U organizaciji Mesne zajednice Sakule i Mesnog odbora SNS Sakule organizovana je radna akcija na kojoj je oko dvadesetak volontera posadilo 24 sadnice evodije i bagrema u sakulskom parku, dok je prošle nedelje na istom zadatku posađeno 16 sadnica breze i katalpe.

Kabinet predsednika opštine: SASTANAK SA POLJOPRIVREDNICIMA IZ OPOVA (VIDEO)

Nakon akcija u Sakulama, Sefkerinu i Barandi, danas je u kabinetu predsednika opštine održan inicijalni sastanak i sa poljoprivrednicima iz Opova. Razgovaralo se o tekućim problemima, posebno atarskim putevima. Predsednik opštine dr Zoran Tasić je izneo plan ovogodišnjeg redovnog uređenja atarskih puteva što se poklopilo sa željama prisutnih poljoprivrednika, a za aktuelnu akciju ravnanja, lokalna samouprava će kao i u ostalim mestima obezbediti dizel gorivo, kameni agregat i ručak za učesnike.

Konstatovano je da su atarski putevi u Opovu u dosta dobrom stanju ali da svakako ima trasa koje treba poravnati.

Ispred delegacije poljoprivrednika Nenad Rošulj je izjavio da su razgovori bili konstruktivni i da će se uskoro organizovati akcija.

„Razgovor sa predsednikom opštine je bio konstruktivan i brzo smo se dogovorili. Opština je proteklih godina radila atarske puteve u Opovu, tako da su u mnogo boljem stanju nego u ostalim mesnim zajednicama i nije potrebno da se u većoj meri rade ali mi se takođe pridružujemo ovoj akciji i narednih dana ćemo isplanirati detalje“ izjavio je Rošulj.

Kako saznajemo akcija ravnanja atarskih puteva u Opovu biće organizovana u četvrtak 28. marta.

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 20. kolo: SAKULJANI IZ „DVOJKE U KECA“

SAKULJANI IZ „DVOJKE U KECA“

BORAC (Sakule) – RADNIČKI (Zrenjanin) 4:1 (0:1); Sjajno drugo poluvreme donelo je Sakuljanima ubedljivu pobedu i nova tri boda za novo pomeranje na tabeli.

Imali su fudbaleri Borca preko Milama šušnjara priliku već na startu meča, ali su gosti prvi došli u vođstvo u 17. minutu. Međutim, u drugom poluvremenu Sakuljani prave preokret i sa četiri pogotka ubedljivo završavaju meč. Dvostruki strelac Milan Šušnjar dva puta je precizan sa „kreča“ (53’ i 64’), Milovac povećava vođstvo u 67. minutu, a tačku na utakmicu stavlja Lekić u 83. minutu.

BORAC: Tatić, Stupić (A.Šušnjar), Vuković, Živanović, Matović, M.Šušnjar, Babin (Lekić), Čigoja, Dimić, Pojužina, Đukanović (Milovac).

REZULTATI 20. kola: Cement – Kabel 0:2; Omladinac – Železničar 0:0; Borac – Radnički (Zr) 4:1; Dunav – OFK Vršac 0:1; Bačka 1901 – Mladost 1:0; Hajduk 1912 – ČSK Pivara 5:1; Bratstvo 1946 – Dinamo 1945 2:0; Radnički (SM) – Radnički (NP) 2:0; Crvena Zvezda – slobodna ekipa.

TABELA: 1. Hajduk 1912 (45); 2. Kabel (44); 3. Bratstvo 1946 (38); 4. Omladinac (38); 5. Železničar (32); 6. Dinamo 1945 (27); 7. Radnički (Zr) (27); 8. Radnički (SM) (26); 9. OFK Vršac (22); 10. Bačka 1901 (22); 11. Borac (21); 12. Cement (20); 13. Mladost (20); 14. Crvena Zvezda (18); 15. Dunav (17); 16. ČSK Pivara (14); 17. Radnički (NP) (13).

Požar u Opovu: GORELO SMETLIŠTE I DVORIŠTE KOD MALOG GROBLJA

GORELO SMETLIŠTE I DVORIŠTE KOD MALOG GROBLJA

Juče oko 13.30 časova u Opovu je intervenisala dežurna vatrogasna ekipa. Gorelo je na delu divljeg smetlišta kod Malog groblja, a vatra je zahvatila i dvorište susedne kuće. Vatrogasci su vrlo brzo lokalizovali i sanirali požar, a na mestu događaja je bio i fotoreporter našeg portala.

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad, 11. kolo: OPŠTINSKI DERBI ODLUČEN U POSLEDNJEM MINUTU

OPŠTINSKI DERBI ODLUČEN U POSLEDNJEM MINUTU

Sefkerin, 25. mart 2019;

TEMPO (Sefkerin) – OMLADINAC (Opovo) 1:0 (0:0); Opštinski derbi je ispunio očekivanja. Prava prvenstvena, borbena utakmica sa obe strane. Omladinac je bio bolji u prvom, a Tempo u drugom poluvremenu. Utakmica je otvorena šansom Tempa u 2. minutu kada je Ćirika isprobao šut za 25 metara ali je golman Šiđanin bio na mestu i ukrotio šut. Ubrzo zatim i Omladinac preti udarcem sa preko dvadeset metara gde lopta kači jednog igrača Tempa menja pravac ali ne uspeva da iznenadi golmana Tempa Vickova. Ubrzo nakon toga jos jednu priliku imaju gosti kada njihov napadač dobija loptu na pet metara od gola domaćih ali se ne snalazi najbolje.

Drugo poluvreme je donelo dosta bure i tenzija. Već u prvom minutu Tempo ima slobodan udarac koji je izveo Marko Ilkić ali lopta pogađa prečku vec savladanog golmana Šiđanina. Ubrzo je i Rankov uputio odličan šut u raslje ali je Šiđanin bio na visini zadatka i uspeo da “izvadi” loptu. Sudija je pustio malo oštriju igru i zbog čega je bilo više grubih startova koje je potom sankcionisao kartonima. Vrhunac drame odigrao se u poslednjem minutu utakmice. Napadač domacih Nećakov izborio se za jednu loptu uleteo u peterac gostiju i kada je krenuo da predribla golmana Šiđanina on ga ruši i sudija pokazuje na belu tačku. Usledili su oštri protesti Opovčana i gužva je trajala nekoliko minuta. Kada se sve smirilo Marko Ilkić, inače i igrač utakmice preuzima odgovornost i postiže pogodak donevši Tempu tri značajna boda u velikom derbiju.

TEMPO: Vickov, Jovanov, Ilkić, Vukov, Radojičić (Živković), Krstevski (Nećakov), Ćirika, Simeon, Đinović (Todorovski), Rankov (Volčeski), Milićev (Bakić).

OMLADINAC: Šiđanin, Jovanov S. Nemanja, Zina (Stojić), Stupar, Marinković, Puškaš (Jovanov), Markuc (Dimitrov), Grčak, Milankov, Jovanov J. (Ivic), Cvetković.

REZULTATI 11. kola: Vojlovica 2018 – Polet 0:2; Pobeda – Mundial 0:3; Unirea – Slavia 2:3; Tempo – Omladinac 1:0; Glogonj – slobodna ekipa.

TABELA: 1. Slavia (25); 2. Polet (25); 3. Unirea (21); 4. Mundial (18); 5. Glogonj (15); 6. Tempo (9); 7. Omladinac (7); 8. Vojlovica 2018 (6); 9. Pobeda (2).