Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad 13. kolo:  PORAZ TEMPA U PANČEVU (VIDEO)

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad 13. kolo: PORAZ TEMPA U PANČEVU (VIDEO)

PORAZ TEMPA U PANČEVU (VIDEO)
Sefkerin, 16. april 2018;
MUNDIAL (Pančevo) – TEMPO (Sefkerin) 3:1; Sefkerinski fudbaleri još uvek nisu osetili slast pobede u prolećnom delu prvenstva i još uvek nisu osvojili bodove u nastavku prvenstva. Sa četiri vezana poraza sada su samo na bod poslednjeg na tabeli ekipe Pobede.

Domaćin Mundial je bio favorit u ovom meču, tako da rezultat nije iznenađenje, a Tempo će morati svoje šanse da traži u mečevima sa Slaviom i Pobedom.

Snimak utakmice koja je odigrana na terenu Sportskog centra „Mladost“ u Pančevu možete pogledati na linku https://youtu.be/HGD5JYmQ0tQ

Srpska liga Vojvodina 21. kolo:  PUBLIKA UŽIVALA, BORAC „PETARDOM“ ISPRATIO RADNIČKI IZ ŠIDA

Srpska liga Vojvodina 21. kolo: PUBLIKA UŽIVALA, BORAC „PETARDOM“ ISPRATIO RADNIČKI IZ ŠIDA

PUBLIKA UŽIVALA, BORAC „PETARDOM“ ISPRATIO RADNIČKI IZ ŠIDA
Opovo, 16. aprila 2018;
Fudbaleri Borca iz Sakula odigrali su verovatno najbolju utakmicu od početka sezone. Na „Svetog Nikolu“ doputovao je Radnički iz Šida, koji se kući vratio sa pet pogodaka u mreži. Borac je pobedio 5:0 i nagovestio bolju formu u nastavku prvenstva.

Domaći su do poluvremena vodili 2:0. Oba pogotka postigao je najbolji akter meča Savanović, koji je u 28. minutu natrčao na odbijenu loptu golmana Radničkog i poslao je u mrežu. Potom je osam minuta kasnije udvostručio prednost posle asistencije Milana Šušnjara. Asistent kod drugog bio je strelac trećeg gola u 54. minutu. Tri minuta kasnije Savanović je nesebično propustio loptu, a pogodio je Đurović. Igrao se 81. minut, kada su braća Šušnjar odigrali dupli pas, a Aleksandar pogodio za konačnih 5:0.

Rezultati 21. kola: Radnički (NP) – Bratstvo 1:0, Borac – Radnički (Š) 5:0, Mladost – Dunav 1:2, Crvena zvezda – Železničar 2:1, Dinamo – Radnički (SM) 1:2, Bečej – Bačka 1:3, Odžaci – Radnički (ZR) 1:2, Cement – Omladinac 3:0.

Tabela: 1. Bečej 55, 2. Dinamo (Pančevo) 43, 3. Bratstvo (Prigrevica) 40, 4. Borac (Sakule) 35, 5. Cement (Beočin) 34, 6. Omladinac (Novi Banovci) 33, 7. Radnički (Zrenjanin) 33, 8. Radnički (Nova Pazova) 31, 9. Odžaci 30, 10. Železničar (Pančevo) 30, 11. Mladost (Bački Jarak) 26, 12. Bačka (Subotica) 23, 13. Crvena zvezda (Novi Sad) 22, 14. Dunav (Stari Banovci) 19, 15. Radnički (Sremska Mitrovica) 16, 16. Radnički (Šid) 9.

Opštinska narodna biblioteka Opovo:  BOGAT PROGRAM ZA DANE KNJIGE

Opštinska narodna biblioteka Opovo: BOGAT PROGRAM ZA DANE KNJIGE

BOGAT PROGRAM ZA DANE KNJIGE
Opovo, 16. april 2018;
Povodom Svetskog dana knjige i autorskih prava koji se obeležava 23. aprila, Opštinska narodna biblioteka spremila je bogat i edukativan program tokom cele naredne nedelje.
U prostorijama biblioteke u Opovu postavljena je izložba stare i retke bibliotečke građe gde su se našla izdanja od 19. veka do 1950. godine. Autori postavke su Suzana Mojsa, Ivana Trifunović i Ljiljana Grujić. Mada je izložba u toku, zvanično otvaranje je predviđeno 23. aprila.
U utorak 24. aprila, u opovačkoj Galeriji „Jovan Popović“ (18:00 časova) održaće se promocija knjige „Neoštrine“ autorke Sanje Savić.
Već narednog dana, u sredu 25. aprila, još jedna promocija, ovog puta knjige „Leto kad sam naučila da letim“ autorke Jasminke Petrović, a promocija će se održati u sali Kulturnog centra Opovo (10:00 časova). Istog dana, u 18:00 časova u Galeriji „Jovan Popović“ održaće se Drugi dečiji koncert klasične muzike „Moj svet klasične muzike“, gde će nastupiti mladi muzičari klase Ivane Josić.
U četvrtak 26. aprila u sve četiri opštinske biblioteke od 10:00 časova biće organizovane radionice za decu „Mladi bibliotekari“.
I za kraj, u petak 27. aprila u prostorijama opovačke biblioteke predviđena je izložba dečijih radova „Čudesni svet knjige“ (10:00 časova).
Promocije knjiga i dečije radionice realizovaće se u saradnji sa Predškolskom ustanovom „Bambi“ i Osnovnom školom „Dositej Obradović“.

.

Druga južnobanatska liga 13. kolo:  SUDIJSKA PIŠTALJKA ODSVIRALA PORAZ OMLADINCU

Druga južnobanatska liga 13. kolo: SUDIJSKA PIŠTALJKA ODSVIRALA PORAZ OMLADINCU

SUDIJSKA PIŠTALJKA ODSVIRALA PORAZ OMLADINCU
Poraz od Mladosti iz Vojlovice 2:1 udaljio je Omladinac od željene četvrte pozicije koja vodi u baraž. Kada se rezimira utakmica jasno je da je našem timu ponovo nedostajala realizacija (stvorili nekoliko odličnih prilika za gol), ali ne može da se ne spomene i sudija koji je u nekoliko navrata oštetio Omladinac. Nije svirao dva penala od kojih je jedan bio očigledan, a našim fudbalerima je podelio šest žutih kartona, da bi nakraju isključio Kostića.

Bilo kako bilo, gosti su poveli u 23. minutu što je bio konačan rezultat prvog poluvremena. Posle samo 12 minuta igre u nastavku utakmice gosti su vodili 2:0. Milankov je u 65. minutu smanjio na 2:1, a posle već pomenutog nedosuđenog jedanaesterca, kada je Jovanov oboren bilo je jasno da će bodovi u Vojlovicu. Inače, sudija je meč skratio za skoro pet minuta.

Omladinac narednog vikenda gostuje Glogonju, u direktnoj borbi za petu poziciju na tabeli.

Omladinac – Mladost 1:2, Omladinac: Šiđanin, Nemanja S. Jovanov, Kostić, D. Kostić, Stojić, Milankov, Nemanja J. Jovanov, Grčak, Mosić, Simonović.

Rezultati 13. kola: Pobeda – Slavia 1:0, Polet – Spartak 2:2, Mundial – Tempo 3:1, Omladinac – Mladost 1:2, Unirea – Glogonj 1:3.

Tabela: 1. Spartak (Debeljača) 37, 2. Mladost (Vojlovica) 29, 3. Mundial (Pančevo) 26, 4. Polet (Idvor) 23, 5. Glogonj 21, 6. Omladinac (Opovo) 19, 7. Unirea (Uzdin) 14, 8. Slavia (Kovačica) 9, 9. Pobeda (Samoš) 6, 10. Tempo (Sefkerin) 4.

Sećanja iz Montevidea:  INTERVJU MOŠA MARJANOVIĆ (4)

Sećanja iz Montevidea: INTERVJU MOŠA MARJANOVIĆ (4)

INTERVJU MOŠA MARJANOVIĆ (4)
Svi smo uživali u filmu i seriji „Vidimo se u Montevideu“, a mnogi od nas su je gledali i po više puta. Radovali smo se uspehu naših fudbalera na prvom svetskom prvenstvu kao da se događa upravo sada. Kao i u svakom filmu događaji su zbog filmske priče stilizovani, a šta se i kako stvarno događalo tokom puta u Urugvaj i na svetskom prvenstvu možete pročitati u intervjuu koji je legendarni Blagoje Moša Marjanović dao 1934. godine novinaru Politike Ljubomiru Vukadinoviću (priredili: Č.Vučković / D.Maslarević).