Fudbal – Prva južnobanatska liga 5. kolo: NAKON TRI REMIJA KONAČNO TRIJUMF BARANĐANA

NAKON TRI REMIJA KONAČNO TRIJUMF BARANĐANA

Baranda, 15. septembar 2019;

RADNIČKI (Baranda) – POLET (Idvor) 4:2 (2:1); Prvu pobedu, nakon tri remija i jednog poraza, Baranđani su zabeležili tek u 5. kolu. Vrane su i u ovoj utakmici bili izuzetno efikasne ali se ponovila stara boljka iz prethodnih kola da istovremeno primaju puno golova. Radnički je u pet utakmica postigao 13 golova ali primio 12, tako da je odbrana još uvek najslabija karika ovog tima.

Hladan tuš za domaćina već na početku meča. Pogotkom Nenada Stojkovića Idvorci su poveli u 8. minutu. Uzvratio je kapiten Radničkog Milan Stojković u 16. minutu, a preokret domaćinu doneo babin četiri minuta kasnije.

Baranđani su dobro započeli drugo poluvreme i pogotkom najboljeg strelca iz prošle sezone Igora Starčevića u 67. minutu poveli sa 3:1. Nadu gostima vratio je rezervista Vuk Mićunović u 80. minutu, ali je rezultat u poslednjem minutu „overio“, takođe rezervista, Predrag Drulović za konačnih 4:2.

RADNIČKI: Ćulibrk, Nikolić (Drulović 70’), Radojev, Stevanović, Maksić, Starčević, Matić, Stojković, Babin, Čabrilo, Divljački.

REZULTATI 5. kola: Jugoslavija – Dolina 2:4; BAK – Partizan (U) 0:1; Crvena Zvezda – Jedinstvo 1:4; Partizan (G) – Potporanj 3:2; Radnički (B) – Polet 4:2; Budućnost – Spartak 1911 5:1; Hajdučica – Strela 1:2; Radnički (K) – Sloga 7:1.

TABELA: 1. Jedinstvo (15); 2. Radnički (K) (13); 3. Strela (13); 4. Potporanj (12); 5. Dolina (9); 6. Partizan (G) (9); 7. Sloga (9); 8. Polet (7); 9. RADNIČKI (B) (6); 10. Budućnost (6); 11. Spartak 1911 (5); 12. Partizan (U) (4); 13. BAK (3); 14. Jugoslavija (2); 15. Crvena Zvezda (1); 16. Hajdučica (0).

Recepti po preporuci kuhinje hotela “Stari Banat”: PILEĆA MUĆKALICA NA PIREU SA KAJMAKOM

PILEĆA MUĆKALICA NA PIREU SA KAJMAKOM

Način pripreme
Pileci file iseći na kockice 2×2,crveni luk i papriku na rebarca. U posudu za pripremu sipati ulje dodati luk,pariku i dinstati oko 5 minuta.Ubaciti čeri paradajz presečen na pola, naliti paradajz sokom,dodati ljutu papričicu i nastaviti sa kuvanjem dok sok ne ukuva,oko 5min.
Prethodno skuvani krompir ispasirati, dodati maslac i kajmak, promešati dobro. Mućkalicu posuti peršunovim lišćem i servirati toplo.