Nedelja ruskog dečjeg filma: U UTORAK OTVARANJE MANIFESTACIJE I PRVA PROJEKCIJA

U UTORAK OTVARANJE MANIFESTACIJE I PRVA PROJEKCIJA

Opovo, 16. septembar 2019;

U utorak, 17. septembra održava se svečana ceremonija otvaranja manifestacije „Nedelja ruskog dečjeg filma. Pored likovne izložbe i ceremonije otvaranja, za prvi dan je predviđena i jedna filmska projekcija, a ulaz je besplatan.

11:30 – 12:00h (mala sala Kulturnog centra Opovo): Otvaranje izložbe dečijih crteža sa Međunarodnog konkursa „DECA RUSIJE OSLIKAVAJU SVOJ SVET“ i skup gostiju za svečanu ceremoniju.
12:00– 12:30h (Kulturni centar Opovo): Svečana ceremonija otvaranja Nedelje ruskog dečijeg filma “Bajke detinjstva” u Opovu. Otvara festival gost iz Rusije – producent, autor scenarija filma „Ostrvo za popravljanje“ Denis Vjaznikov (oficijalni i koncertni program  grupe učenika OŠ „Dositej Obradović“ Opovo i ansambla iz Udruženja Rusa i njihovih potomaka „Romaška“ Pančevo)

12:30– 14:00h (Kulturni centar Opovo): Igrani film-komedija “OSTRVO ZA POPRAVLJANJE” (sa titlovima). Režiser Anna Protokovilo, producent, autor scenarija Denis Vjaznikov, operater Vasilije Šalamov.

Matura – je najveseliji i najuzbudljiviji događaj. Tako misle svi, ali ne i naši junaci. Najnapredniji u 9 „A“ –  di-džej Stas, blogerka Inesa-princeza i njihovi prijatelji smatraju da ovaj praznik mora da bude mnogo veseliji. Umesto tužne pesme o školi, oni uključuju smešni video, koji su snimili o direktoru škole, i time sabotiraju maturu. Roditelji «aktivista» donose surovu odluku: da pošalju krivce na leto u selo da rade na farmi. Osim toga što je selo smešteno na ostrvu usred Oba, odakle nije tako jednostavno pobeći, već je i farmer Stepanič, kome moraju da pomažu – ranije bio vojno lice. To će stvarno biti nezaboravni raspust. Uzrast auditorijuma: za gledaoce starije od 6 godina.

Eko Tamiš u Sakulama: RADOVI NA POSTAVLJANJU EKOLOŠKOG MOBILIJARA I INFO TABLI

RADOVI NA POSTAVLJANJU EKOLOŠKOG MOBILIJARA I INFO TABLI

Sakule, 16. septembar 2019;

U okviru projekta „Eko Tamiš – Novi turistički proizvod“ koji se finansira kroz program prekogranične saradnje INTERREG IPA CBS Romania – Serbia, na osnovu Memoranduma o saradnji koji su potpisali Mesna zajednica Sakule i vodeći partner na projektu „Pokret gorana Pančevo“, u toku su radovi na postavljanju ekološkog mobilijara u Sakulama.

U sakulskom parku i Tamišu biće postavljeno pet kompleta stolova sa klupama, osmatračnica, putokazi i info tabla – elektronski vodič gde se očitavanjem koda mobilnim telefonom dobijaju informacije o lokalnim sadržajima za turiste.

Regent BMB Opovo: LED TELEVIZOR, DONACIJA ZA ŠKOLU

LED TELEVIZOR, DONACIJA ZA ŠKOLU

Povodom obeležavanja prve godine rada, menjačnica Regent BMB donirala je led televizor Osnovnoj školi „Dositej Obradović“ u Opovu.

„Kao društveno odgovorna firma želeli smo da godišnjicu obeležimo na pravi način, a sigurno je najlepši način donacija školi i briga o našoj zajedničkoj budućnosti, a to su deca“, izjavio je ispred menjačnice „Regent“ Marko Habanek.

Televizor je namenjen prostoriji za produženi dnevni boravak dece, koja je u procesu adaptacije i renoviranja. Direktorka škole Milica Cuca se zahvalila na donaciji. „Izuzetno lep gest, koji budi nadu da još uvek ima dobrih ljudi spremnih da prepoznaju društvene vrednosti i u praksi to sprovedu. Zahvaljujem se menjačnici „Regent BMB“ i nadam se da će ovo biti dobar primer i za sve ostale privredne subjekte“, poručila je Milica Cuca

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad, 3. kolo: NOVA POBEDA OMLADINCA, BUĐENJE SEFKERINACA

NOVA POBEDA OMLADINCA, BUĐENJE SEFKERINACA

VOJLOVICA 2018 (Pančevo) – OMLADINAC 1927 0:2 (); Druga pobeda Opovčana, što je dobro jer Omladinac osvaja bodove u susretima sa ekipama iz donjeg dela tabele. Videćemo kako će se snaći sa favoritima što će i odlučiti o njihovom krajnjem dometu u ovom prvenstvu.

Domaćin nije iskoristio penal sredinom prvog poluvremena, a Opovčani su poveli pogotkom Nemanje Jovanova u 39. minutu. Konačan rezultat je postavio mladi Milan Puškaš u 69. minutu.

OMLADINAC 1927: Šiđanin, S.Šabanaj, Zina, Todorovski, Marinković (Rankov 16’), Stupar, Milenković (Stojić 46’), Vukelić (Arsenović 71’), Radivojević (R.Šabanaj), N.Jovanov, Dimitrov (Puškaš 46’).

VOJVODINA (Crepaja) – TEMPO (Sefkerin) 0:1 (0:0); Pobedom u Crepaji Sefkerinci su osvojili prve ovosezonske bodove. Da li je ovo konačno buđenje Tempa videćeno u narednom kolu kada im gostuje ekipa Vojlovice koja bi trebalo da bude rival po meri.

U utakmici podjednakih rivala srećniji i spretniji su bili Sefkerinci i zasluženo odneli tri boda iz Crepaje. Domaći su napali od prvog minuta, a gosti su bili primorani da se brane. Međutim u dominaciji Vojvodine nije bilo raspoloženog igrača koji bi mogao da postigne zlata vredan gol. Golman Tempa Vickov je dominirao na gol liniji. Imao je nekoliko briljantnih odbrana. Poslednja linija je trpela veliki pritrisak, skoro celu utakmicu i stojički izdržala da ne primi gol. Vezni red i napadači su se naigrali fudbala s obzirom da se Tempo odlučio na kontra napade, a što je utakmica odmicala njih je bilo sve više. Promašili su napadači Tempa nekoliko šansi ali su jednu uspeli da pretvore u pogodak i ispostaviće se u vredna tri boda. Igrao se 84. minut kada Đinovic prihvata pas od Milićeva, izlazi sam oči u oči sa golmanom i u stilu rasnog strelca matira ga za veliko slavlje.

Ovu utakmicu Tempo je odigrao sa svega jednom izmenom zbog čega je njihova borba morala da bude jača, a pobeda slađa. Treba istaći odličnu partiju “golobradih” momaka sa 16 i 17 godina Stanisavljevića, Jovanova i Stajića, koji su srce ostravili na terenu za ova tri boda. Ali za najboljeg igrača utakmice ipak biramo strelca jedinog gola Đinovica, koji je odlično vodio napade Tempa.

TEMPO: Vickov, Radojičić, Ilkić, Simeon, Kamber, Jovanov, Milankov (Stajić), Stanisavljević, Milićev, Radenković, Đinović.

REZULTATI 3. kola: Unirea – Mundial 0:1; Glogonj – Slavia 3:0; Vojvodina – Tempo 0:1; Vojlovica 2018 – Omladinac 1927 0:2; Pobeda – Jedinstvo Stević 1:4.

TABELA: 1. Glogonj (9); 2. Jedinstvo Stević (9); 3. Mundial (9); 4. OMLADINAC 1927 (6); 5. Unirea (4); 6. Vojvlovica 2018 (3); 7. TEMPO (3); 8. Slavia (1); 9. Vojvodina (0); 10. Pobeda (0).

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 5. kolo: PREOKRET BORCA ZA NOVA TRI BODA

PREOKRET BORCA ZA NOVA TRI BODA

Sakule, 15. septembar 2019;

BORAC (Sakule) – HAJDUK 1912 (Kula) 2:1 (1:1); Težak meč za Sakuljane, koji su ipak na kraju dobili i osvojili tri boda. Poveli su gosti preko Jovanovića u 16. minutu. Borac je uspeo da poravna rezultat u 39. minutu lepim pogotkom M. Jovanovića, da bi u finišu meča (82. minut) Došen volej udarcem sa 18 metara Sakuljanima doneo sva tri boda.

BORAC: Babić, Stupić, Došen, Vasiljević, Arsić, Čigoja, M.Jovanović (U.Jovanović), M.Dunjić, A.Šušnjar, Simić (T.M.Dunjić), Ivanišević (Lekić).

REZULTATI 5. kola: Radnički (SM) – Omladinac 1:1; Radnički 1912 – Bačka 1901 2:2; Borac – Hajduk 1912 2:1; Radnički (Zr) – Dunav 2:0; 1.Maj Ruma – OFK Vršac 0:1; Železničar – Vojvodina 1928 1:0; Bratstvo 1946 – Bečej 1918 1:0; Kozara – Dinamo 1945 0:0.

TABELA: 1. Železničar (15); 2. Radnički 1912 (10); 3. Bačka 1901 (10); 4. OFK Vršac (10); 5. Bratstvo 1946 (10); 6. BORAC (9); 7. Radnički (Zr) (8); 8. Radnički (SM) (7); 9. 1.Maj Ruma (6); 10. Bečej 1918 (6); 11. Hajduk 1912 (6); 12. Kozara (5); 13. Dinamo 1945 (4); 14. Omladinac (3); 15. Dunav (3); 16. Vojvodina 1928 (1).