Fudbal – Osmina Kupa FSP Pančevo: SAKULJANI NAPADALI, PANČEVCI U ČETVRTFINALU

SAKULJANI NAPADALI, PANČEVCI U ČETVRTFINALU
Sakule, 11. Oktobar 2017;
Lep oktobarski dan, ispunjene tribune stadiona “Sveti Nikola” u Sakulama i tim Borca sačekali su pančevački Dinamo u osmini finala Kupa FS područja Pančevo. Na kraju, hladnoća prvog jesenjeg meseca više je zasmetala domaćinu. Dinamo je otputovao  u Pančevo sa pobedom 3:2 i vizom za četvrtfinale, dok izabranicima trenera Savića ostaje da se nadaju boljem rezultatu u nedeljnom prvenstvenom meču protiv pretposlednjeg Radničkog iz Sremske Mitrovice.

Početak meča nije naslućivao konačni skor, Sakuljani su bili konkretniji u napadima, dok se gost opredelio za odbranu i kontra napade. Veliki gubitak za Borac bio je izostanak kapitena Marka Milovca.

Šok je usledio u 19. Minutu kada je kapiten Dinama Tošić matirao golmana Trivunovića. Inače, kapiten Pančevaca je stvarao dosta problema igračima Borca, menjao je strane i bio je nezadrživ u prvom poluvremenu.

Borac je nastavio sa napadima, a u 26. minutu viđena je najbolja prilika, kada je Milan Šušnjar po zemlji centrirao, a Vukašin Milanović sa nekoliko metara promašio petom.

Kao i obićno, usledila je kazna, Arbutina je sam istrčao ispred golmana Borca i poslao loptu u nebranjeni deo mreže.

Sakuljani su napadali, ali su se njihove akcije završavale bez konkretnih šansi za gol. Nizale su se akcije, a jedna iz 44. minuta urodila je plodom. Posle centaršuta Vukovića, Jevtić je nogom poslao loptu u gol za 2:1 posle prvih 45. minuta.

Početak drugog poluvremena doneo je još veći pritisak Borca  Prvo je Trojanović posle solo prodora pao u šesnaestercu, ali je posle kontakta sa igračem Dinama sudija odmahnuo rukom, potom je sudijska trojka procenila da nije bilo ofsajda kod još jedne dobre prilike za Borac. Milan Šušnjar je izveo sjajan slobodan udarac u 65. minutu, ali je lopta prošla pored stative.

Ponovo su se radovali gosti. Igrao se 79. minut, kada je Terzić povisio na 3:1. Nova nada usledila je samo dva minuta kasnije, kada je Borac preko Baroševčića smanjio na 3:2. Mogli su domaći i do trećeg gola, ali se stativa isprečila ispred šuta rezerviste Stevana Mitrevskog.

Piše: IGOR VUJIĆ

Vlada AP Vojvodine: TRI HILJADE ŠKOLSKIH TORBI ZA PRVAKE POKRAJINI

TRI HILJADE ŠKOLSKIH TORBI ZA PRVAKE POKRAJINI
Novi Sad, 11 oktobar 2017
U Pokrajinskoj vladi danas su predstavnicima 30 opština u AP Vojvodini uručeni poklon-kuponi za 3.000 školskih torbi za prvake, u vrednosti preko deset miliona dinara. Među njima našla se i naša opština, a tom prilikom za RTV Vojvodina izjavu je dao i predsednik Dr Zoran Tasić
[vsw id=”NYXxhf1pxvA” source=”youtube” width=”625″ height=”344″ autoplay=”no”]
Potpredsednik Pokrajinske vlade i pokrajinski sekretar za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine-nacionalne zajednice Mihalj Njilaš je rekao da je današnji dan nastavak obrazovne politike pokrajinske administracije kako bi manje razvijene opštine bile u fokusu, kao i da se uključi što više opština u kojima se obrazovanje odvija i na jezicima nacionalnih manjina.
“Ovo je jedan mali ali značajan poklon Pokrajinske vlade našim prvacima, i naše čvrsto opredeljenje ka unapređenju u sprovođenju prosvetne politike”, poručio je Njilaš.
Pokrajinski sekretar visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost prof. dr Zoran Milošević i istakao da ovo predstavlja rezultat timskog rada nadležnih sekretarijata rukovodeći se principom pravednosti.
“Verujem da smo, rukovodeći se tim principom, zaista ostvarili cilj, jer smo krenuli od najnerazvijenijih opština, iz četvrte kategorije, kao i opština u kojima je karakterističan multietnički sastav”, i dodao da samo interakcijom lokalne vlasti i nadležnih pokrajinskih institucija se može graditi uspešan obrazovni sistem na dobrobit naše dece.
Milošević je istakao da je Pokrajinska vlada izdvojila sredstva i za obnavljanje škola u Vojvodini i podsetio da je u avgustu dodelila školske rančeve za 1.217 đaka od prvog do osmog razreda, koji pohađaju specijalne škole na teritoriji AP Vojvodine.

I dalje radovi: DO PETKA RADOVI NA ZRENJANINCU

DO PETKA RADOVI NA ZRENJANINCU
Opovo, 11. Oktobar 2017
Kako saznajemo u AMSS do 13.10.2017. izvodiće se radovi na zameni asfaltne podloge na delu
između mesta Padinska Skela i mesta Dunavac na državnom putu I B reda broj 13, Beograd-
Čenta. Saobraćaj će se za vreme radova odvijati naizmeničnim propuštanjem vozila jednom kolovoznom trakom.

Sutra od 8:00 do 16:00 časova:  BEZ STRUJE DEO OPOVA, BEZ VODE CELA OPŠTINA

Sutra od 8:00 do 16:00 časova: BEZ STRUJE DEO OPOVA, BEZ VODE CELA OPŠTINA

BEZ STRUJE DEO OPOVA, BEZ VODE CELA OPŠTINA
Opovo, 11. oktobar 2017;
Još jednom obaveštenje za sve građane naše opštine. Zbog radova na elektromreži, deo Opova će biti bez struje, a kako se i fabrika vode nalazi u isključenom delu, bez vodosnabdevanja biće cela opština u vremenskom intervalu od 8:00 do 16:00 časova.
Bez struje u četvrtak 12. oktobra biće sledeće ulice:
Od 8:00 do 16:00h: Bratstva jedinstva; Svetozara Markovića; Stanka Tomića (od Borisa Kidriča ka Barandi); Partizanska; 2. oktobra; Grobljanska; Prvo novo naselje; Šumska (od Maksima Gorkog ka Prvom novom naselju); Četvrto novo naselje; Branka Radičevića (od 2. oktobra ka Prvom novom naselju); Slatinska (od Maksima Gorkog do Grobljanske); Maksima Gorkog (od Šumske do Svetozara Markovića); Vodovod Opovo.
Od 8:00 do 10:00h: Borisa Kidriča (od Ribarske do Stanka Tomića); Stanka Tomića (od JNA do Borisa Kidriča), Beogradska, JNA (od Galerije do Beogradske).

Dobro jutro:  DANAS NAS OČEKUJE VEDRO I SUNČANO VREME

Dobro jutro: DANAS NAS OČEKUJE VEDRO I SUNČANO VREME

DANAS NAS OČEKUJE VEDRO I SUNČANO VREME
Dobro jutro. Ujutru delimično oblačno, tokom dana vedro i sunčano, naoblačenje tokom noći. Maksimalna dnevna temperatura 21°C, tokom noći 12°C. Brzina vetra 1m/s SSI, verovatnoća padavina 4%. Sunce je izašlo u 6:49h, a zaći će u 18:00h.
Na današnji dan u Opovu je maksimalna temperatura izmerena 1993. godine (26°C), minimalna temperatura 2003. godine (0°C), dok je maksimalna količina padavina u Opovu zabeležena 2002. godine (17mm).