Košarka – Druga srpska liga:  NASTAVAK PRVENSTVA, PODMLAĐENI TIM I POBEDA

Košarka – Druga srpska liga: NASTAVAK PRVENSTVA, PODMLAĐENI TIM I POBEDA

NASTAVAK PRVENSTVA, PODMLAĐENI TIM I POBEDA
Opovo, 28. januar 2018;
Renovirani, podmlađeni tim Opova 99 uspešno je startovao u drugom delu prvenstva u Drugoj srpskoj ligi. Meč protiv Jedinstva dokaz je da ovi momci i te kako mogu već sada da se suprotstave timovima u ligi. Ujedno, ovo je bio i revanš za poraz od Kačarevaca u prvom delu prvenstva, a izvojevan je na najlepši mogući način, u poslednjem minutu utakmice za konačnih 75:74.
Igrao se poslednji minut, a Jedinstvo je na 40 sekundi do kraja prvi put povelo na utakmici 74:73. Ostalo je dovoljno vremena za napad, ali sve sem pogotka verovatno bi značilo poraz za Opovo 99. Gosti su pravili faul, a Radojević je na 25 sekundi pre isteka utakmice stao na liniju za slobodna bacanja i pogodio oba puta za vođstvo Opovčana 75:74. Kačarevci su imali poslednji napad. Bez tajm-auta Opovo je rešilo da se brani bez faula. Odlična udvajanja i pritisak na plejmejkera urodili su plodom, a na samo sekundu pre kraja sirena je označila istek napada Jedinstva, koje nije uspelo da uputi šut ka košu Opova. Našima je ostala sekunda, što je bilo dovoljno samo da se ubaci lopta u igru i ostvari nova pobeda.
– Odlično smo otvorili utakmicu, što nam je u prvom delu prvenstva bio veliki problem. Sa mladim igračima smo dobili na energiji i brzini, ali i dalje postoje “prazni minuti” naročito u odbrani. Kada to budemo smanjili bićemo još bolji – izjavio je posle meča trener Mario Nikolić.
Dobar start utakmice upravo je rezultat dobre igre u obrani. Opovčani su igrali agresivno već od sredine terena. Kačarevci su držali rezultatski priključak najviše zahvaljujući dobrom šutu za tri poena. Uspevali su naši da se odlepe na 7-8 razlike u drugoj četvrtini, ali se agresivnost u napadu odrazila na lošiju igru u obrani, pa je to razlog što su Kačarevci tokom čitavog meča održavali prednost naših ispod deset poena.
Rezultati 14. kola: Vojka – Jadran (Golubinci) 63:82, Lokomotiva (Pećinci) – Banatsko Novo Selo 80:88, Ru Koš (Ruma) – Stara Pazova 76:82.

Tabela: 1. DINAMO Pančevo 10-1, 2. ŽELEZNIČAR Inđija 10-1, 3. JADRAN Golubinci 8-4, 4.                STARA PAZOVA 8-4, 5. JEDINSTVO KČ Kačarevo 7-5, 6. VOJKA 7-5, 7.ŠIMANOVCI 6-5, 8. BNS Banatsko Novo Selo 4-8, 9. OPOVO 99 4-8, 10. RU KOŠ Ruma 3-9, 11. PINK Šimanovci 3-8, 12. LOKOMOTIVA 2016 Pećinci 0-12.

Piše: IGOR VUJIĆ

Košarka – KSB Mlađe kategorije:  DVA PORAZA AGROSA OD CRVENE ZVEZDE

Košarka – KSB Mlađe kategorije: DVA PORAZA AGROSA OD CRVENE ZVEZDE

DVA PORAZA AGROSA OD CRVENE ZVEZDE
Mlađe pionirke i pionirke Agros Basketa imale su najteži zadatak u dosadašnjem delu sezone, gostovanje Crvenoj zvezdi. Obe ekipe su doživele poraze, ali je mnogo bolji utisak ostavila najmlađa takmičarska ekipa opovačkog kluba.
Mlađe pionirke su poražene 51:41, što je svakako bolji rezultat nego onaj iz prvog dela sezone, kada je Zvezda bila bolja za 15 razlike. Jedina dva poraza uz osam pobeda naše devojčice su doživele upravo od crveno-belih. Zvezda je prva na tabeli (9-1), dok je Agros drugi sa skorom 8-2.
Pionirke su pretrpele pravi debakl. Crvena zvezda je pobedila 80:29 (59:26 za Beograđanke u prvom delu sezone), a naše košarkašice nisu imale nikakvih šansi. Sa tri poraza, dva od Zvezde i šest pobeda pionirke Agros Basketa su treće na tabeli. (I.V.)

Havarija na vodovodu: PUCANJE CEVI NA UGLU BRATSTVA JEDINSTVA I MAKSIMA GORKOG