Autobuska stanica Opovo:  PRODAJA MESEČNIH MARKICA

Autobuska stanica Opovo: PRODAJA MESEČNIH MARKICA

PRODAJA MESEČNIH MARKICA
Opovo, 28. jul 2017;
Od petka 29. avgusta, na šalteru Autobuske stanice Opovo, mogu se kupiti mesečne markice za avgust.

04.08.2017 (06:00 – 20:00h)

Opovačka škola rešila energetsku efikasnost:  OBEZBEĐEN PELET ZA CELU ZIMSKU SEZONU

Opovačka škola rešila energetsku efikasnost: OBEZBEĐEN PELET ZA CELU ZIMSKU SEZONU

OBEZBEĐEN PELET ZA CELU ZIMSKU SEZONU
Opovo, 28. avgust 2017;
Nakon radova na saniranju i adaptaciji školskih objekata u Opovu i Sakulama još jedna lepa vest stiže iz opovačke škole. Preko konkursa Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice, u petak je u Opovo dopremljeno 35 tona peleta, čiju je prevoz finansirala opština Opovo.

Pelet je uskladišten u opovačkoj školi i ovim je obezbeđeno grejanje za sve opštinske škole koje imaju u kotlarnicama peć na pelet. Na ovaj način biće poboljšana energetska efikasnost i značajno smanjeni troškovi za grejanje tokom zimskog perioda.

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 2. kolo:  UBEDLJIVA POBEDA BORCA ZA VRH TABELE

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 2. kolo: UBEDLJIVA POBEDA BORCA ZA VRH TABELE

UBEDLJIVA POBEDA BORCA ZA VRH TABELE
Sakule, 27. avgust 2017;
BORAC (Sakule) – CRVENA ZVEZDA (Novi Sad) 4:0 (1:0); Opravdali su Sakuljani ulogu favorita savladavši goste iz Novog Sada ubedljivim rezultatom. Pred prepunim tribinama stadiona Sveti Nikola fudbaleri Borca nastavljaju sa odličnim partijama na startu prvenstva.

U prvih 45 minuta domaćin je vodio minimalnim rezultatom. Mogao je rezultat biti i ubedljiviji da je Milovac iskoristio priliku jedan na jedan sa gostujućim golmanom. Međutim, ispravio se u 37. minutu kada je nakon udarca Milana Šušnjara golman Crvene Zvezde Tarabić samo odbio loptu, a najbolji igrač Borca poluvolejom poslao u mrežu.

Dva minuta pošto se krenulo sa centra u nastavku meča Milovac asistira Čigoji za 2:0. Gosti su nakon dva primljena gola zaigrali ofanzivnije i imali par prilika, ali su domaći u finišu sa dva pogotka rezerviste Savanovića ((83. i 85. minut) overili ubedljivu pobedu.

BORAC: Trivunović, Tatić, A.Šušnjar, Samardžić, Petrović, Jevtić (Trojanović), Smajilagić, Baroščević (Savanović), Čigoja (Stamenković), M.Šušnjar, Milovac.

REZULTATI 2. KOLA: Bratstvo 1946 – Mladost 2:0; Borac – Crvena Zvezda 4:0; Radnički (NP) – Dinamo 1945 1:0; Radnički (Š) – Bečej 1918 1:6; Dunav – Odžaci 1:2; Železničar – Cement 2:1; Radnički (SM) – Omladinac 0:3; Bačka 1901 – Radnički (Zr) 0:2.

TABELA: 1) Bečej 1918 6; 2) Borac 6; 3) Omladinac 6; 4) Radnički (Zr) 6; 5) Odžaci 6; 6) Bratstvo 1946 4; 7) Mladost 3; 8) Cement 3; 9) Železničar 3; 10) Radnički (NP) 3; 11) Bačka 1901 1; 12) Dunav 0; 13) Dinamo 1945 0; 14) Radnički (SM) 0; 15) Radnički (Š) 0; 16) Crvena Zvezda 0.

Dobro jutro:  UMERENO OBLAČNO, MOGUĆA GRMLJAVINA

Dobro jutro: UMERENO OBLAČNO, MOGUĆA GRMLJAVINA

UMERENO OBLAČNO, MOGUĆA GRMLJAVINA
Dobro jutro! Danas umereno oblačno, smena kišnih i suvih intervala, moguća grmljavina. Temperatura do 31°C, tokom noći 15°C. Brzina vetra 3m/s S. Sunce je izašlo u 5:55h, a zaći će u 19:23h.

Na današnji dan u Opovu je maksimalna temperatura izmerena 1992. godine (38°C), minimalna temperatura 1991. godine (8°C), dok je maksimalna količina padavina u Opovu zabeležena 1985. godine (98mm).

Do kraja godine ostalo je još 125 dana.

1995. godine  minobacačka granata usmrtila je na sarajevskoj pijaci Markale 37 i ranila 85 ljudi, za šta su posle ekspresne istrage optuženi Srbi, što je poslužilo kao izgovor za masovne napade NATO avijacije na Republiku Srpsku. Docnije se pojavio izveštaj prema kojem je tragedija inscenirana od strane ratnog rukovodstva u Sarajevu, što je potvrdio i visoki funkcioner UN Jasuši Akaši.