Autobuska stanica Opovo:  PRODAJA MESEČNIH MARKICA

Autobuska stanica Opovo: PRODAJA MESEČNIH MARKICA

PRODAJA MESEČNIH MARKICA
Opovo, 27. novembar 2017;
Na šalteru Autobuske stanice Opovo, mogu se kupiti mesečne markice za novembar. Za Lastu već od utorka 28. novembra, dok će prodaja markica za GSP i City Express početi u sredu 29. novembra.

NEPOBEDIVE KOŠARKAŠICE AGROS BASKETA
Košarkašice opovačkog Agros Basketa odigrale su fantastične mečeve prethodnog vikenda. Sve tri takmičarske ekipe pobedile su i ispunile ovaj deo zadatka koji je stajao pred njima.

Mlađe pionirke pobedile su Girl Basket 48:32, ali i pored ubedljivog rezultata utakmica je bila veoma teška. Bilo je neizvesno sve do poslednje četvrtine, kada je naša ekipa uspela da slomi otpor protivnica i zasluženo odnese pobedu. Ovim trijumfom mlađe pionirke Agros Basketa nalaze se na trećoj poziciji sa samo jednim porazom od Crvene zvezde. Bitan podatak je da su naše košarkašice savladale Vizuru i Girl Basket, koje su im glavni konkurenti za odlazak na fajnal-for.

Pionirke su takođe bile uspešne. Agros Basket 1 je savladao Pobednika 45:23, dok je Agros Basket 2 (tim sastavljen uglavnom od mlađih pionirki) bio bolji od Beka 37:30.

Prvi tim pionirki lako je savladao ekipu Pobednika. Naše devojčice su od starta krenule da “melju” protivnika napravivši seriju 18:0. Posle toga su održavale razliku i meč završile bez trunke sumnje u trijumf nastavivši sigurno da koračaju ka fajnal-foru.

Agros Basket 2 je došao do prve pobede u sezoni, posle tri poraza. Ova pobeda mnogo će značiti ovim devojčicama, koje su mlađe od protivnica. Sve tri ekipe su do pobeda došle na gostovanjima.

Naredne nedelje neće biti mečeva u ligi koju organizuje Košarkaški savez Beograda zbog treninga regionalnih reprezentacija.

Piše: IGOR VUJIĆ

Košarka – Druga srpska liga:  OPOVO IZGUBILO, MLADE SNAGE ISKORISTILE MINUTAŽU

Košarka – Druga srpska liga: OPOVO IZGUBILO, MLADE SNAGE ISKORISTILE MINUTAŽU

OPOVO IZGUBILO, MLADE SNAGE ISKORISTILE MINUTAŽU
Posle meča sa Vojkom, Opovo 99 je u 9. kolu moralo da se suprotstavi još jednom pretendentu na najviši plasman u ligi. Naši košarkaši gostovali su Železničaru u Inđiji i poraženi su 101:77.

Meč u kome Opovčani gotovo da nisu imali šanse protiv favorita, koji je veoma ozbiljna i uigrana ekipa, bio je šansa za mlađe košarkaše da se dokažu.

Naši su počeli toplo-hladno, a tako su nastavili tokom čitavog meča. Prva i treća četvrtina bile su nešto lošije, dok su Opovčani u drugom i četvrtom delu utakmice pružili veoma jak otpor timu iz Inđije.

Mlađi košarkaši tima iz Opova Mojsa, Bogdanović i Radojević na ovom meču su dobili veću minutažu nego obično, a sa pravom se može reći da su je iskoristili odlično. Protiv veoma jakog protivnika mladi košarkaši su pokazali da će u narednim godinama polako postajati igrači na koje će se sve više računati.

Uigravanje ekipe moglo bi da bude veoma korisno za narednu rundu kada će Opovčani gostovati Pinku iz Šimanovaca, koji ima dve pobede u dosadašnjem delu prvenstva.

Srpska liga Vojvodina:  PORAZ BORCA OD LIDERA I ODLAZAK U ZIMSKI SAN

Srpska liga Vojvodina: PORAZ BORCA OD LIDERA I ODLAZAK U ZIMSKI SAN

PORAZ BORCA OD LIDERA I ODLAZAK U ZIMSKI SAN
Pred odlazak na pauzu posle 15 utakmica jesenjeg dela prvenstva Borac iz Sakula nije uspeo da napravi iznenađenje i savlada lidera Srpske lige Bečej. Gosti su u Sakulama slavili 2:1, pa i dalje samouvereno drže prvu poziciju, kao glavni kandidati za viši rang.

Sakuljani su već u desetom minutu morali da vade loptu iz mreže. Đuričin je sa dvadesetak metara sa desne strane odlično šutirao i pogodio suprotnu stranu Trivunovićevog gola. Igralo se čvrsto i uglavnom na sredini terena, a iz takve jedne “uspavanke” Kovačević je u 36. minutu izbio sam ispred gola našeg tima, ali je najbolji igrač Borca na ovom meču Trivunović uspeo da spreči pogodak.

Drugo poluvreme je donelo otvoreniju igru. Akter je ponovo bio Kovačević, izborio se za loptu i iz ugla centrirao Aleksiću, koji je glavom povisio na 2:0. Borac je krenuo u napade, bilo je nekoliko prilika na obe strane, a Marko Milovac je u 67. minutu uspeo da smanji na 2:1. Posle lepe kombinacije Milovac je prihvatio loptu i sa 20 metara sa leve strane pod prečku poslao topovski udarac.

Borac – Bečej 1:2, gledalaca: 600, strelci: Marko Milovac u 67. minutu za Sakule, Đuričin u 10. minutu i Aleksić u 56.minutu za Bečej. Borac: Trivunović, A Šušnjar, Vuković, Samardžić, Petrović, Baroševčić (Milanović), Smailagić, Čigoja, Jevtić, M. Milovac, M. Šušnjar.

Rezultati 15. kola: Crvena Zvezda (Novi sad) – Bratstvo 1946 (Prigrevica) 1:1. Mladost (Bački jarak) – Dinamo 1945 (Pančevo) 2:1, Borac (Sakule) – Bečej 1918 1:2, Radnički (Nova Pazova) – Odžaci 1:2, Radnički (Šid) – Cement (Beočin) 1:0, Dunav (Stari Banovci) – Omladinac (Novi Banovci) 1:1, Železničar (Pančevo) – Radnički (Zrenjanin) 4:1, Radnički (Sremska Mitrovica) – Bačka 1901 (Subotica) 1:2.