Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad, 6. kolo:  OČEKIVANA POBEDA SEFKERINACA, OMLADINCI TEMPA NEREŠENO U KAČAREVU

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad, 6. kolo: OČEKIVANA POBEDA SEFKERINACA, OMLADINCI TEMPA NEREŠENO U KAČAREVU

OČEKIVANA POBEDA SEFKERINACA, OMLADINCI TEMPA NEREŠENO U KAČAREVU
Sefkerin, 09. oktobar 2017;
TEMPO (Sefkerin) – POBEDA (Samoš) 1:0 (0:0); Kada se osvoje tri boda pobedi se ne gleda „u zube“, međutim, ipak se više očekivalo od Sefkerinaca u susretu sa ekipom koja do sada nije osvojila ni jedan bod.

Ipak, gledali smo pravu prvenstvenu utakmicu, borbenu sa obe strane. Igrači Tempa su više želeli pobedu, napadali svih 90 minuta, stvarali izgledne prilike ali su samo jednu šansu pretvorili u gol. Igrao se 57. minut kada se Miloš Morar izborio za loptu ušao u šesnaesterac, uposlio na ivici peterca Đoševskog kome nije bilo teško da matira golmana gostiju.

I pre i posle tog pogotka postojao je samo jedan tim na terenu, a to je bio Tempo, koji je nastavio da stvara prilike ali i da promašuje. Gosti su se dobro borili ali sem borbe ništa više nisu pokazali u ovom meču.

U sledecem kolu Tempo ide u goste prvoplasiranoj ekipe lige Spartaku u Debeljacu.

REZULTATI 6. kola: Slavia – Spartak 1:3; Tempo – Pobeda 1:0; Mladost – Polet 2:0; Glogonj – Mundial 0:2; Unirea – Omladinac 2:2.

TABELA: 1. Spartak (18); 2. Mundial (13); 3. Mladost (11); 4. Omladinac (10); 5. Polet (9); 6. Glogonj (8); 7. Unirea (7); 8. Tempo (4); 9. Slavia (3); 10. Pobeda (0).

Omladinska liga juznog Banata, 6. kolo: Jedinstvo (Kacarevo) – Tempo (Sefkerin) 2:2 (0:0). Sefkerinci su u Kačarevu odigrali nerešeno, a strelci za omladince Tempa bili su Kristijan Jon i Marko Janjić.

Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad 6. kolo: OMLADINCU BOD I ŽAL ZA PROPUŠTENOM ŠANSOM

OMLADINCU BOD I ŽAL ZA PROPUŠTENOM ŠANSOM
Uzdin, 8. oktobar 2017;
Fudbaleri Omladinca igrali su nerešeno 2:2 sa Unireom u Uzdinu. Najavljivali su tri boda, a pobeda nije bila tako daleko. Ipak, posle promašene kontre četiri na dva u 80. minutu ostalo je samo žaljenje za propuštenom prilikom.
Naši fudbaleri su prvi došli do vođstva golom Nemanje Jovanova, koji je posle povratne lopte sa druge stative sa pet metara matirao golmana Uzdina.  Međutim, loša reakcija našeg golmana, pa potom I kiks odbrane doneli su prednost 2:1 domaćinu.
Opovčani su napadali, stvarali šanse, a izjednačenje je došlo golom Milankova. Šutnuo je sa 20-ak metara, lopta je zakačila odbrambenog igrača domaćeg tima, malo skrenula sa putanje i završila u golu. Bilo je šansi i na drugoj strani, pa iako je nerešen ishod realno stanje sa terena, ostaje utisak da su Opovčani bili bliži pobedi.
REZULTATI: Slavia –Spartak 1911 1:3, Tempo – Pobeda 1:0, Mladost – Polet 2:0, Glogonj – Mundial 0:2, Unirea – Omladinac 1927 2:2.

.

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 8. Kolo: PRVI PORAZ SAKULJANA I PAD NA TREĆE MESTO

PRVI PORAZ SAKULJANA I PAD NA TREĆE MESTO
Pančevo, 8. Oktobar 2017;
Fudbaleri Borca doživeli su prvi ovosezonski poraz. Bolji od tima iz Sakula bio je pančevački Železničar i zasluženo slavio 3:0. Ovaj poraz koštao je Borac druge pozicije na tabeli, pošto ih je pretekao Cement iz Beočina, koji je na domaćem terenu savladao Odžake 5:2.

Da podsetimo, u prethodnoj sezoni, Železničar je protiv Borca slavio identičnim rezultatom u Pančevu, ali su se Sakuljani odužili I na domaćem terenu pobedili ubedljivo 4:0.

U narednom kolu Borac u Sakulama dočekuje Radnički iz Sremske Mitrovice koji u tekućoj sezoni nije osetio slast pobede.

REZULTATI 8. Kolo: Bratstvo 1946 – Radnički Šid 7:0, Dunav – Radnički Novi Pazar 1:3, Železničar – Borac Sakule 3:0, Radnički Sremska Mitrovica – Mladost Bački Jarak  0:3, Bačka 1901 – Crvena zvezda Novi Sad 2:2, Radnički Zrenjanin – Dinamo 1945 0:1, Omladinac Novi Banovci – Bečej 1918 1:4, Cement – Odžaci 5:2.

.

Fudbal – Prva južnobanatska liga 8. kolo:  BARANĐANI KONAČNO NAŠTELOVALI NIŠANSKE SPRAVE

Fudbal – Prva južnobanatska liga 8. kolo: BARANĐANI KONAČNO NAŠTELOVALI NIŠANSKE SPRAVE

BARANĐANI KONAČNO NAŠTELOVALI NIŠANSKE SPRAVE
Baranda, 08. oktobar 2017;
RADNIČKI (Baranda) – VOJVODINA (Seleuš) 6:0 (3:0); Potpuna dominacija fudbalera Radničkog i što je najbitnije, neprobojan bedem u poslednjoj liniji i izuzetna efikasnost u napadu. Petplasirani tim u prvenstvu vraća se kući sa čak šest golova u mreži. Čini se da je trener Miljković konačno naparvio balans u ekipi i pronašao pravu formulu za Vrane, pa se nadamo da će ovaj trijumf biti prekretnica u rezultatskoj klackalici koja ove sezone prati klub iz Barande.

Mrežu Vojvodine načeo je Radomir Knežević nakon asistencije Dobrića. Već u narednom napadu Mladenović je povisio vođstvo domaćina. Rezultat prvog poluvremena overio je ponovo Knežević.

U nastavku meča još tri pogotka. Na asistenciju Mladenovića strelac je Branislav Cukić, a zatim iz slobodnog udarca, a ko drugi nego Ivan Kotlajić. Konačan rezultat postavio je Marko Mosić posle odbitka nakon izvedenog kornera.

RADNIČKI: Popović, Petrić, Dačić (Jovanović), Ilić, Kotlajić, Mladenović, Cvetković (Milovanov), Cukić, Dobrić (Marković), Knežević, Mosić.

REZULTATI 8. kola: Crvena Zvezda – Vulturul 1:3; Strela – Dunav 2:2; Vojvodina (CC) – Vojvodina (Cr) 0:1; Radnički – Vojvodina (S) 6:0; Dolina – Partizan 2:1; Jugoslavija – Borac 0:5; Jedinstvo Stević – BAK 1:2; Jedinstvo (V) – Sloga 0:1:

TABELA: 1. BAK (21); 2. Borac (18); 3. Dolina (18); 4. Sloga (18); 5. Vojvodina (S) (15); 6. Partizan (14); 7. Vojvodina (Cr) (14); 8. Jedinstvo (V) (12); 9. Radnički (11); 10. Jedinstvo Stević (10); 11. Vulturul (7); 12. Crvena Zvezda (6); 13. Strela (6); 14. Vojvodina (CC) (3); 15. Dunav (3); 16. Jugoslavija (1).

Košarka – Stariji pioniri ubedljivo izgubili od Kris Krosa: PORAZ IZ KOGA SE DOSTA NAUČILO

PORAZ IZ KOGA SE DOSTA NAUČILO
Pančevo, 8. oktobar 2017
Za razliku od mlađe selekcije našeg kluba, koja je bila uspešna u Pančevu, stariji pioniri neće po lepom pamtiti ovonedeljno gostovanje u gradu na obali Tamiša.
Opovo 99 doživelo je poraz u prvom ovosezonskom meču od ekipe Kris Krosa 90:46 (37:7, 25:15, 21:9, 7:15). Trema i veliki strah učinili su da naši igrači počnu meć veoma stegnuto, što je i doprinelo velikom vođstvu Pančevaca već posle prvih deset minuta 37:7. To je bio i glavni razlog ubedljivog poraza.Opova, ali jedan podatak, ipak treba da ohrabri. Poslednja četvrtina završena je u korist košarkaša iz Opova, iako su Pančevci igrali sa prvom petorkom.
Treba napomenuti da ekipa Kris Krosa, inače favorit za prvaka Vojvodine, ima dva reprezentativca rođenih 2003. godine, kao i jednog iz najbolje selekcije Srbije za generaciju rođenu 2004. godine.
-Idemo dalje, oni su najbolja ekipa u grupi i zasluženo su ubedljivo pobedili. Nas raduje činjenica da smo iz ovog poraza izvukli neke pouke i mnogo naučili – izjavio je trener starijih pionira Mario Nikolić.