Košarka – KSV mlađe kategorije:  KADETI I MLAĐI PIONIRI ZAOKRUŽILI FANTASTIČAN VIKEND

Košarka – KSV mlađe kategorije: KADETI I MLAĐI PIONIRI ZAOKRUŽILI FANTASTIČAN VIKEND

KADETI I MLAĐI PIONIRI ZAOKRUŽILI FANTASTIČAN VIKEND
Opovo, 12. novembar, 2017;
Pet od pet, to je skor opovačkih košarkaša i košarkašica na kraju vikenda. Devojčice Agros Basketa ostvarile su dve pobede, prvotimci Opova 99 savladali su Lokomotivu, a sada su nas obradovali kadeti i mlađi pioniri.

Kadeti Opova 99 pobedili su Veliku Kikindu u gostima 59:54. Meč nije počeo dobro za naše košarkaše. Posle deset minuta igre domaći su vodili 19:15, a do poluvremena su uvećali prednost na 32:23. Usledila je pauza i promena strana, posle čega i potpuni preokret. Opovčani su delovali kao potpuno druga ekipa, konsolidovali su redove, poboljšali igru u odbrani, a u napadu pogađali kad je bilo potrebno. Sve to je bio razlog da prvo smanje razliku posle 30 minuta, a potom i preokrenu u poslednjoj četvrtini i upišu novu pobedu

Mlađi pioniri su nastavili čvrsto da koračaju ka cilju, plasmanu među dve najbolje ekipe, gde će po svemu sudeći odlučivati u direktnom duelu sa Omoljicom.

Virtus Basket nije bio protivnik koji je mogao da pokvari planove našima. Opovo 99 je ubedljivo pobedilo 49:23. Pobeda nije dolazila u pitanje ni u jednom trenutku, pa je prva četvrtina pripala Opovčanima 13:6, a do poluvremena su imali i 12 poena viška. Isto su nastavili i u drugom poluvremenu, za petu pobedu iz sedam mečeva.

Piše: IGOR VUJIĆ

Fudbal – Prva južnobanatska liga 13. kolo:  BARANĐANI SE PROPISNO OBRUKALI U CRVENOJ CRKVI

Fudbal – Prva južnobanatska liga 13. kolo: BARANĐANI SE PROPISNO OBRUKALI U CRVENOJ CRKVI

BARANĐANI SE PROPISNO OBRUKALI U CRVENOJ CRKVI
Crvena Crkva, 12. novembar 2017;
VOJVODINA (Crvena Crkva) – RADNIČKI (Baranda) 2:1 (1:1): Otišli su Baranđani na gostovanje u Crvenu Crkvu kao izraziti favoriti protiv ekipe koja je u dosadašnjem delu sezone osvojila samo pet bodova. Međutim, popularne baranđanske Vrane, izgleda da su unapred upisale tri boda i u meč ušle previše opušteno.

Krenulo je dobro po Baranđane. U 20. minutu Branislav Cukić odlično šutira sa 16 metara, golman Vojvodine uspeva da odbije loptu, koju prihvata spretni Uroš Mladenović i postiže vodeći gol za Radnički. Igrao se 40. minut kada je poslednja linija Radničkog napravila kiks što domaćin koristi i poravnava rezultat. Ipak, mogli su Baranđani do još jednog pogotka u poslednjem minutu prvog poluvremena ali je Dušan Dobrić u situaciji jedan na jedan sa golmanom Vojvodine loptu poslao pored gola.

U nastavku meča još tri kolosalne šanse za goste iz Barande. Dobrić je čak tri puta bio u situacijama tet a tet sa golmanom Vojvodine, a danas raspoložena jedinica tima iz Crvene Crkve, jednom mu brani šut, a dva puta Dobrić promašuje. Kazna stiže u zaustavnom vremenu kada domaćin u 94. minutu postiže pogodak za pobedu.

RADNIČKI: Vasić, Popović (Milovanov), Dačić, Kotlajić, Jovanović (Lutovac), Ilić, Jovičin, Mladenović, Cukić, Dobrić, Knežević.

REZULTATI 13. kola: Borac – Crvena Zvezda 3:1; Partizan – BAK 1:2; Vojvodina (S) – Sloga 1:2; Vojvodina (Cr) – Jedinstvo (V) 3:1; Dunav – Jedinstvo Stević 1:1; Vulturul – Jugoslavija 2:1; Strela – Dolina 1:1; Vojvodina (CC) – Radnički 2:1.

TABELA: 1. BAK Bela Crkva (36); 2. DOLINA Padina (31); 3. BORAC Starčevo (25); 4. SLOGA Banatsko Novo Selo (25); 5. PARTIZAN Uljma (24); 6. VOJVODINA Seleuš (21); 7. RADNIČKI Baranda (20); 8. VOJVODINA Crepaja (18); 9. JEDINSTVO Vlajkovac (18); 10. STRELA Ivanovo (16); 11. VULTURUL Grebenac (14); 12. JEDINSTVO STEVIĆ Kačarevo (13); 13. CRVENA ZVEZDA Pavliš (9); 14. VOJVODINA Crvena Crkva (8); 15. JUGOSLAVIJA Jabuka (7); 16. DUNAV Banatska Palanka (5).

Košarka – KSB mlađe kategorije:  AGROS BASKET PRETRPAO KOŠ PROTIVNICA

Košarka – KSB mlađe kategorije: AGROS BASKET PRETRPAO KOŠ PROTIVNICA

AGROS BASKET PRETRPAO KOŠ PROTIVNICA
Opovo, Mladenovac 12. novembar 2017;
Posle pauze u Košarkaškoj ligi Beograda zbog obaveza reprezentacije devojčice su nastavile takmičenja. Odmor je očigledno prijao mladim košarkašicama iz opovačkog Agros Basketa.
Dve pobede iz isto toliko mečeva uz koš razliku plus 108 dokaz su odličnih partija naših devojčica, ali i očigledno nedoraslih protivnica timovima iz Opova koji konkurišu za visoke plasmane.

Mlađe pionirke Agros Basketa na gostovanju u Mladenovcu bile su ubedljive protiv BB Basketa 74:8. Od starta meča naše košarkašice su sigurnom i ubedljivom igrom stvarale sve veću prednost. Na kraju se ispostavilo da Mladenovčanke nisu dorasle košarkašicama iz Opova što je pokazao i rezultat. U narednom kolu Agros Basket dočekuje Vizuru, koja će im biti jedan od konkurenata za prve četiri pozicije koje vode na fajnal-for.

Pionirke iz Agros Basket 1 su u Kotežu takođe ubedljivo savladale Beko 55:13. Naše košarkašice nisu bile kompletne na ovom meču, ali to im nije predstavljalo problem protiv objektivno slabijeg protivnika. Kao i mlađe pionirke i pionirke Agros Basketa 1 važe za favorite za učešće na fajnal-foru.

Agros Basket 1 u narednom kolu gostuje Sopotu, dok Agros Basket 2 dočekuje Crvenu zvezdu.

FK Tempo Sefkerin:  VANREDNA IZBORNA SKUPŠTINA SEFKERINSKOG KLUBA

FK Tempo Sefkerin: VANREDNA IZBORNA SKUPŠTINA SEFKERINSKOG KLUBA

VANREDNA IZBORNA SKUPŠTINA SEFKERINSKOG KLUBA
Sefkerin, 12. novembar 2017;
Nakon neopozive ostavke predsednika i trenera Dejana Sube na vanrednoj izbornoj Skupštini Fudbalskog kluba „Tempo“ iz Sefkerina koja je održana prošle nedelje za predsednika kluba izabran je Saša Stanisavljev.

Drugi deo sednice na kojoj su izabrani članovi Uprave održan je sinoć, a zanimljivo je da se u Upravi kluba našla po prvi put jedna dama, tako da će funkciju potpredsednika kluba obavljati Kristina Krunić, aktuelna predsednica Saveta mesne zajednice Sefkerin.

Dejan Suba će i dalje trenirati mlađe kategorije, pre svega omladince, dok se za prvi seniorski tim još uvek traži najpogodniji stručnjak. Kako nezvanično saznajemo neki pregovori već su obavljeni, ali preciznije će se znati tek posle Nove godine.

Dečje pozorište u Kulturnom centru Opovo:  LIMENKICA – ULAZNICA ZA PREDSTAVU TRI PRASETA

Dečje pozorište u Kulturnom centru Opovo: LIMENKICA – ULAZNICA ZA PREDSTAVU TRI PRASETA