Košarka – Mlađe kategorije KSV:  OPOVO U FOTO-FINIŠU BOLJE OD TAMIŠA

Košarka – Mlađe kategorije KSV: OPOVO U FOTO-FINIŠU BOLJE OD TAMIŠA

OPOVO U FOTO-FINIŠU BOLJE OD TAMIŠA
Opovo, 17. decembar 2017;
Lepa košarkaška predstava viđena je u Opovu, gde su pioniri Opova 99 savladali pančevački Tamiš 77:75. U prethodnom duelu ovih ekipa naši dečaci su ubedljivo savladali Pančevce. Sada su za pobedu morali dobro da se pomuče.

Opovački košarkaši su odlično počeli meč, a kada su stekli vođstvo od deset poena posle prve četvrtine, očekivalo se da će i ovog puta nadigrati Tamiš. Gosti su se trgli već u drugoj četvrtini i do poluvremena smanjili vođstvo Opova na 40:34. Gotovo da se tokom čitave treće četvrtine igralo koš za koš, a posle 30 minuta na semaforu je pisalo 59:55. Onda je usledilo i poslednjih deset minuta, kada su gosti još više dodali gas. Na pet minuta pre kraja Tamiš je potpuno preokrenuo i serijom 5:0 poveo 71:66. Naši se nisu predavali, uzvratili su istom merom, postigli dva poena, pa košem uz faul realizovali slobodno bacanje. Malo po malo stigli su Tamiš (73:73), a potom i poveli 76:75. Odbranili su poslednji napad gostiju, a potom sa linije za slobodna bacanja postigli konačan rezultat.

Već narednog četvrtka pioniri će dočekati Veliku Kikindu u odloženom meču posle čega će otići na pauzu. Do kraja prvenstva će još jednom odigrati protiv tima iz Kikinde (27. januara).

Kadeti su ovog vikenda bili slobodni, a do pauze im je ostala još jedna utakmica narednog vikenda. Da podsetimo, mlađi pioniri su prvenstvo završili na trećem mestu u grupi.

Tabela – pioniri 12. kolo: 1. PETROVGRAD 1 (Zrenjanin) 8-1, 2. KRIS KROS (Pančevo) 7-1 3. MLADOST OM (Omoljica) 4-3, 4. OPOVO 99 (Opovo) 2-6, 5. VELIKA KIKINDA (Kikinda) 2-4, 6. TAMIŠ (Pančevo) 0-8.

Piše: IGOR VUJIĆ

Košarka – Druga srpska liga:  PETI UZASTOPNI PORAZ OPOVA 99 PRED ZIMSKU PAUZU; SASTANAK, PA PODMLAĐIVANJE EKIPE

Košarka – Druga srpska liga: PETI UZASTOPNI PORAZ OPOVA 99 PRED ZIMSKU PAUZU; SASTANAK, PA PODMLAĐIVANJE EKIPE

Košarkaši Opova 99 vezali su peti uzastopni poraz pred odlazak na zimsku pauzu (u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva biće slobodni) i malo pokvarili utisak iz solidne sezone. Bolji od naših košarkaša bili su Šimanovci 89:67.

Još jedan poraz bio je alarm da se u nastavku sezone okrene drugi list. Biće zakazan sastanak, najverovatnije i podmlađivanje ekipe. Kako su najavili iz kluba nekoliko kadeta će u nastavku biti priključeno prvom timu, a kroz takmičenja u letnjoj ligi trebalo bi da steknu iskustvo, koje će im pomoći da za dve do tri godine budu konkurentni u Drugoj srpskoj ligi.

Da se osvrnemo i na utakmicu protiv Šimanovaca. Opovčani su ponovili još jednu utakmicu u kojoj su do treće četvrtine bili „u igri“, a potom greškama dozvolili protivniku da ih ubedljivo savlada. Ovaj period igre naši su izgubili  27:15, uz sedam poena manjka iz prvog poluvremena Opovčani nisu imali gotovo nikakve šanse da se vrate u meč. Opovčani će drugi deo prvenstva početi 27. januara, kada će biti domaćini Kačarevu.

Dobro jutro:  DANAS OBLAČNO, MOGUĆ SLAB SNEG

Dobro jutro: DANAS OBLAČNO, MOGUĆ SLAB SNEG

DANAS OBLAČNO, MOGUĆ SLAB SNEG
Dobro jutro. Danas oblačno, popodne moguće slabije snežne padavine. Maksimalna dnevna temperatura do 5°C, tokom noći 0°C. Brzina vetra 2m/s SZ, verovatnoća padavina 49%. Sunce je izašlo u 7:11h, a zaći će u 15:58h.
Na današnji dan u Opovu je maksimalna temperatura izmerena 1989. godine (22°C), minimalna temperatura 2001. godine (-12°C), dok je maksimalna količina padavina u Opovu zabeležena 1999. godine (26,9mm).