Fudbal – prva južnobanatska liga 28. kolo: REMI VRANA U DEBELJAČI, MREŽE TRESLI SADAŠNJI I BIVŠI IGRAČI RADNIČKOG

REMI VRANA U DEBELJAČI, MREŽE TRESLI SADAŠNJI I BIVŠI IGRAČI RADNIČKOG

Baranda, 5. maj 2019;

SPARTAK 1911 (Debeljača) – RADNIČKI (Baranda) 2:2 (1:1); Nisu Baranđani zadovoljni suđenjem na gostovanju u Debeljači ali nerešen ishod sa ekipom Spartaka koja je u uzlaznoj formi i ima odlične rezultate u poslednjih dva meseca, nije tako loš rezultat. Mali kuriozitet utakmice je što su strelci obe ekipe sa teritorije naše opštine, odnosno strelci za Spartak Toma i Marković bivši su igrači upravo Radničkog.

Radnički je dobro otvorio utakmicu i već u 15. minutu preko kapitena Dušana Dobrića došao u vođstvo. Međutim, samo što su krenuli sa centra nakon greške odbrane Radničkog, domaćin u istom minutu pogotkom Sefkerinca Stanislava Tome poravnava rezultat.

U 75. minutu, Radnički postiže pogotak, koji sudija poništava zbog ofsajd pozicije, za koju Baranđani tvrde da nije bila. Samo tri minuta kasnije sudija Raković pokazuje na belu tačku za domaćina, a gosti protestuju smtrajući da penala nije bilo. Siguran strelac sa „kreča“ bio je Opovčan Aleksandar Marković. Ipak, tri minuta pre kraja susreta, radnički dolazi do izjednačujućeg pogotka. Branislav Cukić izvodi korner, a najsnalažljiviji u šesnaestercu je bio  Milan Stojković koji šalje loptu u mrežu za konačnih 2:2.

RADNIČKI: Labus, Ilić, Veselinović (Radojev), Stojanović, Jovanović, Starčević, Grujić (Lutovac), Stojković, Dobrić, Cukić, Divljački.

REZULTATI 28. kolo: Jedinstvo – Jedinstvo Stević 4:2; Borac – Jugoslavija 4:0; Partizan (G) – Partizan (U) 6:0; Potporanj – Dunav 2:2; Spartak 1911 – Radnički 2:2; Sloga – Strela 1:0; Crvena Zvezda – Vulturul 2:0; Vojvodina – Dolina 1:5; Polet – slobodan tim.

TABELA: 1. Partizan (G) (55); 2. Borac (53); 3. Potporanj (49); 4. RADNIČKI (48); 5. Jedinstvo (45); 6. Partizan (U) (43); 7. Strela (41); 8. Spartak 1911 (41); 9. Sloga (36); 10. Jedinstvo Stević (34); 11. Dolina (32); 12. Crvena Zvezda (32); 13. Dunav (31); 14. Vulturul (28); 15. Jugoslavija (28); 16. Polet (19); 17. Vojvodina (18).

Paketi za bebe: DVA DEČAKA IZ SEFKERINA