Miting prijateljstva u Sremskoj Mitrovici: NOVI LIČNI REKORD TAMARE RADIN NA 600 METARA

26/04/2016

NOVI LIČNI REKORD TAMARE RADIN NA 600 METARA
Opovo, 26. april 2016;
U Sremskoj Mitrovici je 24. aprila održan “MITING PRIJATELjSTVA”. Takmičenje je i pored lošeg vremena, obeležila izuzetna masovnost, preko 1000 takmičara uzrasta od 2001 godišta i mlađi. Opovački atletski klub je nastupio sa 17 takmičara. Takmičenje je bilo međunarodnog karaktera, na kome je nastupilo i nekoliko klubova iz regiona.
13043285_1078507612220576_1831717033943512209_n
Zlatnu medalju na 600m osvojila je Tamara Radin uz novi lični rekord 1:41,80. Takođe zlatnu medalju osvojila je Milica Mojsa na 200m u kategoriji 2010. godišta, a u istoj kategoriji Dunja Nikolić je osvojila bronzanu medalju.
Dva četvrta mesta osvojila je Teodora Vasić u trci na 60m (10,18s), i na 300m (56s), Marina Vaić je takođe osvojila četvrto mesto u bacanju kugle 9,36m. Andrej Mihajlović četrvto mesto u bacanju vorteksa i 7 mesto na 60m. Una Rackov je u trci na 200m bila četvrta, a na 60m – deveta. Đorđe Budimirov je osovjio dva 8. mesta u bacanju vorteksa i u trci na 60m. Strahinja Simić je bio peti u trci na 200m i deseti u trci na 60m. Iva Krivokuća je osovjila 6. mesto u trci na 60m, Luka Stojanović je bio 8. u trkama na 60m i na 300m, Anja Aćimov je u trci na 200m osvojila 9. mesto, a Jelena Rokvić u istoj trci 12. mesto. Boris Mojsa je osvojio 12 mesto u trci na 300m.
13084046_1195588480451209_823671454_n
Nekima je ovo bilo prvo takmičenje na atletskom stadionu, pa je bilo par grešaka, ali vremenom će sve doći na svoje mesto, rekao je nakon mitinga trener Nemanja Stojanović.

Šore na Veliki petak, tradicija Baranđana

BARANDA, 3. maj 2024 – Tradicionalno, Baranđani igraju šore na Veliki petak uoči Uskrsa. Nekada je to bio derbi između dva baranđanska kraja – Kukute i Šenđuraca, a sada je to prijateljska utakmica nasumično podeljenih ekipa. Tako je bilo i ove godine, tradicija je...

Školski sport: Okružno školsko prvenstvo u atletici

Okružno školsko prvenstvo u atletici OPOVO, 28. april 2024 – U Vršcu je 23. aprila održano Okružno školsko prvenstvo u atletici. Vremenski uslovi nisu išli u prilog učenicima, duvao je jak vetar, a kasnije je počela i kiša da pada. Učešće je uzelo 35 škola iz...