Košarka MRL KSV Jug 13. kolo: Opovčani poklekli u poslednoj četvrtini

27/02/2022

Opovčani poklekli u poslednoj četvrtini

OPOVO, 27. februar 2022 – U 13. kolu Međuregionalne lige KSV – Jug, Šimanovci su kao domaćini u Donjem Tovarniku pobedili Opovo 99 rezultatom 85:75 (21:16; 20:28; 18:18; 26:13).

Domaćin je u prvoj četvrtini imao prednost od pet poena ali su opovački košarkaši preko raspoloženog Ilića preokrenuli rezultat i poluvreme završili sa +3. U trećoj četvrtini se igrao egal (18:18), tako da su Opovčani u poslednju deonicu igre ušli sa istom prednošću kao i na poluvremenu. U finišu utakmice domaći košarkaši su zaigrali agresivniju odbranu, posebno udvajajući Ilića, a kako u ekipi Opova 99 nije bilo još košgeterski raspoloženih igrača, uspeli su da potpuno preokrenu rezultat i na kraju trijumfuju sa 10 poena razlike.

Nakon 13 odigranih kola Opovo 99 ima skor od četiri pobede i devet poraza.

REZULTATI 13. kola: Dinamo – Radnički 53:71; Šimanovci – Opovo 99 85:75; Jedinstvo – Agrobanat 94:72; Partizan – Jadran 73:61; Ru Koš – Vojka (danas)

TABELA: 1. Radnički (13-0); 2. Jedinstvo (11-2); 3. Dinamo (7-6); 4. Šimanovci (6-7); 5. Jadran (7-6); 6. Agrobanat (6-6); 7. Partizan (6-6); 8. Opovo 99 (4-9); 9. Ru Koš (2-10); 10. Vojka (1-11).

Šore na Veliki petak, tradicija Baranđana

BARANDA, 3. maj 2024 – Tradicionalno, Baranđani igraju šore na Veliki petak uoči Uskrsa. Nekada je to bio derbi između dva baranđanska kraja – Kukute i Šenđuraca, a sada je to prijateljska utakmica nasumično podeljenih ekipa. Tako je bilo i ove godine, tradicija je...

Školski sport: Okružno školsko prvenstvo u atletici

Okružno školsko prvenstvo u atletici OPOVO, 28. april 2024 – U Vršcu je 23. aprila održano Okružno školsko prvenstvo u atletici. Vremenski uslovi nisu išli u prilog učenicima, duvao je jak vetar, a kasnije je počela i kiša da pada. Učešće je uzelo 35 škola iz...