Prva južnobanatska liga 2. kolo:  HETTRIK I „DOKTORSKA“ PARTIJA DOBRIĆA

Prva južnobanatska liga 2. kolo: HETTRIK I „DOKTORSKA“ PARTIJA DOBRIĆA

HETTRIK I „DOKTORSKA“ PARTIJA DOBRIĆA
Baranda, 27. avgust 2017;
RADNIČKI (Baranda) – JEDINSTVO STEVIĆ (Kačarevo) 4:1 (2:0): Fudbaleri Radničkog imali su odličnu premijeru pred svojim navijačima u novom prvenstvu. Pobeda nad veoma neugodnom ekipom i efikasan napad daju nadu da će Vrane ove godine u Prvoj južnobanatskoj ligi imati zapaženu rolu.

Utakmicu je obeležio napadač Radničkog Dušan Dobrić, koji je dominirao tokom meča, najviše pretrčao, oduzimao lopte, upošljavao saigrače, asistirao i postigao tri pogotka.

Na početku utakmice dominacija domaćih fudbalera i nekoliko dobrih prilika. Gojčinović je pogodio prečku, a izgledne udarce Dobrića i Mosića, odlični golman Jedinstva Lapić je odbranio. Nakon početne inicijative Radničkog igra se preselila na sredinu terena i igralo se od šesnaesterca do šesnaesterca.

Tek u poslednjih petnaest minuta prvog poluvremena velika uzbuđenja i radost za domaće navijače. U 31. minutu Cukić odlično prodire po levoj strani, ubacuje loptu u golmanski prostor gde je prihvata kapiten Dobrić i u maniru rasnog strelca šalje u suprotan ugao. Samo dva minuta kasnije, Gojćinović sa svoje polovine upošljava Dobrića u šesnaesterac rivala, a ovaj fenomenalnim udarcem šalje loptu pod prečku za 2:0.

U nastavku gosti pojačavaju tempo pokušavajući da smanje rezultat i dođu do izjednačenja, međutim, Baranđani ubitačnim kontrama preko brzonogih Dobrića i Cukića stvaraju šansu za šansom. Poništen je gol Markovića zbog navodnog ofsajda, ali u 60. minutu, nakon nekoliko šuteva prema golu, lopta dolazi do Dobrića, koji po treći put golmana Lapića primorava na kapitulaciju.

Očekivalo se nakon toga da će gosti potpuno pasti, ali bio je dovoljan trenutak nepažnje odbrane Radničkog, koja je danas funkcionisala zaista dobro, da Atanasov u 63. minutu smanji na 3:1. Mada je tokom čitavog meča posed lopte bio u korist fudbalera Jedinstva, Branđani su bili ti koji su stvarali šanse. I u poslednjih dvadesetak minuta meča, svaka njihova kontra je bila izuzetno opasna, da bi nakon sjajnog centaršuta Dobrića, Cukić izvantredno reagovao i sa desetak metara udarcem glavom po četvrti put savladao gostujućeg golamana. U samom finišu, odličnu priliku je imao rezervista Rackov ali je loptu poslao malo iznad prečke.

Dobar nastup baranđanskih Vrana, odbrana na visini zadatka, napad efikasan, ali bi trebalo da se poradi na veznom redu, jer se sigurno neće uvek moći igrati na preskakanje sredine i duge lopte na Dobrića i Cukića. Nakon 2. kola Radnički je sa četiri boda na petoj poziciji.

REZULTATI 2. KOLA: Crvena Zvezda – Vojvodina (S) 4:5; Vojvodina (Cr) – Partizan 2:2; Dunav – Borac 0:0; Vulturul – BAK 2:4; Strela – Sloga 2:1; Vojvodina (CC) – Jedinstvo (V) 0:0; Radnički – Jedinstvo Stević 4:1; Dolina – Jugoslavija 4:2.

TABELA: 1). BAK 6; 2) Dolina 6; 3) Vojvodina (S) 6; 4) Borac 4; 5) Radnički 4; 6) Jedinstvo (V) 4; 7) Jedinstvo Stević 3; 8) Strela 3; 9) Partizan 1; 10. Jugoslavija 1; 11) Dunav 1; 12) Vojvodina (Cr) 1; 13) Vojvodina (CC) 1; 14) Sloga 0; 15) Vulturul 0; 16) Crvena Zvezda 0.

Dobro jutro:  SUNČANO I TOPLO, FUDBAL U SAKULAMA I BARANDI

Dobro jutro: SUNČANO I TOPLO, FUDBAL U SAKULAMA I BARANDI

SUNČANO I TOPLO, FUDBAL U SAKULAMA I BARANDI
Opovo, 27. avgust 2017;
Dobro jutro! I danas visoka temperatura do 36°C, uglavnom vedro, tokom noći 21°C. Brzina vetra 2m/s JJI, verovatnoća padavina 2%. Sunce je izašlo u 5:54h, a zaći će u 19:24h.
Na današnji dan u Opovu je maksimalna temperatura izmerena 2010. godine (38°C), minimalna temperatura 2000. godine (10°C), dok je maksimalna količina padavina u Opovu zabeležena 1985. godine (97mm).