Fudbal – Prva južnobanatska liga 3. kolo: STRAČEVIĆ DVOSTRUKI STRELAC, SREĆA UZ BARANĐANE

29/08/2018

STRAČEVIĆ DVOSTRUKI STRELAC, SREĆA UZ BARANĐANE
Baranda, 29. avgust 2018;

RADNIČKI (Baranda) – STRELA (Ivanovo) 3:2 (2:1); Nisu Baranđani danas briljirali ali su osvojili sva tri boda tako da moraju biti zadovoljni. Gosti su u prvih 30 minuta bili dominantni, taktički nadmoćni, u duelima superiorniji, a svaki njihov centaršut  bio je šansa ili polušansa. U jednoj od takvih akcija, nakon izvedenog kornera u 26. minutu, zaspala je kompletna odbrana Baranđana što je iskoristio Saša Jovanović i doveo goste u vođstvo.

Gol zaostatka probudio je fudbalere Radničkog ali su golovi koji su usledili bili više plod odbrambene linije gostiju nego izrađene akcije. Vrane poravnavaju rezultat u 37. minutu nakom što je Starčević prodorom po desnoj strani uposlio kapitena Dobrića kome nije bilo teško da smesti loptu u mrežu. Samo tri minuta kaswnije Baranđani dolaze u vođstvo preko istih aktera ali u izmenjenim ulogama. Veliki kiks odbrane fudbalera iz Ivanova, loša procena levog beka i nepotrebno istrčavanje golamana, iskoristio je brzonogi Dobrić i uposlio Starčevića, a ovome nije bilo teško da postigne pogodak.

Krenuli su gosti u drugom poluvremenu da opsedaju šesnaesterac Radničkog ali umesto izjednačenja primili su još jedan gol. U 53. minutu Stojković na polovini terena oduzima loptu  i upošljava raspoloženog Starčevića koji postiže svoj šesti prvenstveni gol.

Gosti nastavljaju sa napadima, imaju jednu prečku i tek minut pre kraja uspevaju da smanje rezultat na 3:2 ali prekasno za izjednačenje. Imali su i domaći šanse iz kontra napada ali ih nisu iskoristili.

RADNIČKI:  Labus, Lazin, Radojev, Veselinović (Knežević), Ilić, Jovanović, Starčević (Milovanov), Đogo, Stojković (Lutovac), Dobrić, Cukić.

REZULTATI 3. kola: Spartak – jedinstvo 3:2; potporanj – Sloga 3:2; Partizan (G) – Polet 10:0; Borac – Crvena Zvezda 5:3; Jedinstvo Stević – Vojvodina (S) 3:0; Jugoslavija – Dolina 2:1; Partizan (U) – Vulturul 4:3; Dunav – Vojvodina (C) 6:0; Radnički – Strela 3:2.

TABELA: 1. Potporanj (9); 2. Borac (9); 3. Partizan (U) (9); 4. Partizan (G) (7); 5. Jedinstvo Stević (6); 6. Spartak 1911 (6); 7. Radnički (6); 8. Jugoslavija (6); 9. Jedinstvo (4); 10. Sloga (4); 11. Dunav ((3); 12. Strela (3); 13. Dolina (3); 14. Vulturul ((3); 15. Crvena Zvezda ((1); 16. Vojvodina (C) (0); 17. Polet (0); 18. Vojvodina (S) (0).

Fudbal: Ozren Jovičin u timu amaterske reprezentacije Beograda

Ozren Jovičin u timu amaterske reprezentacije Beograda SEFKERIN, 29. mart 2024 – Sefkerinac Ozren Jovičin nastupio je za fudbalsku reprezentaciju Beograda koja je odigrala utakmicu sa Slovenijom u okviru amaterskih reprezentacija. Utakmica je odigrana na terenu...

Zmajevi iz Sefkerina šampioni Evropskog kupa u Mađarskoj

SEFKERIN, 25. mart 2024 – Dvorana "Arena" u gradu Mošonmađorovaru u Mađarskoj bila je domaćin Evropskog kupa u sanda fulkontakt borbama 23. i 24. marta, gde su takmičari osam država ukrstili rukavice u konkurenciji po starosnim i težinskim kategorijama. Odličan uspeh...