Molba za pomoć:  POMOZIMO NAŠOJ SUGRAĐANKI!

Molba za pomoć: POMOZIMO NAŠOJ SUGRAĐANKI!

Poštovani sugrađani! Pomozimo našoj Ivani Tasić (35.g.) iz Sakula u nastojanju da prikupi novac za lečenje.
Ona boluje od adeno – karcinoma pluća. Posle neuspele operacije u KCS i hemoterapije, jedina nada joj je zračenje Sajber nožem na klinici Sante Plus u Turskoj.
Cena tretmana košta 9.000 evra i maksimalno usporava tok bolesti deset i više godina. Pomozimo joj u granicama svojih mogućnosti i uz naše razumevanje i finansijsku pomoć doprinesemo njenom lečenju i poboljšanju teškog zdravstvenog stanja. Račun za direktne uplate u Eurobanci: 250165001305150033 (na nekoliko lokacija postavljene su i kutije za ubacivanje priloga).

Košarka – Opovo 99:  KOŠARKAŠI OPOVA ODRADILI PRIPREME NA TARI

Košarka – Opovo 99: KOŠARKAŠI OPOVA ODRADILI PRIPREME NA TARI

KOŠARKAŠI OPOVA ODRADILI PRIPREME NA TARI
Od 20. do 29. avgusta košarkaši Opova su u sklopu priprema za novu sezonu boravili na planini Tari. Idealni vremenski uslovi, odlična nadmorska visina i dobri uslovi za rad sačekali su opovačke košarkaše. Sa njima je na pripremama radio trener Mario Nikolić, koji po povratku izjavio da je izuzetno zadovoljan urađenim.

– Dvadeset momaka su bukvalno rudarski izneli deset paklenih dana, tri treninga dnevno sa minimalno slobodnog vremena. Momci su sve vreme imali pravi profesionalni odnos prema obavezama i koristim priliku da im cestitam i pohvalim. Današnja košarka se sve više zasniva na atlecizmu i fizici, gde smo u proslim sezonama upravo na tom polju najviše padali, tako da polako hvatamo korak i težimo da nam ta “fizika” bude jedan od glavnih aduta.

Sezona pocinje pocetkom idućeg meseca, i mogu već da kažem da smo na svim poljima spremniji u odnosu na prethodne sezone. Naravno, oči su najvise uprte u seniore koji drugu sezonu za redom nastupaju u Drugoj srpskoj ligi i koji su dobili jedno ogromno pojačanje, koje će se ozvaničiti u toku ove nedelje. Priželjkujemo uspešnu sezonu i i zdravlje igračima, kaže se u saopštenju trenera Maria Nikolića i stručnog štaba Košarakaškog kluba Opovo 99..

.

Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad / 1. kolo:  GOLEADA U GLOGONJU, SEFKERINCI ODIGRALI REMI

Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad / 1. kolo: GOLEADA U GLOGONJU, SEFKERINCI ODIGRALI REMI

GOLEADA U GLOGONJU, SEFKERINCI ODIGRALI REMI
Sefkerin, 04. septembar 2017;
GLOGONJ – TEMPO (Sefkerin) 3:3 (2:2); Utakmica odigrana po raskvašenom terenu ali je komšijski derbi opravdao očekivanja. Domaći igrači su bolje otvorili utakmicu i posle tri minuta igre već su vodili sa 1:0, strelac Vlada Tomić. Nije prošlo ni deset minuta, a već je usledio još jedan hladan tuš za fudbalere Tempa. Nakon greške odrane, u gužvi u šesnaestercu najblje se snalazi Dušan Veselinović i duplira prednost Glogonja u 13. minutu. U tom trenutku je usledio kratkotrajan pljusak, a posle toga fudbaleri Tempa kao da su dobili krila i počinju ozbiljnije da ugrožavaju gol protivnika.

Posle odličnog centaršuta Ilkića iz kornera, u 28. minutu najviši u skoku je bio Miloš Morar i efektnim golom glavom smanjuje rezultat na 2:1. Osokoljeni pogotkom gosti stiskaju sve više i ređaju nekoliko prilika da bi u 44. minutu preko centarfora Ždera uspeli da izjednače na 2:2, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Na pocetku drugog poluvremena igrači Glogonja krenuli su ubojitije da ugrožavaju gol Tempa i u periodu od 46. do 60. minuta stvorili pet – šest zicera koje nisu uspeli da realizuju što nespretnim udarcima, što fenomenalnim odbranama golmana Tempa Đinovica. I u trenucima kada su njihovi napadi polako počeli da jenjavaju, a Sefkerinci uspostavljaju balans, usledio je pogodak. U 72. minutu je Vukov prihvatio loptu na ivici sesnaesterca i udarcem u kontra ugao pogodio za vođstvo svog tima od 3:2.

Nakon primljenog gola Tempo kreće na sve ili ništa. Igrao se 76. minut kada je sudija svirao jedanaesterac posle faula nad Markom Ilkićem. Isti igrač je izveo najstrožu kaznu i poravnao na 3:3. Od tog trenutka pa do kraja igra se otvoreno “spuštenog garda”. Nije se obaziralo na odbranu već su i jedni i drugi gledali kako da ugroze gol protivnika ali i pored dosta prilika na obe strane mreže su mirovale do kraja utakmice.

Kod Sefkerinaca treba izdvojiti dobru igru Miloša Morara i štopera Nikolu Salaškog koji je bio neprelazan za igrače Glogonja u drugom poluvremenu, kao i standardno dobrog golmana Jovana Đinovića.

TEMPO: Đinović, Živkov, Ilkić, Salaški, Todorovski, Đurkin, Suba (Miloševic), Morar, Ždero (Đoševski), Ćirika, Milićev (Živković).

REZULTATI 1. kola: Glogonj – Tempo 3:3; Unirea – Spartak 2:3; Omladinac – Pobeda 3:0; Mundial – Polet 2:0; Mladost – Slavia (odloženo)

Matične knjige umrlih:  TOKOM AVGUSTA OSAM PREMINULIH

Matične knjige umrlih: TOKOM AVGUSTA OSAM PREMINULIH

TOKOM AVGUSTA OSAM PREMINULIH
Tokom avgusta na teritoriji Opštine Opovo preminulo je osam osoba – dve u Opovu, četiri u Sakulama i dve u Sefkerinu. Prosek starosti preminulih je 69 godina.
OPOVO: Stojadin Kikoš (1948), Pera Bogdanov (1953); SAKULE: Mileta Dimitrov (1930), Vasa Mijokov (1943), Bogdan Deronjić (1956), Lazar Nedić (1941); SEFKERIN: Jovan Jon (1957); Stevan Mijalković (1954).

Fudbal – Prva južnobanatska liga / 3. kolo:  PORAZ VRANA U VLAJKOVCU

Fudbal – Prva južnobanatska liga / 3. kolo: PORAZ VRANA U VLAJKOVCU

PORAZ VRANA U VLAJKOVCU
Baranda, 03. septembar 2017:
JEDINSTVO (Vlajkovac) – RADNIČKI (Baranda) 1:0; Domaćin je postigao jedan pogodak i to im je bilo dovoljno za trijumf i tri boda. Nakon tri kola Baranđani imaju po jednu pobedu, poraz i remi, što ih sa četiri osvojena boda pozicionira tačno na sredinu tabele.

RADNIČKI: Popović, Radojev, Dačić, Jovanović (Jovičin), Kotlajić, Ilić, Gojčinović, Knežević (Mosić), Marković, Dobrić, Cukić.

REZULTATI 3. kola: Jugoslavija – Crvena Zvezda 1:2; Jedinstvo Stević – Dolina 0:4; Jedinstvo (V) – Radnički 1:0; Sloga – Vojvodina (CC) 1:0; BAK – Strela 2:0; Borac – Vulturul 5:0; Partizan – Dunav 5.1; Vojvodina (S) – Vojvodina (Cr) 2:1.

TABELA: 1. Dolina (9); 2. BAK (9); 3. Vojvodina (S) (9); 4. Borac (7); 5. Jedinstvo (7); 6. Sloga (6); 7. Partizan (4); 8. Radnički (4); 9. Crvena Zvezda (3); 10. Strela (3); 11. Jedinstvo Stević (3); 12. Jugoslavija (1); 13. Vojvodina (Cr) (1); 14. Vojvodina (CC) (1); 15. Dunav (1); 16. Vulturul (0).