kola: Pobeda – Jedinstvo 4:1; Slavia – Vojvodina 3:2; Kolonija – Omladinac 1927 7:1; Borac – slobodan tim

Tabela: 1. Kolonija (18); 2. Vojvodina (13); 3. Slavia (13); 4. Jedinstvo (7); 5. Pobeda (7); 6. Omladinac (6); 7. Borac (5)

Školski sport: Okružno školsko prvenstvo u atletici

Okružno školsko prvenstvo u atletici OPOVO, 28. april 2024 – U Vršcu je 23. aprila održano Okružno školsko prvenstvo u atletici. Vremenski uslovi nisu išli u prilog učenicima, duvao je jak vetar, a kasnije je počela i kiša da pada. Učešće je uzelo 35 škola iz...

Fudbal: Radnički sa novim trenerom upisao pobedu

Radnički sa novim trenerom upisao pobedu BARANDA, 28. april 2024 – Pod vođstvom novog trenera Mirka Lutovca, Baranđani su zabeležili pobedu u susretu sa najslabijom ekipom Prve južnobanatske lige. RADNIČKI (Baranda) – BUDUĆNOST (Alibunar) 4:1 (2:0); Očekivano...