Fudbal – Srpska liga Vojvodina 4. kolo:  SAKULJANIMA IZMAKLA POBEDA U POSLEDNJEM MINUTU MEČA

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 4. kolo: SAKULJANIMA IZMAKLA POBEDA U POSLEDNJEM MINUTU MEČA

SAKULJANIMA IZMAKLA POBEDA U POSLEDNJEM MINUTU MEČA
Sakule, 10. septembar 2017;
BRATSTVO 1946 (Prigrevica) – BORAC (Sakule) 1:1 (0:0); Da je Sakuljanima neko ponudio bod pre početka meča verovatno bi vrlo rado prihvatili. Međutim, fudbaleri Borca su imali sva tri boda do poslednjih sekundi meča, a onda primili gol iz veoma sumnjive situacije. Ipak, ne treba biti nezadovoljan jer je rival ekipa koja će sigurno voditi jednu od glavnih reči u aktuelnom prvenstvu, i teško da će još neko u Prigrevici uspeti da im parira.
Domaćin je imao inicijativu, pogodio je dva puta okvir gola, jedan pogodak im je poništen, a li s druge strane i Sakuljani su imali svojih prilika. U 78. minutu Borcu prednost donosi Milan Šušnjar udarcem sa bele tačke iz opravdano dosuđenog penala. U nadoknadi vremena, u poslednjim sekundima meča Stamenković iz gužve postiže izjednačujući pogodak za domaćina. Sakuljani su reklamirali igranje rukom, međutim sudija je ostao pri svojoj odluci i pokazao na centar.
BORAC: Trivunović, Vuković, M.Šušnjar, Petrović, Samardžić, Savanović, Smailagić, Milovac (Trojanović), Čigoja, Jeftić, A.Šušnjar (Stamenković).

Koncert folklora u Sakulama:  NASTUPALI ANSAMBLI IZ SAKULA, GLOGONJA I ČENTE

Koncert folklora u Sakulama: NASTUPALI ANSAMBLI IZ SAKULA, GLOGONJA I ČENTE

NASTUPALI ANSAMBLI IZ SAKULA, GLOGONJA I ČENTE
Proslava Dana Sakula završila se sinoć koncertom folklora u Domu kulture „Sveti Nikola“. U prepunoj sali nastupali su dečji ansambli iz Sakula, Glogonja i Čente, a njihovi nastupi ispraćeni su gromoglasnim aplauzima i ovacijama.
Domaćin i organizator koncerta je KUD Dom kulture „Sveti Nikola“ Sakule, koje vodi Miodrag Živak, a na koncertu su prisustvovali i predstavnici lokalne samouprave – predsednik opštine dr Zoran Tasić i njegov pomoćnik Nebojša Kovačević.

.

Susreti generacija:  GENERACIJA ’72 IZ OPOVA OBELEŽILA 30 GODINA MALE MATURE

Susreti generacija: GENERACIJA ’72 IZ OPOVA OBELEŽILA 30 GODINA MALE MATURE

GENERACIJA ’72 IZ OPOVA OBELEŽILA 30 GODINA MALE MATURE
Opovo, 09 septembar 2017;
Generacija rođena 1972. godine, koja je maturirala 1987. godine u Opovu, danas je obeležila 30 godina od male mature. Uz prisustvo učiteljica i razrednih starešina i korišćenja originalnih dnevnika, održan je razredni čas u biblioteci Osnovne škole „Dositej Obradović“, a zatim su svi zajedno nastavili druženje u poznatom opovačkom restoranu „Boba“.

.

Dobro jutro:  NEDELJA SPORTSKI DAN, UGLAVNOM VEDRO I TOPLO

Dobro jutro: NEDELJA SPORTSKI DAN, UGLAVNOM VEDRO I TOPLO

NEDELJA SPORTSKI DAN, UGLAVNOM VEDRO I TOPLO
Opovo, 10. septembar 2017;
Dobro jutro! Danas uglavnom vedro i toplo, maksimalna dnevna temperatura 31°C, tokom noći oblačno 20°C. Brzina vetra 3m/s JJI, verovatnoća padavina 2%. Sunce je izašlo u 6:11h, a zaći će u 18:59h
Na današnji dan u Opovu je maksimalna temperatura izmerena 1993. godine (33°C), minimalna temperatura 2004. godine (0°C), dok je maksimalna količina padavina u Opovu zabeležena 2010. godine (33,7mm).

Do kraja godine ostalo je još 113 dana.

NAJAVA DOGAĐAJA ZA DANAS: Dani košarke – turnir na Sportsko rekreativnom centru u Opovu; fudbal u Sefkerinu, Tempo – Unirea (16:30h); fudbal u Barandi, Radnički – Sloga (16:30h).