Fudbal – prva južnobanatska liga 12. kolo:  POGOTKOM KNEŽEVIĆA U ZAUSTAVNOM VREMENU, BARANĐANI UPISALI POBEDU

Fudbal – prva južnobanatska liga 12. kolo: POGOTKOM KNEŽEVIĆA U ZAUSTAVNOM VREMENU, BARANĐANI UPISALI POBEDU

POGOTKOM KNEŽEVIĆA U ZAUSTAVNOM VREMENU, BARANĐANI UPISALI POBEDU
Baranda, 05. novembar 2017;
RADNIČKI (Baranda) – STRELA (Ivanovo) 2:1 (0:0); Brzo su se Vrane oporavile od prošlonedeljnog poraza u Grebencu i današnjim trijumfom na domaćem terenu uknjižile nova tri boda.

Borbeni gosti iz Ivanova pokazali su se kao „tvrd orah“. U prvom poluvremenu i jedan i drugi tim imali su izglednih prilika. Dušan Dobrić je imao nekoliko šuteva ka golu Strele, a u finišu poluvremena dobru priliku je propustio i Branislav Cukić.

U nastavku meča trener Miljković sa 4-5-1 menja taktičku formaciju u ofanzivniju 3-5-2. Međutim, gosti u 70. minutu priređuju „hladan tuš“ za domaće navijače. Majstorski izveden slobodan udarac i lopta ulazi pod rašlje pored nemoćnog golmana Dejana Vasića.

Stegli su obruč fudbaleri Radničkog oko gola Ivanova u poslednjih dvadesetak minuta. Dva puta su domaći reklamirali penal nakon rušenja Branislava Cukića i Radomira Kneževića u 16 metara, ali je pištaljka sudije ostala nema. Imali su gosti tri boda „u džepu“ do 88. minuta, kada Srđan Jovičin upućuje s boka odličan centaršut, a Dobrić udarcem glavom smešta loptu u mrežu za poravnanje rezultata.

Nastavljaju Baranđani atake ka golu Strele i nakon izjednačenja što im se višestruko isplatilo. U drugom minutu nadoknade Predrag Dačić šalje loptu u prazan prostor za brzonogog Cukića, koji upućuje centaršut u petarac, gde je iskusni Radomir Knežević prosleđuje iza leđa golmana Strele za novu pobedu Baranđana.

RADNIČKI: Vasić, Petrić (Jovanović 45’), Dačić, Ilić, Kotlajić, Mosić (Marković 45’), Cvetković, Dobrić, Cukić, Mladenović (Jovičin 75’), Knežević.

REZULTATI 12. kola: Crvena Zvezda – Vojvodina (CC) 1:0; Radnički – Strela 2:1; Dolina – Vulturul 5:0; Jugoslavija – Dunav 2:0; Jedinstvo Stević – Vojvodina (Cr) 2:2; Jedinstvo (V) – Vojvodina (S) 1:0; Sloga – Partizan 0:2; BAK – Borac 3:1.

TABELA: 1. BAK (33); 2. Dolina (30); 3. Partizan (24); 4. Borac (22); 5. Sloga (22); 6. Vojvodina (S) (21); 7. Radnički (20); 8. Jedinstvo (V) (18); 9. Vojvodina (Cr) (15); 10. Strela (15); 11. Jedinstvo Stević (12); 12. Vulturul (11); 13. Crvena Zvezda (9); 14. Jugoslavija (7); 15. Vojvodina (CC) (5); 16. Dunav (4).

Fudbal – Jubilej Omladinca:  DEVET DECENIJA OPOVAČKOG KLUBA

Fudbal – Jubilej Omladinca: DEVET DECENIJA OPOVAČKOG KLUBA

DEVET DECENIJA OPOVAČKOG KLUBA
Opovo, 5. novembar 2017;
Omladinac 1927 slavi 90 godina postojanja kluba. Po okončanju jesenjeg dela sezone koju su završili na četvrtoj poziciji, rukovodstvo kluba je u skladu sa finansijskom situacijom organizovalo manju proslavu povodom ovog jubileja. Priređena je revijalna utakmica u kojoj su se sastali svi fudbaleri Omladinca podeljeni u dve ekipe, a potom je organizovano posluženje za sve iz kluba. Čelnici kluba iz Opova pripremili su manje poklone za fudbalere, a posle meča održan je sastanak gde su izneli planove za nastavak sezone.

U prvom planu bila je utakmica, ali ne i rezultat. Lepo vreme pomoglo je da fudbaleri prirede veoma interesantnu fudbalsku predstavu. Omladinci i prvotimci podelili su se u dve ekipe, a priključili su im se i trener Nenad Rošulj, kao i trener golmana Dušan Plazinić.

Plavi su poveli 1:0, potom 2:1, što je bio rezultat prvog poluvremena. U drugom su uvećali na 3:1, ali su narandžasti sa dva gola izjednačili, što je bio konačan rezultat. Ovoga puta nije bilo penala, “cepanje” mreže su ipak ostavili za nastavak prvenstva.

Piše: IGOR VUJIĆ

Fudbal – Prva pionirska liga južnog Banata:  SAKULJANI BOLJI U DUELU DVA BORCA

Fudbal – Prva pionirska liga južnog Banata: SAKULJANI BOLJI U DUELU DVA BORCA

SAKULJANI BOLJI U DUELU DVA BORCA
Sakule, 5. novembar, 2017;
Pioniri Borca iz Sakula došli su do druge pobede u sezoni. Mladi tim sastavljen od igrača iz naše opštine savladali su Borac iz Starčeva na domaćem terenu 4:1 i sa poslednje popeli se dva stepenika više na šestu poziciju na tabeli.
Trener mlađih kategorija Borca iz Sakula Nikola Stojčić skrenuo je pažnju na ovu talentovanu generaciju od koje se u budućnosti mnogo očekuje. Inače pioniri iz selekcije Borca igraju u konkurenciji fudbalera rođenih 2003. godine, ali su uglavnom svi mlađi, što još više daje na značaju rezultatima koje postižu.
Omladinci su završili polusezonu, dok će kadeti Borca i Radničkog iz Barande narednog vikenda odigrati odloženi meč iz prvog kola.

Fudbal – Srpska liga Vojvodina:  BORCU BOD POKRAJ DUNAVA

Fudbal – Srpska liga Vojvodina: BORCU BOD POKRAJ DUNAVA

BORCU BOD POKRAJ DUNAVA
Opovo, 5. novembar, 2017;
Borac je odigrao nerešeno 1:1 u Novim Banovcima protiv Omladinca. Bod Sakuljana mogao bi da dobije više na značaju, jer je Dinamo savladao do ovog kola nepobeđeni Bečej. Opet, Pančevci su ovom pobedom odmakli našim fudbalerima na tabeli i pokazali da će uz Sakule biti glavni konkurenti  Bečejcima.

Prvo poluvreme nije donelo previše šansi, a prvi su do gola došli Sakuljani. Milan Šušnjar je izveo slobodan udarac sa 25 metara, lopta je zakačila odbrambenog igrača u živom zidu, promenila pravac i završila u golu. Borac osim tog gola nije imao drugih šansi za pogodak, sa druge strane Omladinac je stvorio stopostotnu priliku, ali je posle prvih 45 minuta rezultat bio 0:1.

Banovčani su u drugom delu sve više stezali obruč oko gola gostiju. Ređali su se napadi, a tim iz Sakula je odolevao sve do 75. minuta, kada je posle odlične akcije Ležajić primio loptu i sa devet metara je poslao u mrežu za 1:1.

Omladinac – Borac 1:1. Strelci: M. Šušnjar u 13. minutu za Borac i Ležajić u 75. minutu za Omladinac. Borac: Kozlovački, M. Šušnjar, S. Milovac, Petrović, Baroševčić (Gošić), Mitrevski, Smailagić. M Milovac, Čigoja, Babin (Milanović), A. Šušnjar.

Rezultati 12. kolo: Bratstvo 1946 (Prigrevica)  – Železničar (Pančevo) 2:0, Radnički (Sremska Mitrovica) – Dunav (Stari Banovci) 1:1, Bačka 1901 (Subotica) – Radnički (Šid) 5:1, Radnički (Zrenjanin) – Radnički (Nova Pazova) 2:1, Omladinac (Novi Banovci)- Borac (Sakule) 1:1, Cement (Beočin) – Mladost (Bački Jarak) 0:1, Odžaci – Crvena zvezda (Novi Sad) 1:0, Bečej 1918 – Dinamo 1945 (Pančevo) 0:3.

Košarka – Druga srpska liga:  PUN KOŠ ZA RU KOŠ

Košarka – Druga srpska liga: PUN KOŠ ZA RU KOŠ

PUN KOŠ ZA RU KOŠ
Košarkaši Opova 99 odigrali su rezultatski najbolju utakmicu u sezoni. Savladali su Ru Koš iz Rume ubedljivo 78:58, ali i pored sigurne pobede igra nije bila lepršava tokom čitavog meča. Nekoliko grešaka naših gosti su koristili da se približe i učine meč neizvesnim. Ipak, na kraju je presudio kvalitet.

Gosti iz Rume odolevali su skoro do poluvremena. Tek posle nesportske greške tima iz Rume Nikolić je vezao četiri poena, pa su Opovčani na odmor otišli sa prednošću 42:34.

Početkom treće četvrtine naši su na momente dozvoljavali protivniku da smanji na šest – sedam poena. Tako je bilo sve do sredine treće četvrtine, kada su Opovčani serijom došli do plus 18 poena i potpuno slomili tim iz Rume. U poslednjoj deonici naši su “spustili loptu” i rutinski meč priveli kraju.

U narednom kolu takmičenja u Drugoj srpskoj ligi (zvaničan naziv je Regionalna liga Sever) Opovo 99 gostuje Lokomotivi u Pećincima, koja ima skor od pet poraza bez pobede.

Opovo 99 – Ru Koš 78:58. Opovo 99: Josić 5 poena, Radojević 4, Nikolić 12, Ristovski 9, Trnavac 8, Cuca 21, Budimirov 4, Ćirović 2, Ristić 13, Truculj.