Etnobazar Aktiva žena Opovo: NA BAZARU ZA SVAKOG PO NEŠTO (VIDEO)

NA BAZARU ZA SVAKOG PO NEŠTO

Opovo, 19. maj 2019;

I ove godine građani naše opštine i gosti mogli su da uživaju i prelepo organizovanom etnobazaru u organizaciji Aktiva žena Opštine Opovo. Pored organizatora na štandovima su izlagale naše Sefkerinke i Sakuljanke, kao i udruženja i aktivi iz okoline – Pančeva, Crepaje, Titela, Jabuke, Kačareva, Ovče, itd.

Na štandovima puno toga od tradicionalne hrane, narodne radinosti, suvenira, lekovitih bilja, kreativnih proizvoda. Nešto za prodaju, a puno toga i za degustaciju.

Zajedno sa svojim saradnicima iz lokalne samouprave bazar je obišao predsednik opštine dr Zoran Tasić, koji je pozdravio i čestitato organizatorima na uspešnoj manifestaciji ali i obišao svaki štand gde se upoznao sa izlagačima i njihovim proizvodima.

Zahvalnice i poklone organizatori su zajedno sa predsednikom opštine dr Zoranom Tasićem, rukovodiocem Odeljenja za društvene delatnosti Ankicom Jožikom i direktorkom ONB Opovo Katarinom Nikolić Ralić uručili u maloj sali Kulturnog centra Opovo, koja će od sutra imati novu namenu i naziv.

Košarka – Letnja liga 2. kolo: PORAZ OPOVČANA U KOVINU

PORAZ OPOVČANA U KOVINU

RADNIČKI (Kovin) – OPOVO 99 64:59 (10:20; 17:11; 19:16; 21:9); Neizvesna utakmica koju su Opovčani držali pod kontrolom do poslednje četvrtine. Prvu četvrtinu košarkaši Opova završavaju na plus deset, ali domaćin uzvraća u drugoj deonici tako da se na poluvreme odlazi sa plus četiri za Opovo.  Dobro je Opovčanima išlo i početkom drugog poluvremena kada su povećali razliku na sedam poena ali do preokreta dolazi u poslednjoj četvrtini kada domaćin pravi preokret i na kraju slavi sa pet poena razlike.

Košarka – KSB mlađe pionirke četvrtfinale baraža: OPOVČANKE UBEDLJIVE PROTIV VIZURE

OPOVČANKE UBEDLJIVE PROTIV VIZURE

VIZURA 2 (Zemun) – AGROS BASKET (Opovo) 24:49 (4:4; 4:19; 6:16; 10:10); Nastavlja se dominacija mlađih pionirki Agros Basketa na prvenstvu KSB. U prvoj četvrtfinalnoj utakmici baraža, košarkašice Agros Basketa bile su ubedljive na gostovanju u Beogradu, tako da bi revanš narednog vikenda u Opovu trebao da predstavlja samo formalnost.

Zanimljiva utakmica u kojoj su domaće košarkašice imale podršku pune hale u Zemunu. Međutim, i pored domaćeg terena, kao i činjenice da su fizički bile dominantnije, kvalitet je bio na strani košarkašica iz Opova.

„Iznenađenje za našu ekipu je bilo što je Vizura od starta meča igrala zonsku odbranu (2-3), što je u pionirskom godištu pravilima zabranjeno. I nakon mog protesta sudije su ostale imune na kršenje pravila, ali nakon nešto lošijeg početka i prilagođavanja na zonsku odbranu, naše devojčice pronalaze svoju igru i prave lepu razliku pred revanš u Opovu“ izjavio je nakon utakmice trener Agros Basketa Bogdan Ristić.

AGROS BASKET: Jovanov 20, Ninkov 4, Jakimov 1, Simić 2, Šaran 6, Blagojević 8, Rackov, Veljanovski 4, Lekić, Vlah 4, Giošev

Pionirski fudbalski turnir u Opovu: POBEDNIČKI PEHAR OSVOJIO OMLADINAC

POBEDNIČKI PEHAR OSVOJIO OMLADINAC

Povodom dana opštine Fudbalski klub „Omladinac 1927“ organizovao je pionirski turnir. Učestvovale su ekipe Omladinca, Uniree iz (Uzdina), Vojvodine iz Crepaje, a kako je ekipa Slavije iz kovačice otkazala učešće, na njihovo mesto naknadno je ubačena druga ekipa Omladinca.

Pobednički pehar je osvojio domaćin, koji je pružio i najbolju igru, druga je bila Vojvodina, treća Unirea, a četvrta druga ekipa Omladinca. Pehare je uručio predsednik Sportskog saveza Opštine Opovo Igor Vujić.

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 31. kolo: NEUGODAN PORAZ BORCA U NOVOM SADU

NEUGODAN PORAZ BORCA U NOVOM SADU

Sakule, 19. maj 2019;

CRVENA ZVEZDA (Novi Sad) – BORAC (Sakule) 3:0 (2:0); Vrlo neugodan poraz Borca u Novom Sadu. Očekivao se težak meč, Crvena Zvezda bori za opstanak i svaki bod im je slamka spasa. Novosađani su utakmicu rešili već u prvom poluvremenu , odnosno na samom početku utakmice jer su već u 2. i 6. minutu zatresli mrežu golmana Tatića. Nešto bolja igra Sakuljana u drugom poluvremenu par dobrih prilika ali bez konačne realizacije. U finišu meča domaćin je overio pobedu pogotkom u poslednjem minutu.

Nakon ovog poraza Borac je pao na 10. poziciju, a kako se danas igra utakmica između Dunava i Cementa, u slučaju da fudbaleri iz Starih Banovaca pobede, Sakuljani će pasti još jedan „stepenik“ niže.

BORAC: Tatić, Vuković, Živanović, Atanasković, Matović, Lekić (Babin), Šušnjar, Čigoja (Divljački), Dimić, Đukanović, Đurišić (Milovac).

REZULTATI 31. kola: Crvena Zvezda – Borac 3:0; Bačka 1901 – Omladinac 1:0; Hajduk 1912 – Kabel 0:3; Bratstvo 1946 – Železničar 0:1; Radnički (SM) – Radnički (Zr) 2:1; Radnički (NP) – OFK Vršac 5:3; ČSK Pivara – Mladost 2:1; Dunav – Cement (danas); Dinamo 1945 – slobodan tim.