Fudbal – Srpska liga Vojvodina: SAKULJANI SLAVILI U JUŽNOBANATSKOM DERBIJU

18/03/2019

SAKULJANI SLAVILI U JUŽNOBANATSKOM DERBIJU

Sakule, 18. mart 2019;

ŽELEZNIČAR (Pančevo) – BORAC (Sakule) 0:1 (0:0); Pogotkom u poslednjem minutu Sakuljani su iz Pančeva odneli sva tri boda. Železničar je bio favorit u ovom meču, imao je inicijativu, dok su se fudbaleri Borca orjentisali na defanzivu i ugožavali gol domaćina iz kontra napada.

Konlretniju igru i više prilika Sakuljani pružaju u drugom poluvremenu ulaskom Milovca i Milana Šušnjara, međutim od 61. minuta igraju sa deset fudbalera jer je Atanasković zbog drugog žutog kartona morao da napusti igru. I sa igračem manje Sakuljani nisu posustali da bi u poslednjem minutu meča Milan Šušnjar probio po desnoj strani i uputio idealan centaršut, a Milovac majstorski primio loptu na grudi i zatresao mrežu domaćina za veliko slavlje Sakuljana.

BORAC: Tatić, Stupić, Živanović, Matović, Atanasković, Babin (Milovac), Đurišić (M.Šušnjar), Čigoja, Dimić, Pojužina, Lekić (A.Šušnjar).

REZULTATI 19. kola: Radnički (NP) – Cement 2:1; Dinamo 1945 – Radnički (SM) 2:2; ČSK Pivara – Bratstvo 1946 (2:1); Mladost – Hajduk 1912 1:1; OFK Vršac – Crvena Zvezda 0:1; Radnički (Zr) – Dunav 4:3; Železničar – Borac 0:1; Kabel – Omladinac 0:1; Bačka 1901 – slobodna ekipa.

TABELA: 1. Hajduk 1912 (42); 2. Kabel (41); 3. Omladinac (37); 4. Bratstvo 1946 (35); 5. Železničar (31); 6. Dinamo 1945 (27); 7. Radnički (Zr) (27); 8. Radnički (SM) (23); 9. Cement (20); 10. Mladost (20); 11. OFK Vršac (19); 12. Bačka 1901 (19); 13. BORAC (18); 14. Crvena Zvezda (18); 15. Dunav (17); 16. ČSK Pivara (14); 17. Radnički (NP) (13).

Fudbal: Ozren Jovičin u timu amaterske reprezentacije Beograda

Ozren Jovičin u timu amaterske reprezentacije Beograda SEFKERIN, 29. mart 2024 – Sefkerinac Ozren Jovičin nastupio je za fudbalsku reprezentaciju Beograda koja je odigrala utakmicu sa Slovenijom u okviru amaterskih reprezentacija. Utakmica je odigrana na terenu...

Zmajevi iz Sefkerina šampioni Evropskog kupa u Mađarskoj

SEFKERIN, 25. mart 2024 – Dvorana "Arena" u gradu Mošonmađorovaru u Mađarskoj bila je domaćin Evropskog kupa u sanda fulkontakt borbama 23. i 24. marta, gde su takmičari osam država ukrstili rukavice u konkurenciji po starosnim i težinskim kategorijama. Odličan uspeh...