Fudbal – Prva južnobanatska liga / 5. kolo:  REMI RADNIČKOG, STOJKOVIĆ ZA BOD U POSLEDNJEM MINUTU

Fudbal – Prva južnobanatska liga / 5. kolo: REMI RADNIČKOG, STOJKOVIĆ ZA BOD U POSLEDNJEM MINUTU

REMI RADNIČKOG, STOJKOVIĆ ZA BOD U POSLEDNJEM MINUTU
Baranda. 9. septembar 2018;
Radnički (Baranda) – VULTURUL (Grebenac) 2:2 (1:2); Utakmica sa neverovatnim tokom gde su gosti dva puta šutirali u okvir gola i postigli dva pogotka. Jurili su Baranđani tokom celog meča izjednačenje, opsedali gol protivnika, uputili bezbroj šuteva ali su tek u poslednjem minutu uspeli da poravnaju rezultat i osvoje jedan bod.

Grebenčani su iskoristili kiks poslednje linije Radničkog i u 9. minutu preko Makaruna došli u vođstvo.  U 17. minutu već je bilo 2:0 kada Čižik pogađa mrežu Labusa iz slobodnog udarca. Ipak, do kraja poluvremena Vrane smanjuju rezultat. U 36. minutu Dobrić centrira sa desne strane, a Cukić ulazi u šesnaesterac i glavom šalje loptu u suprotan ugao nemoćnog golmana Antića.

U nastavku utakmice opsada gola Vulturula ali dobre prilike propuštaju Cukić, Dobrić, Starčević i Jovanović. U 75. minutu sudija poništava pogodak Cukića zbog navodne ofsajd pozicije Deset minuta pre kraja Cukić je sa leđa srušen u šesnaestercu ali sudija procenjuje da nije penal. I tek u poslednjim trenucima utakmice, na asitenciju Kneževića, Stojković poravnava rezultat.

Loš dan za Vrane i ostaje žal za sva tri boda.

RADNIČKI: Labus, Lazin (Knežević 72’), Radojev, Ilić, Radivojević, Jovanović, Starčević, Đogo, Stojković, Dobrić, Cukić.

REZULTATI 5. kola: Potporanj – Jedinstvo 3:0; Partizan (G) – Spartak 1911 5:0; Borac – Sloga 2:0; Jedinstvo Stević – Polet 7:0; Jugoslavija – Crvena Zvezda 1:0; Partizan (U) – Vojvodina (S) 2:1; Dunav – Dolina 3:0; Radnički – Vulturul 2:2; Strela – Vojvodina (C) 5:1.

TABELA: 1. Borac (15); 2. Partizan (U) (15); 3. Partizan (G) (13); 4. Potporanj (12); 5. Radnički (10); 6. Jedinstvo Stević (9); 7. Jugoslavija (9); 8. Spartak 1911 (9); 9. Dunav (7); 10. Jedinstvo (7); 11. Strela (6); 12. Vulturul (5), 13. Sloga (4); 14. Crvena Zvezda (4); 15. Dolina (3); 16. Vojvodina (S) (3); 17. Vojvodina (C) (0); 18. Polet (0).

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad / 2. kolo:  OMLADINAC SLAVIO U OPŠTINSKOM DERBIJU

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad / 2. kolo: OMLADINAC SLAVIO U OPŠTINSKOM DERBIJU

OMLADINAC SLAVIO U OPŠTINSKOM DERBIJU
Opovo, 9. septembar 2018:
OMLADINAC (Opovo) – TEMPO (Sefkerin) 1:0 (0:0); Opštinski derbi je opravdao očekivanja. Temperamentna utakmica sa puno žustrih duela gde je na kraju jedan trenutak odlučio pobednika.

Igralo se otvoreno na pobedu sa obe strane, i jedna i druga ekipa su naizmenično imali periode dominacije, stvarali šanse ali je domaćin iskoristio jednu priliku i uknjižio sva tri boda. I da je bilo drugačije ne bi bilo nepravedno, jer su Sefkerinci, posebno u prvom poluvremenu stvarali bolje prilike i promašili par zicer:

3.minut: Nemanja Jovanov (Omladinac) sa leve strane u šesnaestercu dobija dobru loptu ali nespretno reaguje i šutira pored gola

14 minut: Napadač Tempa Ivan Milićev sa ivice šesnaestrca upućuje oštar šut ali golman Omladinca Milan Šiđanin odlično reaguje i prebacuje loptu preko prečke u korner.

22 minut: Ivan Živkov izlazi jedan na jedan sa golmanom Omladinca, koji „čita“ njegov šut i brani.

32 minut: Ponovo Živkov u idealnoj situaciji ali bek Omladinca Stevan Marinković sa gol linije izbacuje loptu u korner.

43 minut: pas Milana Milankova, Markko Mosić ulazi u šansu, međutim golman Tempa Viktor Vicov pravovremeno je procenio i izašao na loptu

45 minut:Udarac Slobodana Filipovića (Omladinac) sa 16 metara Vicov brani.

47 minut: Nova šansa za Tempo koju ne koristi Jovan Nećakov (Tempo).

52 minut:Kolosalna šansa za Danijela Rankova (Omladinac) koji odbijenu loptu šutira sa peterca ali Vicov panterski reaguje i brani.
 56 minut: Milankov prolazi nekoliko odbrambenih fudbalera Tempa, ulazi u šesnaesterac, pokušava da asistira na levu stranu, loptu blokira Radojičić, koju na grudi štopuje Marko Mosić i volejom levom, slabijom nogom, šalje pod prečku nemoćnog Vicova – 1:0 za Omladinac.

71 minut: Indirektan udarac za Tempo sa 20 metara. Predrag Dačić postiže pogodak ali ga sudija Janošev poništava jer je nepravilno izveden. U ponovljenom udarcu lopta se odbija od živog zida Omladinca.

88 minut: Šansu ima Mosić (Omladinac), šutira sa strane, levo iskosa, ali Vickov je na mestu.
90 minut: Slobodan udarac za Tempo sa nekih 18 metara. Dačić šutira, lopta se odbija od živog zida, a gosti reklamiraju igranje rukom i traže penal. Međutim, sudija misli drugačije i nastavlja igru i ubrzo svira kraj meča.

OMLADINAC: Šiđanin, Marinković (Popović Bojan 76’), Arsenović, Jovanov (Dimitrov 79’), Arsić, Filipović, Rankov, Milankov (Stojić 88’), Grčak, Mosić, Simonović (Popović Borivoje 90’).

TEMPO: Vickov, Radojčić, Ilkić, Vukov, Stoševski, Dačić, Živkov (Stanisavljević 77’), Živković, Nećakov, Jovanov (Ćirika 57’), Milićev (Salaški 63’).

REZULTATI 2. kola: Polet – Vojlovica 2018 1:0; Mundial – Pobeda 2:0; Slavia – Unirea 2.1; Omladinac – Tempo 1:0; Glogonj (slobodan).

TABELA: 1. Slavia (6); 2. Polet (6); 3. Unirea (3); 4. Omladinac (3); 5. Mundial (3); 6. Vojlovica 2018 (1); 7. Pobeda (1); 8. Glogonj (0); 9. Tempo (0).

Dan Sakula:  POLOŽENI VENCI NA SPOMENIK PALIM BORCIMA

Dan Sakula: POLOŽENI VENCI NA SPOMENIK PALIM BORCIMA

POLOŽENI VENCI NA SPOMENIK PALIM BORCIMA
Sakule, 9. septembar 2018;
U organizaciji Saveta mesne zajednice Sakule danas je povodom Dana Sakula organizovana prigodna svečanost i polaganje venaca na spomenik palim rodoljubima u Drugom svetskom ratu.
Ispred Mesne zajednice Sakule venac su položili predsednik Saveta Milorad Ješin i zamenica predsednika Vesna Stanojev, a kao i prošle godine venac je položila i delegacija Opštinskog odbora SPS Opovo.

U programu su učestvovali i učenici i nastavnici Izdvojenog odeljenja „Zoran Petrović“ iz Sakula, koji su otpevali himnu i izveli prigodan recital.

Praznik Sakula ustanovljen je u znak sećanja na datum kada je velika grupa mladih ljudi, među kojima su bile i tri devojke, pridružila partizanskom pokretu i da je to bilo jedno od namasovnijih priključenja u srednjem i južnom Banatu. Tokom Drugog svetskog rata 32 Sakuljana dalo je život za slobodu.

Tokom dana održava se izložba odgajivača ukrasnih ptica, a u Domu kulture večars će biti održan folklorni koncert.

Fudbal – Omladinska liga južnog Banata, 1. kolo;  POBEDA TEMPA, OMLADINAC SA OSAM IGRAČA

Fudbal – Omladinska liga južnog Banata, 1. kolo; POBEDA TEMPA, OMLADINAC SA OSAM IGRAČA

POBEDA TEMPA, OMLADINAC SA OSAM IGRAČA
Sefkerin, 9. septembar 2018;
TEMPO – OMLADINAC OPOVO 2:0 (0:0). Pobeda domaćina u opštinskom derbiju omladinaca. Ne tako dobra igra ali zaslužena pobeda Tempa u neravnopravnoj urakmici. Naime gosti iz Opova su na ovu utakmicu dosli sa samo osam igrača pa je tako utakmica od prvog minuta izgubila na draži i zanimljivosti.

Pitanje je bilo trenutka kada ce Tempo prelomiti utakmici, a to se desilo u 56. minutu kada Nemanja Stanisavljević udarcem sa 20. metara dovodi Tempo u vođstvo. Tačku na ovu utakmicu stavio je rezervista Jon Kristijan u 70. minutu.

Zanimljivo je da je ovaj fudbaler imao operacioni zahvat pre mesec i po i ovo mu je bio prvi izlazak na teren. S obzirom da nije trenirao nekoliko meseci, dobro se kretao, ulazio često u šanse I vukao napade domaćih tako da će biti veliko pojačanje u naradnom periodu za ekipu Tempa. U igru je ušao u drugom poluvremenu umesto Nikole Živkovica.