Fudbal – Prva južnobanatska liga 13. kolo: I DOLINA UZELA MERU VRANAMA U BARANDI

I DOLINA UZELA MERU VRANAMA U BARANDI

Baranda, 10. novembar 2019;

RADNIČKI (Baranda) – DOLINA (Baranda) 0:1; Porazom u Barandi u susretu sa Dolinom, fudbaleri Radničkog priredili su još jedno neprijatno iznenađenje svojim navijačima. Definitivno ovaj sastav nema potencijal prošlogodišnjeg, a to se posebno odnosu na odbranu koja tokom cele jeseni nije imala baš ni jedan „clean sheet“.

Do kraja polusezone ostala su još dva kola i prilika da se u susretima sa Alibunarom i Hajdučicom, dve poslednjeplasirane ekipe na tabeli, popravi utisak i pobedi u oba susreta, kako bi se popravio bodovni saldo i pozicija pred početak prolećnog dela prvenstva.

REZULTATI 13. kola: Radnički – Dolina 0:1; Budućnost – Partizan (G) 4:5; Hajdučica – Crvena Zvezda 3:2; Radnički (K) – BAK 2:2; Sloga – Jugoslavija 0:1; Strela – Partizan (U) 2:0; Spartak 1911 – Jedinstvo 3:2; Polet – Potporanj 1:1.

TABELA: 1. Jedinstvo (33); 2. Strela (31); 3. Radnički (K) (27); 4. Dolina (26); 5. Potporanj (23); 6. Spartak 1911 (20); 7. Sloga (19); 8. BAK (17); 9. Partizan (G) (17); 10. Jugoslavija (14); 11. Crvena Zvezda (12); 12. Polet (12); 13. RADNIČKI (B) (11); 14. Partizan (U) (10); 15. Hajdučica (10); 16. Budućnost (9).

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 12. kolo: PORAZ BORCA U PRIGREVICI

PORAZ BORCA U PRIGREVICI

Sakule, 9. novembar 2019;

BRATSTVO 1946 (Prigrevica) – BORAC (Sakule) 3:0 (1:0); zaslužena pobeda domaćina koji je u većem delu susreta bio bolji tim. Međutim, prvu dobru priliku su imali Sakuljani ali se Aleksandar šušnjar nije najbolje snašao u šesnaestrcu Bratstva. Prigrevčani su do prvog pogotka stigli u 33. minutu, a strelac je bio Zorić. U drugom poluvremenu potpuna dominacija domaćina što je rezultiralo sa još dva pogotka dvostrukog strelca Zečevića u 67. i 72. minutu.

Sa ovim porazom Borac je pao na 12. mesto, a ako Vojvodina danas u Perlezu pobedi ili odigra remi sa Hajdukom iz Kule (što je vrlo verovatno), spustiće se za još jednu poziciju.

BORAC: Babić, Krstović (Stupić), Sredojević, Pavlović, M.Jovanović (Lekić), Arsić, Simić (M.Šušnjar), U.Jovanović, Čigoja, A.Šušnjar, Dunjić.

REZULTATI 12. kola: 1.Maj Ruma – Omladinac 0.1; Železničar – Radnički (Zr) (nedelja); Bratstvo 1946 – Borac 3:0; Kozara – Radnički 1912 2:1; Dinamo 1945 – Radnički (SM) 3:0; Bečej 1918 – Bačka 1901 1:1; Vojvodina 1928 – Hajduk 1912 (nedelja); OFK Vršac – Dunav 6:1.