Fudbal – Prva južnobanatska liga 11. kolo: VRANE KONAČNO UPISALE POBEDU

28/10/2019

u SPORT

VRANE KONAČNO UPISALE POBEDU

Baranda, 27. oktobar 2019;

RADNIČKI (Baranda) – CRVENA ZVEZDA (Pavliš) 2:1 (1:1); Pobedom na Crvenom Zvezdom iz Pavliša Baranđani su prekinuli „crni niz“ od tri poraza. Namestile su se i druge utakmice tako da je Radnički sa nova tri boda napravio veliki skok do devetog mesta na tabeli.

Dobro su Baranđani otvorili utakmicu i već u 8. minutu poveli. Predrag Drulović je odlično probio po levoj strani, zatim precizno prosledio loptu u šesnaesterac do Danila Babina, a ovaj povratnom loptom asistirao Igoru Starčeviću koji preciznim udarcem loptu šalje u mrežu golmana Crvene Zvezde. Međutim, radost fudbalera i navijača Radničkog trajala je samo pet minuta jer su gosti nakon lošeg postavljanja poslednje linije domaćina iskoristili šansu i preko Jovanovića izjednačili.

Tokom prvih 45 minuta smenjivali su se intervali u kojima su posed lopte imali više jedni ili drugi, bilo je sa obe strane prilika ali mreže se više nisu tresle.

U drugom poluvremenu bolja igra Baranđana, koji stvorili nekoliko dobrih šansi. U 63. minutu Starčević nije iskoristio jedanaesterac, ali je Milan Matić u 68. minutu uspeo da postigne pogodak za vođstvo od 2:1, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat.

Radnički je na ovoj utakmici nastupao u novoj garnituri dresova čiji je darodavac Apatinska pivara.

RADNIČKI: Ćulibrk, Nikolić, Stevanović, Čabrilo, Domaj, Drulović, Starčević, Matić (Jovičin 85’), Milinković, Babin, Maksić.

Rezultati 11. kola: Partizan (G) – Dolina 2:2; Radnički (B) – Crvena Zvezda 2:1; Budućnost – BAK 2:2; Hajdučica – Jugoslavija 3:2; Radnički (K) – Partizan (U) 3:0; Sloga – Jedinstvo 0:4; Strela – Potporanj 3:0; Spartal 1911 – Polet 4:3.

TABELA: 1. Jedinstvo (30); 2. Strela (28); 3. Radnički (K) (25); 4. Potporanj (22); 5. Dolina (20); 6. Sloga (16); 7. Spartak 1911 (14); 8. BAK (13); 9. RADNIČKI (B) (11); 10. Partizan (G); 11. Polet (11); 12. Partizan (U) (10); 13. Jugoslavija (10); 14. Crvena Zvezda (9); 15. Budućnost (9); 16. Hajdučica (7).

MaPro Ecommerce

Online shop već od 9.999 rsd

Sa zapanjujućim dizajnom, neverovatno je lako napraviti online shop za samo par minuta.

Fudbal: Ozren Jovičin u timu amaterske reprezentacije Beograda

Ozren Jovičin u timu amaterske reprezentacije Beograda SEFKERIN, 29. mart 2024 – Sefkerinac Ozren Jovičin nastupio je za fudbalsku reprezentaciju Beograda koja je odigrala utakmicu sa Slovenijom u okviru amaterskih reprezentacija. Utakmica je odigrana na terenu...

Zmajevi iz Sefkerina šampioni Evropskog kupa u Mađarskoj

SEFKERIN, 25. mart 2024 – Dvorana "Arena" u gradu Mošonmađorovaru u Mađarskoj bila je domaćin Evropskog kupa u sanda fulkontakt borbama 23. i 24. marta, gde su takmičari osam država ukrstili rukavice u konkurenciji po starosnim i težinskim kategorijama. Odličan uspeh...