Fudbal – Prva južnobanatska liga / 12. kolo:  BARANĐANI PODELILI BODOVE U POTPORANJU

Fudbal – Prva južnobanatska liga / 12. kolo: BARANĐANI PODELILI BODOVE U POTPORANJU

BARANĐANI PODELILI BODOVE U POTPORANJU
Baranda, 28. oktobar 2018;

POTPORANJ – RADNIČKI (Baranda) 2:2 (1:1); Radnički se sa teškog gostovanja u Potporanju vraća sa osvojenim bodom. Dobra i otvorena utakmica sa prilikama na obe strane. Poveli su Baranđani iz penala. U golmanskom prostoru srušen je Starčević, a siguran izvođač kaznenog udarca bio je Stojković. Domaćin je izjednačio nakon izvedenog kornera kada je odbranu Baranđana nadskočio štoper Potporanja i zatresao mrežu golmana Labusa.

U drugom poluvremenu još dva pogotka sa obe strane. Novim pogotkom Potporanj potpuno preokreće rezultat. „Dugom loptom“ preskaču poslednju liniju odbrane Radničkog, a napadač domaćina ulazi iza leđa i postiže pogodak za vođstvo. Ipak, Baranšani ne posustaju i izjednačuju na 2:2. Dobar centaršut Cukića koristi kapiten Dobrić, koji udarcem glavom sa pet metara postiže pogodak.

Imali su Baranđani još par prilika preko Cukića i Stojkovića, a u 80. minutu zbog povrede članka Cukića zamenjuje Knežević

RADNIČKI: Labus, Lazin, Radojev, Ilić, Radivojević, Đogo, Jovanović, Dobrić, Cukić (Knežević 80’), Starčević, Stojković.

REZULTATI 12. kola: Jedinstvo – Vojvodina (S) 1:0; Crvena Zvezda – Dolina 5:1; Polet – Vulturul 1:4; Sloga – Vojvodina (C) 5:0; Spartak 1911 – Strela 1:1; Potporanj – Radnički 2:2; Partizan (G) – Dunav 4:0; Borac – Partizan (U) 3:0; jedinstvo Stević – Jugoslavija 1:0.

TABELA: 1. Partizan (U) (28); 2. Partizan (G) (26); 3. Radnički (26); 4. Borac (24); 5. Potporanj (24); 6. Jedinstvo Stević (22); 7. Strela (20); 8. Jugoslavija (19); 9. Vulturul (18); 10. Jedinstvo (17); 11. Spartak 1911 (17); 12. Vojvodina (S) (16); 13. Crvena Zvezda (13); 14. Sloga (13); 15. Dunav (11); 16. Dolina (8); 17. Polet (6); 18. Vojvodina (C) (3).

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad / 9. kolo:  OPOVČANI I SEFKERINCI PO STAROM

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad / 9. kolo: OPOVČANI I SEFKERINCI PO STAROM

OPOVČANI I SEFKERINCI PO STAROM
Opovo, 28. oktobar 2018;
Utakmicama 9. kola završen je prvi deo prvenstva Druge južnobanatske lige zapad – grupa sever. Naši klubovi, nažalost bez iznenađenja i bez bodova.
OMLADINAC 1927 (Opovo) – GLOGONJ 0:2 (0:0); Nakon dva katastrofalna gostovanja na kojima su ukupno primili 13 golova, Opovčani su konačno na teren izašli u kompletnom sastavu. Međutim, ni to nije bilo dovoljno da osvoje bodove.

Imao je domaćin nekoliko izglednih prilika u prvih 45 minuta ali je svaki put golman Glogonja Spasić bio na pravom mestu. U drugom poluvremenu Glogonjci sa dva pogotka Filipa Kovačevića u 55. i 66. minutu rešavaju utakmicu i zasluženo nose sva tri boda iz Opova.

OMLADINAC: Šiđanin, Popović, Puškaš, Arsić, Panić (Arsenović 74’), Stojić, Milankov, Marinković (Bogdanov 74’), Grčak, Mosić, Simonović.

GLOGONJ: Spasić, Krstić (Dimitrijević 46’), Uzelac, Pavić, Stefanović (Pejaković 46’), Veselinović, Radović, Krstić, Veselinović, Kovačević, Nikolovski (Veselinović 78’).

MUNDIAL (Pančevo) – TEMPO (Sefkerin) 6:2 (1:1); Sefkerinci su u Pančevu dva puta zatresli mrežu Mundijala, odigrali prvo poluvreme 1:1, ali to nije bilo dovoljno jer su u nastavku meča primili još pet pogodaka. Sve u svemu, kao i Opovčani, ostavili su loš utisak u jesenjem delu prvenstva.

REZULTATI 9. kola: Pobeda – Polet 2:3; Vojlovica 2018 – Unirea 0:4; Mundial – Tempo 6:2; Omladinac 1927 – Glogonj 0:2; Slavia (slobodna).

TABELA: 1. Slavia (19); 2. Polet (19); 3. Unirea (18); 4. Mundial (15); 5. Glogonj (15); 6. Omladinac 1927 (7); 7. Tempo (6); 8. Vojlovica (5); 9. Pobeda (1).

.

Sjajna uvertira šahista za Drugu ligu:  OPOVČANI TREĆI NA OTVORENOM EKIPNOM PRVENSTVU VOJVODINE

Sjajna uvertira šahista za Drugu ligu: OPOVČANI TREĆI NA OTVORENOM EKIPNOM PRVENSTVU VOJVODINE

OPOVČANI TREĆI NA OTVORENOM EKIPNOM PRVENSTVU VOJVODINE
Opovo 28. oktobar 2018;
Otvoreno prvenstvo Vojvodine u ubrzanom šahu (partije na 15 minuta po igraču) održano je 27. oktobra u Rumi, a  ŠK „Bata Ćosić“ iz Opova zauzeo je treće mesto i osvojio bronzanu medalju kao i novčanu nagradu od deset hiljada dinara. Prvo mesto je osvojio je  ŠK „Kraljica PTT“ Petrovaradin iz Novog Sada dok je drugi bio „Sloven“ iz Rume.

Za Opovo su igrali Goran Vlajković, Božidar Milić, Dragoljub Joksimović, Živadin Mitrović, Predrag Basta, Dušan Milojević, Slobodan Jovanovski i debitant Dragan Kosanović. Inače, Kosanović je pokazao i najbolju igru na celom turniru ostvarivši 6 pobeda iz 7 mečeva.

Ovo je ujedno bila i „generalna“ proba za učešće u Drugoj ligi Srbije.

– Ekipa je pokazala homogenost, izuzetnu čvrstinu i borbenost, kao i ujednačenost na svim tablama. Ipak vidljiva je i jedna slabost a to je neugiranost. Još jedan ili dva ovakva turnirala umnogome bi doprinela da igrači steknu još veće samopouzdanje i sigurnost u igri. Kada je reč o Drugoj ligi Srbije uveren sam da ćemo biti u gornjem delu tabele i da ćemo biti najozbiljnija prepreka svim pretendntima za ulazak u Prvu ligu Srbije  – izjavio je kapiten Opovčana Dragoljub Joksimović.

Konačno, svi detalji oko nastupa makedonskog reprezentativca Nikole Nikolovskog za Opovo u Drugoj ligi Srbije od 09. do 16. novembra u Novom Sadu su dogovoreni.

– Devetnaestogodišnji internacionalac pojačaće naše šahiste sa prve table što donosi dodatnu stabilnost i ubojitost. Ovo je i dodatni razlog za optimizam našeg kapitena. Hajde da sačekamo i vidimo koliko je kapiten u pravu – izjavio je igrač i predsednik kluba iz Opova Goran Vlajković. (G.V.)

Fudbal – Srpska liga Vojvodina / 13. kolo:  PORAZ BORCA U SUBOTICI

Fudbal – Srpska liga Vojvodina / 13. kolo: PORAZ BORCA U SUBOTICI

PORAZ BORCA U SUBOTICI
Sakule, 28. oktobar 2018;
BAČKA 1901 (Subotica) – BORAC (Sakule) 2:0; Nisu uspeli fudbaleri Borca da ostvare pozitivan rezultat na gostovanju u Subotici. Najstariji srpski klub Bačka 1901 bio je uspešniji, a Borac je i dalje u zoni ispadanja.

REZULTATI 13. kola: Mladost – Cement 1:2; ČSK Pivara – Srbobran 1:2; Dinamo 1945 – OFK Vršac 4:0; Radnički (NP) – Radnički (Zr) 3:1; Radnički (SM) – Železničar 1:2; Bratstvo 1946 – Kabel 3:0; Hajdul 1912 – Omladinac 1:0; Bačka 1901 – Borac 2:0; Crvena Zvezda – Dunav 1:1.

TABELA: 1. Hajduk 1912 (35); 2. Bratstvo 1946 (31); 3. Kabel (29); 4. Omladinac (28); 5. Železničar (23); 6. Dinamo 1945 (21); 7. Radnički (Zr) (20); 8. Mladost (18); 9. OFK Vršac (17); 10. Bačka 1901 (16); 11. Srbobran (15); 12. Cement (14); 13. Crvena Zvezda (13); 14. Dunav (13); 15. Radnički (SM) (12); 16. Borac (11); 17. ČSK Pivara (6); 18. Radnički (NP) (6).

Košarka – Regionalna liga sever / jug, 4. kolo:  I PORED PORAZA OPOVAČKI „KLINCI“ OSTAVILI DOBAR UTISAK

Košarka – Regionalna liga sever / jug, 4. kolo: I PORED PORAZA OPOVAČKI „KLINCI“ OSTAVILI DOBAR UTISAK

I PORED PORAZA OPOVAČKI „KLINCI“ OSTAVILI DOBAR UTISAK
JEDINSTVO (Kačarevo) – OPOVO 99 (Opovo) 81:60 (26:18; 17:17; 17:14; 21:11); Kao i u prošlom kolu, trener Nikolić nije mogao da računa na šest standardnih igrača, tako da su šansu dobili Jovan Stojanović, Filip Jeminović i Jovan Budimirov iz pionirskog pogona koji su debitovali u regionalnoj seniorskoj ligi, a Stojanović je po rečima delegata utakmice, verovatno najmlađi košarkaš koji je debitovao u ovoj ligi.

„I pored poraza zadovoljan sam nastupom mojih košarkaša, posebno „dečacima“ koji su zamenili povređene igrače, pre svega zbog njihove hladnokrvnosti jer ni u jednom trenutku nisu pokazali strah i tremu pred mnogo starijim košarkašima Jedinstva koji se bore za sam vrh tabele“, izjavio je trener Nikolić posle meča i dodao da im je ove godine cilj da što više igrača afirmišu kroz ovo prvenstvo i u novom petogodišnjem planu naprave ekipu od domaćih igrača koji će se boriti za ulazak u viši rang.

Inače utakmicu je obeležilo fantastično šutersko veče košarkaša Jedinstva, koji su postigli neverovatnih 15 trojki, kao i ogroman aplauz domaćih navijača, koji su sportski pozdravili poene mladog Jovana Stojanovića.