Fudbal – Prva južnobanatska liga 13. kolo: VELIKA BRUKA FUDBALERA RADNIČKOG

09/11/2014

VELIKA BRUKA FUDBALERA RADNIČKOG
Baranda, 09. novembar 2014;
Radnički (Baranda) – Budućnost (Alibunar) 0:2 (0:0): Četiri promašena zicera (jedan na jedan sa golmanom), jedna stativa i sijaset prilika i udaraca na gol nisu bili dovoljni igračima Radničkog da zatresu mrežu nejakog protivnika, koji se uzgred do ovog kola nalazio na pretposlednjem mestu sa samo 6 bodova.
DSC_0064

Tokom većeg dela utakmice Baranđani su imali potpunu dominaciju na terenu ali su gosti sa samo dva prava udarca u okvir gola postigli dva pogotka. Činjenica je da tim iz Barande nije imao golmana (?) zbog čega je na poziciju između stativa morao, ni kriv ni dužan“ fudbaler Marko Hristov. Još jedna bruka, ovog puta uprave kluba, jer zaista je nedopustivo da ekipa koja se bori za najviši plasman nema rezervnog golmana. Da podsetimo, ovo je već drugi put da Radnički igra prvenstvenu utakmicu a da na golu stoji fudbaler.
DSC_0063

I pored problema sa golmanom, Radnički u prvom poluvremenu nije dozvolio rivalu da uputi ozbiljan šut ka golu Hristova. Imali su fudbaleri iz Barande u prvih 45 minuta potpunu dominaciju. Međutim, sve je bilo jalovo jer ono što su Baranđani promašili zaista se teško promašuje. Posebno šanse Cukića i mlađeg Šušnjara, a stativu iz slobodnog udarca pogodio je Mačužić.
DSC_0057

Navalili su Baranđani i u drugom poluvremenu. Opet je lopta bila uglavnom u njihovim nogama, ređale su se prilike ali bez prave realizacije. I onda sledi kazna. Iz samo dva napada i dva prava udarca ka golu Hristova, gosti preko Klabeca u 56. i 63. minutu vode sa 2:0. Zatim sledi period potpuno haotične igre domaćih da bi u poslednjih dvadesetak minuta Baranđani stvorili još nekoliko izuzetno povoljnih šansi koje je u pojedinim trenucima bilo teže promašiti nego postići gol. Ređaju se udarci Mačužića, Vučetića, Dodića, Karovića, Cukić i Dobrić imaju situacije jedan na jedan, ali svi udarci se završavaju volšebno u golamana Budućnosti Tomića.
DSC_0049

Naravno nije ovaj poraz ni toliko bolan, ako se iz njega izvuče pouka. Bitno je da ekipa psihički ne padne i ponovo ne uđe u prošlogodišnji sindrom “Izbište” i potpuno rezultatski padne.

Radnički: Hristov, Šušnjar A.(Jovičin 56′), Radojev, Karović, Vidić, Vučetić, Dodić, Rošulj (Šušnjar D. 46′), Mačužić, Dobrić, Cukić.

Školski sport: Okružno školsko prvenstvo u atletici

Okružno školsko prvenstvo u atletici OPOVO, 28. april 2024 – U Vršcu je 23. aprila održano Okružno školsko prvenstvo u atletici. Vremenski uslovi nisu išli u prilog učenicima, duvao je jak vetar, a kasnije je počela i kiša da pada. Učešće je uzelo 35 škola iz...

Fudbal: Radnički sa novim trenerom upisao pobedu

Radnički sa novim trenerom upisao pobedu BARANDA, 28. april 2024 – Pod vođstvom novog trenera Mirka Lutovca, Baranđani su zabeležili pobedu u susretu sa najslabijom ekipom Prve južnobanatske lige. RADNIČKI (Baranda) – BUDUĆNOST (Alibunar) 4:1 (2:0); Očekivano...