Dani košarke finale:  POBEDNIČKI PEHAR ZA KOŠARKAŠICE AGROS BASKETA

Dani košarke finale: POBEDNIČKI PEHAR ZA KOŠARKAŠICE AGROS BASKETA

POBEDNIČKI PEHAR ZA KOŠARKAŠICE AGROS BASKETA
Opovo, 11. septembar 2017;
[vsw id=”5TyRpm_6vLc” source=”youtube” width=”625″ height=”344″ autoplay=”no”]
U izuzetno uzbudljivom finalu košarkašice Agros Basket 1 savladale su ekipu Rasa i podigle pobednički pehar. Za razliku od prethodne godine kada su osvojile srebrnu medalju ovog puta su se okitile zlatnim odličjem. Bronzanu medalju osvojila je ekipa pančevačkog Tamiša.

Dani košarke je sportsko – košarkaška manifestacija za pionirke i mlađe pionirke, koja se po drugi put održava u Opovu u organizaciji Košarkaškog kluba Agros Basket. Ovog vikenda održan je turnir za starije pionirke, dok će narednog nastupiti mlađe pionirke i mini basket.

Na turniru je učestvovalo šest ekipa – Tamiš, Ras, Agros Basket 2, Girl Basket, Partizan i Agros Basket 1. Prvog dana se igralo ligaški u dve grupe, a dan kasnije utakmice za plasman. U finalu su se našle dve najbolje ekipe koje i inače vode žestoke bitke na pionirskom prvenstvu. Odlično su krenule košarkašice Agrosa predvođene fenomenalnom Nedom Kukić, koja je tokom čitavog turnira bila nerešiva enigma za svoje protivnice. Međutim, u drugom poluvremenu trener Habanek povlači svoje najbolje košarkašice Vanju Radovanov i Nedu Kukić, što Ras koristi i u finišu meča stiže do egala. Habanek vraća svoje uzdanice u igru, a Neda Kukić u poslednja dva minuta odigrava pravu „simultanku“ i donosi pobedu Agros Basketu i zlatnu medalju.

Medalje i pehare uručili su predsednik opštine dr Zoran Tasić i direktor Agros doo Opovo Jovan Rackov. Tasić je pozdravio sve učesnike i izjavio da su Dani košarke praznik sporta i promocija mladih i da se iskreno nada da će se nastaviti sa organizacijom i narednih godina.

– Opovo je dobar domaćin, lokalna samouprava će uvek biti pokrovitelj ovakvih sportskih manifestacija, a mene ste učinili ponosnim što sam predsednik ove opštine, poručio je Tasić.

Manifestacija se održava na terenima Sportsko – rekreativnog centra Opovo, a pored lokalne samouprave sponzori turnira su Agros doo Opovo, Trgovačka radnja „Petar i Tina“, Pekara M&N i Dečija igraonica „Dumija“.

Veliki uspeh sefkerinskih zmajeva:  ŠAMPIONI EVROPSKOG KUPA

Veliki uspeh sefkerinskih zmajeva: ŠAMPIONI EVROPSKOG KUPA

ŠAMPIONI EVROPSKOG KUPA
Sefkerin, 11. Septembar 2017;
Sefkerinski zmajevi u borbama punog kontakta na Evropskom kupu osvojili su tri zlatne i šest srebrnih medalja.
U subotu 9. septembra u hali sportova Novi Bečej uspešno je održan Evropski kup u kung fu sportu (Sanda borbe u ful kontaktu) gde je učestvovalo preko 200 kvalitetnih takmičara u svim uzrastnim kategorijama iz Turske, Češke, Mađarske ,Bosne i Hercegovine, Makedonije, Bugarske i Srbije.
Na ovom takmičenju najbolji rezultat ostvario je tim borilačkog kluba “Dragon” iz Sefkerina, koji je svojom borbenošću ušao u devet finalnih borbi po kategorijama i osvojio devet sjajnih medalja.

Zlatne medalje osvojili su: pionir Luka Petrov, kadet Uroš Janjić i senior Marko Stanković, dok su srebrni bili pionir Dejan Vaić, stariji pioniri Nemanja Detki i Ognjen Strahinić, kadet Goran Mihajlović i seniori Nikola Stankov i Danijela Nikolić.
Od svih borbi možemo izdvojiti dva veoma atraktivna meča, a to su pobede tehničkim nokautom u prvoj rundi koje su ostvarili Janjić i Stanković.
Prvi put u karijeri takmičenja tokom 35 godina da je borilački tim iz Sefkerina ostvario ovako složen rezultat, odnosno uzeo učešće u devet finalnih mečeva i osvojio veoma vredne medalje u svim kategorijama na ovom velikom međunarodnom kupu, ističe trener Steva Stankov.

Tokom celog dana takmičenja do kasno u noć trajao je i seminar za sudije pod vođstvom stručnjaka iz Evropske federacije za ovaj sport uz predlog i organizaciju Srpskog kung fu vušu saveza.

Na ovom seminaru učestvovala su i dva člana upravnog odbora kluba “Dragon” Sefkerin Žika Jovanov i Ilija Stojkov koji su položili ispite i dobili međunarodne sertifikate i postali sudije za kung fu sport.

Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad:  U DRUGOM KOLU TEMPO I OMLADINAC PORAŽENI

Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad: U DRUGOM KOLU TEMPO I OMLADINAC PORAŽENI

U DRUGOM KOLU TEMPO I OMLADINAC PORAŽENI
Sefkerin / Opovo, 11. septembar 2017;
TEMPO (Sefkerin) – UNIREA (Uzdin) 0:2 (0:0); Utakmica je imala dva dela. Prvi deo do 62. minuta kada i jedna i druga ekipa stvaraju po jednu šansu ali ne uspevaju da ih realizuju. Igralo se tvrdo bez neke želje da se ugrozi protivnik već samo da se sačuva sopstvena mreža. Presudan trenutak se dešava u 62.minutu kada igrač gostiju beži odbrani Tempa i kreće sam ka golu. Fudbaler Tempa Salaški ga stiže i ruši na ivici šesnaesterca i dobija direktan crveni karton. Od tog trenutka gosti igraju konkretnije u napadu i u 73.minutu koriste jednu polukontru i preko Milinkovića dolaze do prednosti od 0:1.

Trener Suba pokušava trgne ekipu sa par izmena i dođe do izjednačenja. Međutim, sve nade Sefkerinaca pokopane su u 86. minutu. Strelac prvog gola za goste najbolje se snašao u petercu Tempa nakon odbijene lopte od prečke i zapečatio sudbinu domaćih 0:2. Fudbaleri Tempa nisi bili ni bleda senka iz Glogonja gde su prošle nedelje osvojili bod. Kao da su vec upisali tri boda pre početka meča i izašli na teren da rutinski odrade utakmicu. Međutim, tvrdo su spušteni na zemlju i pred njima je duga nedelja da zalaganjem na treninzima povrate poljuljano samopouzdanje za sledecu utakmicu u opstinskom derbju protiv Omladinca u Opovu.

TEMPO: Đinovic, Živkov, Ilkić, Salaški, Simeon, Suba (Živkovic), Morar, Đurkin (Milošević), Ždero (Karpuzi), Ćirika (Simić), Milićev (Todorovski).

SPARTAK (Debeljača) – OMLADINAC (Opovo) 3:0 (1:0); Fudbaleri Omladinca nisu ponovili utakmicu izb prvog kola i glatko su izgubili na gostovanju u Debeljači.

REZULTATI 2. kola: Slavia – Polet 0:3; Pobeda – Mundial 1:2; Spartak – Omladinac 3:0; Tempo – Unirea 0:2; Mladost – Glogonj 2:2.

Fudbal – Prva južnobanatska liga 4. kolo:  EVROGOLOM CUKIĆ DONEO POBEDU BARANĐANIMA

Fudbal – Prva južnobanatska liga 4. kolo: EVROGOLOM CUKIĆ DONEO POBEDU BARANĐANIMA

EVROGOLOM CUKIĆ DONEO POBEDU BARANĐANIMA
Baranda, 11. septembar 2017;
RADNIČKI (Baranda) – SLOGA (Banatsko Novo Selo) 2:1 (0:1); Namučili su se Baranđani u susretu sa gostima iz Banatskog Novog Sela i lako su mogli ostati i bez bodova u ovom meču. Prvo poluvreme za zaborav. Kontrolisali su gosti sredinu terena, fizički dominantniji bili ubedljivo bolji u duel igri, i vrlo brzo došli do vodećeg pogotka.

Osim dva udarca Cukića i Dobrića u prvih deset minuta domaći nisu stvorili ozbiljniju priliku, dok su gosti, nakon greške poslednje linije Radničkog, preko Marčetića u 16. minutu poveli. Imali su vrlo brzo  fudbaleri Sloge još jednu veliku priliku ali se istakao golman Popović koji brani udarac sa desetak metara.

U drugom poluvremenu Baranđani mnogo konkretniji, angažovani na sredini i agilniji u napadu. U 60. minutu nakon greške štopera gostiju Marković šalje loptu u stranu do Dobrića, koji daje povratnu u peterac, a Marković nakon nespretne intervencije golmana Stajčića, iz „trećeg pokušaja“ konačno loptu šalje u mrežu.

Nakon izjednačenja, trener Šojić u igru uvodi još jednog špica Kneževića, tražeći potpun preokret. Domaći atakuju kontra napadima po bokovima, nekoliko dobrih udaraca ka golu ali bez prave realizacije. I gosti imaju jednu dobru priliku ali se opet istakao golman Popović.

A onda u 85. minutu eksplozija oduševljenja. Cukić na liniji šesnaesterca vuče loptu u stranu, i kada su svi mislili da će asistirati, sevnula je levica, a lopte završila ispod prečke u mreži.

Sudija Naumović je utakmicu produžio pet minuta, gosti kreću na sve ili ništa, ali ovog puta odbrana Barande je sigurna i rezultat se nije menjao.

RADNIČKI: Popović, Petrić (Jovičin 55’), Dačić, Gojčinović (Mladenović 46’), Ilić, Kotlajić, Mosić (Knežević 68’), Marković, Dobrić, Cukić, Cvetković.

REZULTATI 4. kola: Crvena Zvezda – Vojvodina (Cr) 3:3; Dunav – Vojvodina (S) 0:3; Vulturul – Partizan 1:3; Strela – Borac 2:2; Vojvodina (CC) – BAK 0:2; Radnički – Sloga 2:1; Dolina – Jedinstvo 4:0; Jugoslavija – Jedinstvo Stević 0:3.

TABELA: 1. Dolina (12); 2. BAK (12); 3. Vojvodina (S) (12); 4. Borac (8); 5. Partizan (7); 6. Radnički (7); 7. Jedinstvo (7); 8. Sloga (6); 9. Jedinstvo Stević (6); 10. Crvena Zvezda (4); 11. Strela (4); 12. Vojvodina (Cr) (2); 13. Jugoslavija (1); 14. Vojvodina (CC) (1); 15. Dunav (1); 16. Vulturul (0).

Šah – Vojvođanska liga Banat Jug 7. kolo:  OPOVČANI UBEDLJIVI U PLANDIŠTU

Šah – Vojvođanska liga Banat Jug 7. kolo: OPOVČANI UBEDLJIVI U PLANDIŠTU

OPOVČANI UBEDLJIVI U PLANDIŠTU
Nakon 7. kola bez promene u vrhu tabele. Lake pobede vodećih ekipa. Opovčani bez napora za samo tri sata igre odneli sva tri boda iz Plandišta.
REZULTATI 7. kola: Plandište – Opovo 2:4; Banatsko Novo Selo – Banatski Karlovac 3:3; Grebenac – Vršac 2:4; Kovačica – Alibunar 4:2; Kovin – Ritiševo 3:3.

TABELA: 1. Kovačica (19); 2. Bora Kostić Vršac (18); 3. Bata Ćosić Opovo (17); 4. Radnički Kovin (13); 5. Unirea Ritiševo (9); 6. Alibunar (6); 7. Bora Ivkov BNS (5); 8. Banatski Karlovac (5); 9. Vulturul Grebenac (3); 10. Sloga Plandište (1).

U narednom kolu sastaju se Vršac i Kovačica, dakle ukoliko odigraju nerešeno Opovo će izbiti na prvo mesto, dok će svaki drugaciji rezultat naše šahiste postaviti na poziciju broj dva. Naravno, ukoliko naši u naredna dva preostala kola savladaju Ritiševo u pretposlednjem, odnosno B.N.Selo u poslednjem kolu.

A evo i epiloga: ukoliko Opovo bude drugo nakon ligaškog dela sastace se u polufinalu doigravanja sa pobednikom vojvodjanske lige Banat-sever, a to je Kikinda. Sudeći po rejtinugu naši igrači su apsolutno superiorni jer na svakoj tabli imaju čak 100 do 200 rejting poena više od Kikinđana, osim na poslednjoj, omladinskoj tabli. Ukoliko nekim slučajem Opovčani budu prvi u ligaškom delu tada će imati još lakši zadatak a to je polufinalni okršaj sa Elemir-Naftagasom, ili Mladost Bočar.

Dakle, za očekivati je da se u finalu sastanu dve ekipe iz grupe Banat – jug, verujemo da ce to biti Vrašac-Opovo. Pa, neka tako i bude!