Beogradski ratnik 2018:  ZLATO ZA DRAGONOVOG PIONIRA LUKU PETROVA

Beogradski ratnik 2018: ZLATO ZA DRAGONOVOG PIONIRA LUKU PETROVA

ZLATO ZA DRAGONOVOG PIONIRA LUKU PETROVA
Sefkerin, 2. decembar 2018;
Prvog dana decembra u Beogradu je održano međunarodno takmičenje „Beogradski ratnik 2018“ gde su učestvovali borci svih zemalja iz okruženja u disciplini borbe sanda.
Pionirski šampion iz sefkerinskog borilačkog kluba „Dragon“ Luka Petrov pobedio je svoje protivnike tehničkim nokautima i osvojio zlatnu medalju.

Petrov je odbranio titulu Beogradskog ratnika u pionirskoj klasi jer je i prošle godine na ovom takmičenju bio šampion, a takođe je i zvanični prvak države i osvajač zlatnih medalja na prvenstvima Srbije u prošloj i ovoj godini.

„Čast mi je da budem trener u ringu ovakvog pionira, koji je stvarno najbolji u klasi. Pripremao sam ga profesionalno, a rad je dokazao rezultatom. Uspeh našeg kluba u budućem vremenu je siguran, jer je u njemu više ovakvih mladih talenata u pionirskoj i kadetskoj klasi sa odlično postignutim rezultatima“, izjavio je trener sefkerinskog Dragona Nikola Stankov.

Košarka – KSV U13 (grupa B) 9. kolo:  NOVA POBEDA MLAĐIH PIONIRA OPOVA

Košarka – KSV U13 (grupa B) 9. kolo: NOVA POBEDA MLAĐIH PIONIRA OPOVA

NOVA POBEDA MLAĐIH PIONIRA OPOVA
Opovo, 2. decembar 2018;

OPOVO 99 – TAMIŠ 3 (Pančevo) 40:37 (10:4; 18:9; 8:10; 4:14); Mlađi pioniri Opova zabeležili su svoju treću pobedu na Prvenstvu Vojvodine u okviru regionalne grupe B.

Već u prvom poluvremenu domaćin je napravio veliku razliku, tako da su nastavak meča odigrali opuštenije što se odrazilo i na konačni rezultat. U opovačkom timu najefikasniji su bili Stojanović sa13 i Vaić sa devet postignutih poena.

Fudbal – Prva južnobanatska liga 17. kolo:  VRANE U POSLEDNJEM KOLU PROKOCKALE LIDERSKU POZICIJU

Fudbal – Prva južnobanatska liga 17. kolo: VRANE U POSLEDNJEM KOLU PROKOCKALE LIDERSKU POZICIJU

VRANE U POSLEDNJEM KOLU PROKOCKALE LIDERSKU POZICIJU
Baranda, 2. novembar 2018;
RADNIČKI (Baranda) – PARTIZAN (Uljma) 1:2 (1:1); Derbi poslednjeg kola između, po mogima, dve najbolje ekipe jesenjeg dela prvenstva završio je trijumfom gostiju iz Uljme. Odličan meč u kojem su obe ekipe pokazale zašto se nalaze u vrhu tabele, ali za razliku od Baranđana koji su imali inicijativu i mnogo više prilika za postizanje gola, gosti su sve svoje šanse iskoristili.

U prvih 20 minuta dve odlične prilike je imao kapiten „Vrana“ Dušan Dobrić. Prvi put mu je u situaciji jedan na jedan odbranio danas odlični golman Todorović, a drugi put nije iskoristio odličnu priliku za volej iz neposredne blizine.

Fudbaleri Uljme su u vođstvo došli nakon velikog kiksa poslednje linije Radničkog. Stefan Đogo pravi grešku u dodavanju, loptu je presekao kapiten gostiju Bojan Timić i rutinski savladao golmana Igora Labusa. Ipak, domaći u 32. minutu dolaze do izjednačenja, a strelac je Aleksandar Jovanović, koji odbijenu loptu sa oko 18 metara preciznim šutem po zemlji šalje u ugao nemoćnog Todorovića.

U drugom poluvremenu, nastavlja se inicijativa Baranđana, koji u dva navrata prave višeminutne opsade gola Partizana, ali Todorović brani udarce Igora Starčevića i Dušana Dobrića i onda kada su svi loptu već videli u mreži. Kazna za neiskorišćene prilike dolazi u poslednjem minutu, a strelac zaista prelepog pogotka za pobedu Partizana je Dušan Mihajlović.

Da je neko Baranđanima na početku sezone ponudio 36 bodova i četvrto mesto, verovatno bi prihvatili bez oklevanja. Međutim, ostaje žal jer su u poslednjem kolu imali šansu da jesenji deo prvenstva završe kao lideri na tabeli. Sa ovim porazom, polusezonu će završiti kao četvrti, ali u zaostatku od prvoplasirane ekipe samo dva boda.

RADNIČKI: Labus, Lazin, Radojev, Ilić, Radivojević, Jovanović, Starčević, Đogo, Stojković, Dobrić, Cukić.

PARTIZAN: Todorović, Pobra, Tanasić, Đorđević, Mihajlović, Timić, Radosavljev, Banjaš, Kolak, Obradović, Milivojev.

REZULTATI 17. kola: Dunav – jedinstvo 1:2; Radnički – Partizan (U) 1:2; Strela – Jugoslavija 3:0; Vojvodina (C) – Jedinstvo Stević 1:7; Vulturul – Borac 1:3; Dolina – Partizan (G) 0:3; Vojvodina (S) – Potporanj 1:5; Crvena Zvezda – Spartak 1911 4:3; Polet – Sloga 4:0.

TABELA: 1. Partizan (G) (38); 2. Partizan (U) (38); 3. Borac (37); 4. RADNIČKI (36); 5. Potporanj (35); 6. Jedinstvo (30); 7. Strela (27); 8. Jedinstvo Stević (26); 9. Spartak 1911 (25); 10. Sloga (22); 11. Vulturul (21); 12. Crvena Zvezda (20); 13. Jugoslavija (20); 14. Vojvodina (S) (18); 15. Dunav (17); 16. Dolina (13); 17. Polet (12); 18. Vojvodina (C) (3).

Košarka – KSV RL sever / jug 9. kolo:  NOVA POBEDA OPOVČANA

Košarka – KSV RL sever / jug 9. kolo: NOVA POBEDA OPOVČANA

NOVA POBEDA OPOVČANA
OPOVO 99 – MLADOST (Omoljica) 73:65 (26:7; 15:18; 12:20; 20:20); Opovčani su ostvarili treću prvenstvenu pobedu u susretu sa košarkašima Mladosti iz Omoljice. Meč je gotovo rešen već u prvoj četvrtini koji su Opovčani dobili ubedljivo 26:7, da bi na odmor otišli sa plus 16. U trećoj četvrtini gosti smanjuju rezultat, ali se razlika do kraja meča nije promenila.