Kartica tri plus za popust prilikom plaćanja:  PRIJAVA PORODICA SA TROJE I VIŠE DECE

Kartica tri plus za popust prilikom plaćanja: PRIJAVA PORODICA SA TROJE I VIŠE DECE

PRIJAVA PORODICA SA TROJE I VIŠE DECE
Opovo, 13. novembar 2017;
Nakon kontakta Pokreta za decu TRI PLUS, Opština Opovo je pokrenula inicijativu sakupljanja podataka kako bi se priključila projektu „Kartica 3+“. Potrebno je da se sve porodice sa troje i više dece, radi evidencije prijave sekretarijatu Kabineta predsednika opštine, telefonski (681 – 091) ili lično.

„Pokret za decu TRI PLUS“  je predstavio 24. oktobra u Beogradu projekat  „Kartica 3+“ koji je namenjen porodicama sa troje i više  dece.

Prema statističkim podacima, oko 50 procenata porodica sa troje i više dece su na ivici siromaštva. Upravo iz tog razloga „Pokret za decu TRI PLUS„ je pokrenuo projekat „Kartica 3+“, kako bi svi zajedno, doprineli da ovoj kategoriji društva olakšamo težinu života današnjice.

Projekat “Kartica 3+“ omogućava vlasniku (majci, porodici) da iskoristi karticu i ostvari popuste prilikom plaćanja u maloprodajnim  objektima kompanija (koje učestvuju u projektu), ili usluga javnih preduzeća i ustanova koji su u nadležnosti grada ili opštine.

„Pokret za decu TRI PLUS“  je dobio potvrdu u učešću u projektu od kompanija: Aman, Makrobela, TRI-O, DM-drogerije, WIN-WIN, PS…fashion, Magicland family. Takođe, očekujemo do kraja godine potvrdu još velikog broja kompanija koje su nagovestile učešće u projektu, čiji sistemi čine mrežu maloprodajnih objekata širom Srbije.

Projekat „Kartice 3+“ je pokrenut u avgustu 2016.godine,a pilot projekat sproveden u Požarevcu i predstavljen 29.08.2017, i na naše veliko zadovoljstvo u akciju se uključilo preko 50 lokalnih preduzeća iz tog grada.Možemo slobodno reći  ,da u i Vašoj opštini postoji zainteresovanost  privrednih subjekata koji bi podržali projekt “Kartica 3+“ i omogućili popuste porodicama sa troje i više dece u svojim maloprodajnim objektima.

Fudbal – Srpska liga Vojvodina:  CEMENT ZAČARAO GOL, BORAC MATIRAN ZA OSAM MINUTA

Fudbal – Srpska liga Vojvodina: CEMENT ZAČARAO GOL, BORAC MATIRAN ZA OSAM MINUTA

CEMENT ZAČARAO GOL, BORAC MATIRAN ZA OSAM MINUTA
Borac je i dalje u rezultatskoj krizi. Porazom od Cementa 2:0 u Sakulama nanizali su treću utakmicu bez pobede i pali na petu poziciju na tabeli Srpske lige.

Po prikazanoj igri Borac je mogao i do pobede, ali se nepisano pravilo još jednom pokazalo kao tačno – Borac je promašio šanse, što su Beočinci kaznili i za osam minuta matirali naše fudbalere.

Prvu priliku na meču Borac je imao kada je Marko Milovac ubacio loptu, a Smailagić promašio sa pet metara. Potom je i Barošečević oprobao šut, ali je “bomba” uz pomoć golmana gostiju Romića udarila u prečku. Gosti su takođe imali dve šanse, ali je Kozlovački bio na visini zadatka. Do kraja poluvremena Borac je imao inicijativu.

Isto su nastavili i u drugom poluvremenu. Prvo je Trojanović pogodio stativu, na odbijenu loptu je natrčao Jevtić, ali igrač utakmice golman Romić maestralno se bacio i ponovo odbranio. Potom je i Milan Šušnjar imao priliku, ali je golman Cementa još jednom ostao nesavladan.

Greška na sredini terena kumovala je golu gostiju. Posle presečene lopte Velemir je izbio ispred gola i doneo prednost Beočinu. Samo osam minuta kasnije Gajić je iz kontranapada povećao na dva nula i spakovao bodove na put za Beočin.

Borac – Cement 2:0. Strelci Velemir u 75. I Gajić u 83. minutu: Kozlovački, A. Šušnjar, Vuković, Samardžić, Petrović, Baroševčić (Trojanović), Jevtić (Mitrevski), Smailagić, S. Milovac, M. Milovac, M. Šušnjar.

Rezultati 13. kolo: Dinamo 1945 (Pančevo) – Bratstvo 1946 (Prigrevica) 2:0, Crvena zvezda (Novi Sad) – Bečej 1918 1:5, Mladost (Bački Jarak) – Odžaci 2:2, Borac (Sakule) – Cement (Beočin) 0:2, Radnički (Nova Pazova) – Omladinac (Novi Banovci) 0:2, Radnički (Šid) – Radnički (Zrenjanin) 3:3, Dunav (Stari Banovci) – Bačka 1901 (Subotica) 1:1, Železničar (Pančevo) – Radnički (Sremska Mitrovica) 1:0.

Piše: IGOR VUJIĆ

Edukativna radionica o seoskom turizmu: IDEJA ZA BIZNIS U SEOSKOM TURIZMU

IDEJA ZA BIZNIS U SEOSKOM TURIZMU
Kovin, 13. novembar 2017
Turistička organizacija Vojvodine u saradnji sa Turističkom organizacijom opštine Kovin, organizuje 18.novembra sa pocetkom od 10h, edukativnu radionicu u Skorenovcu.
Cilj edukacije je da se na teritoriji Vojvodine definišu pravci razvoja ruralnog turizma i podigne kvalitet usluga koji se nudi, kao i da sva seoska domaćinstva posluju legalno u skladu sa zakonom.
Izvršilac same radionice je kompanija FUTURIZAM DOO iz Novog Sada.
Edukacija se realizuje na osnovu Priručnika za ruralni turizam koji je izdala Turistička organizacija Vojvodine , sa ciljem podizanja kvaliteta usluga koje se nude u ruralnom turizmu Vojvodine.
Zainteresovani se mogu prijaviti na telefon 013/745-860 i 061/203-5678. Učesnici radionice ne plaćaju kotizaciju, a rok za prijavu je 15.novembar. Edukacija je namenjena registrovanim seoskim turističkim domaćinima , kao i onima koji imaju želju da to postanu.

PLAN I PROGRAM EDUKATIVNOG DANA:

10:00 – 10:15 Upoznavanje sa učesnicima i organizacija radioničkog dana.
10:15- 11:00 Značaj seoskog turizma za lokalnu zajednicu
11:00 – 12:00 Zakonsko-pravna regulativa za poslovanje u seoskom turizmu.
12:00-12:15 Pauza za kafu
12:15-13:00 Organizacija usluga u ruralnom turizmu
13:00-14.00 Komplamentarni oblici turizma za Južni Banat.
14:00-14:30 Obilazak Etno kuće u Skorenovcu.
14:30-15.10 Ručak
15:10-16:10 Marketing u ruralnom turizmu
16:10-16:30 Diskusija

Projekat Ekumenska humanitarne organizacije:  „NAŠA PRIČA“ U PREDŠKOLSKOJ USTANOVI I ŠKOLI U BARANDI

Projekat Ekumenska humanitarne organizacije: „NAŠA PRIČA“ U PREDŠKOLSKOJ USTANOVI I ŠKOLI U BARANDI

„NAŠA PRIČA“ U PREDŠKOLSKOJ USTANOVI I ŠKOLI U BARANDI
Baranda, 13. novembar 2017;
U organizaciji Ekumenske humanitarne organizacije (EHO) pokrenut je projekat pod nazivom „Naša priča“ u PU “Bambi“ i IO „Olga Petrov“ u Barandi, školske 2017/2018.godine. Projekat je namenjen roditeljima dece i đacima predškolske i školske ustanove.

Cilj ovog projekta je u neformalnom okupljanju učesnika kako bi zajedno kroz niz vođenih aktivnosti izgradili fleksibilniji stav prema kulturnim različitostima, poštovanju i tradiciji a kroz osmišljavanje lutkarske prestave sa poukom.

Do sada je u PU „Bambi“ u Barandi i IO „Olga Petrov“u Barandi održano četiri radionica, u kojima su učenici sa roditeljima osmišljavali, zapisivali i čitali svoje tekstove neophodne za postavljanje osnove buduće lutkarske predstave.
Tokom narednih okupljanja podeliće se uloge, praviće se lutke (kostimi) i scenografija.

World Dog Show Leipzig Germany: TREĆI U SVETU, A IZ ODGAJIVAČNICE U OPOVU

TREĆI U SVETU, A IZ ODGAJIVAČNICE U OPOVU
Lajpcig,8.-12.novembar 2017.
Na jednoj od najvećih izložbi pasa u svetu gde je učestvovalo oko 31000 pasa, a prijavljeno  286 pasa rase Mops primerak odgajen u odgajivačnici u Opovu ostvario je značajan uspeh.
U veoma jakoj konkurenciji Mops iz odgajivačnice  The Last Don Kennel  (vlasnika Željka Novakova iz Opova ) KYROS THE LAST DON  čiji je ponosan vlasnik Sabrina Simson (D) . plasirao se na prvo mesto u razredu Intermedija, da bi se u  finalnom krugu plasirao kao treći najlepsi mužjak na najvećoj izložbi pasa na svetu.