Kiwi korpica…………..110
Pomorandže…………..115
Limun ………………….149

POSETITE NAS I UVERITE SE U KVALITET NAŠE ROBE, VAŠA PRODAVNICA VOĆA I POVRĆA “JONAGOLD”

Radno vreme: ponedeljak – petak 7:30 – 20:00h; subota 7:30 – 16:00h; nedelja 7:30 – 12:00h.

U Opovu, Borisa KIdriča 22,

DOBRODOŠLI

Republički Hidrometeorološki Zavod: DANAS PROMENLJIVO, SUTRA ZAHLAĐENJE

DANAS PROMENLJIVO, SUTRA ZAHLAĐENJE

Ujutru i pre podne pretežno sunčano, posle podne prolazno umereno naoblačenje sa retkom pojavom kratkotrajne kiše i pljuskova sa grmljavinom, uglavnom na severu i zapadu. Vetar slab i umeren, na severu kratkotrajno i jak, zapadni i jugozapadni. Najviša temperatura od 20 do 25 °C.

U subotu ujutru i pre podne pretežno sunčano, posle podne postepeno naoblačenje sa zapada i jugozapada, mestimično sa kišom, pljuskovima i grmljavinom. U nedelju i početkom naredne sedmice pretežno oblačno, od ponedeljka i hladnije, sa kišom i pljuskovima, ponegde i grmljavinom, a na visokim planinama (iznad 1500 m) sa susnežicom i snegom. Od srede promenljivo i toplije sa ređom pojavom kiše i pljuskova, uglavnom u četvrtak.

Fudbal – Prva južnobanatska liga 27. kolo: VELIKIM PREOKRETOM BARANĐANI DO TRI BODA

VELIKIM PREOKRETOM BARANĐANI DO TRI BODA

Baranda, 3. maj 2019;

RADNIČKI (Baranda) – SLOGA (Banatsko Novo Selo) 3:2 (0:0);  Utakmica nije krenula dobro za „Vrane“. Gosti su krenuli silovito, a nesigurnost poslednje linije domaćina bila je umalo kobna po Radnički. Golovima Angelovskog u 19. i 55. minutu Sloga je došla do dva gola prednosti i ovakav rezultat svakako nije odgovarao Dakovićevim pulenima.

Gosti su uspeli da sačuvaju prednost do 62. minuta, a onda je usledila rapsodija u crno/narandžastom. Za samo devet minuta usledio je totalni preokret.
Mijailović protrčava po desnoj strani, upućuje upotrebljiv centaršut i nalazi Cukića koji matira golmana gostiju za 1:2. Sa još pola sata do kraja i golom zaostatka Vrane su krenule još agresivnije prema golu rivala. Nije se dugo čekalo na poravnanje rezultata. Posle svega četiri minuta sjajno izvedena lopta iz kornera dolazi do Cukića koji glavom upošljava Stojanovića, koji takođe glavom upućuje loptu ka golu i matira golmana gostiju.
Posle postignutog drugog gola jasno je bilo da je psihološka prednost na strani Baranđana. U 72. minutu strelac pobedonosnog gola za Vrane je iskusni Stojković koji dobija loptu na liniji kaznenog prostora odakle je precizno šalje iza leđa nemoćnog golmana Sloge.

Radnički je u ovoj utakmici pokazao sve. Od pomalo nesigurne igre u odbrani do furioznog napada i preokreta posle čak dva gola zaostatka. Radnički se ovom pobedom, a lošim igrama liderskih klubova (porazi ekipa iz Gaja, Starčeva i Potporanja), približio prvoplasiranom Partizanu na svega pet bodova zaostatka. Takođe, bitna je napomena da Radnički ima utakmicu manje od ekipa koje zauzimaju prva tri mesta na tabeli. (B.Babin)

RADNIČKI: Labus, Ilić, Divljački, Veselinović (Mijailović), Stojanović, Jovanović, Grujić (lLutovac). Dobrić, Cukić, Starčević, Stojković.

REZULTATI 27. kola: Dolina – Jedinstvo 2:1; Vulturul – Vojvodina 3:0; Strela – Polet 3:0; Radnički – Sloga 3:2; Dunav – Spartak 1911 6:4; Partizan (U) – Potporanj 1:0; Jugoslavija – Partizan (G) 2:1; Jedinstvo Stević – Borac 3:0; Crvena Zvezda – slobodan tim.

TABELA: 1. Partizan (G) (52); 2. Borac (50); 3. Potporanj (48); 4. RADNIČKI (47); 5. Partizan (U) (43); 6. Jedinstvo (42); 7. Strela (41); 8. Spartak 1911 (40); 9. Jedinstvo Stević (34); 10. Sloga (33); 11. Dunav (30); 12. Dolina (29); 13. Crvena Zvezda (29); 14. Vulturul (28); 15. Jugoslavija (28); 16. Vojvodina (19); 17. Polet (19).