Fudbal – Prva južnobanatska liga 1. kolo:  REMI RADNIČKOG U JABUCI

Fudbal – Prva južnobanatska liga 1. kolo: REMI RADNIČKOG U JABUCI

REMI RADNIČKOG U JABUCI
Baranda, 20. avgust 2017;
JUGOSLAVIJA (Jabuka) – RADNIČKI (Baranda) 2:2 (0:1): Mogao je Radnički do sva tri boda na startu prvenstva Prve južnobanatske lige ali je golman Popović danas imao loš dan, tako da su domaći fudbaleri iz polušansi uspeli da postignu dva pogotka.

Povele su Vrane golom Branislava Cukića, koji je nakon asistencije Dušana Dobrića sa desetak metara smestio loptu u desni ugao golmana Jugoslavije. Mogli su Baranđani i do veće prednosti da je Aleksandar Marković rešio situaciju jedan na jedan sa golmanom rivala iz Jabuke.

U nastavku preokret i dva gola za domaćina. Oba puta šutevi sa oko dvadesetak metara. Prvi put lopta prolazi kroz ruke Popoviću, a u drugoj prilici Popović odbija loptu koja dolazi do fudbalera Jugoslavije, koji potom postiže pogodak.

U finišu meča ulazi Branislav Milovanov i kao mnogo puta pre ispostavilo se da je džoker sa klupe. Nakon izvedenog kornera, Milovanov je sjajno reagovao i savladao protivničkog golmana.

Ostaje žal za pobedom i tri boda ali ni remi na gostovanju nije loš. Navijači svakako treba da shvate da ovo više nije Druga južnobanatska liga i da je konkurencija mnogo ozbiljnija.

RADNIČKI: Popović, Radojev (Lazin), Petrić (Stefanović), Jovanović, Kotlajić, Gojčinović, Cvetković, Dobrić, Jovičin (Milovanov), Cukić, Marković.

Izvor: Facebook Fk Radnički Baranda

REZULTATI 1. kola:  Dolina – Crvena Zvezda 2:0; Jugoslavija – Radnički 2:2; Jedinstvo Stević – Vojvodina (CC) 4:0; Jedinstvo (V) –  Strela 2.1; BAK – Dunav 3:0; Borac – Vojvodina (Cr) 5:1; Partizan – Vojvodina (S) 1:2; Sloga – Vulturul (odloženo).

Futsal – Marija Magdalina 2017:  U FINALU SNEŽNI KLINCI I VELIČANSTVENI

Futsal – Marija Magdalina 2017: U FINALU SNEŽNI KLINCI I VELIČANSTVENI

U FINALU SNEŽNI KLINCI I VELIČANSTVENI
Sefkerin, 20. avgust 2017;
Danas su odigrane dve polufinalne utakmice futsal turnira Marija Magdalina Sefkerin 2017. Snežni klinci su bili ubedljivi u meču sa Brazuilcima i slavili sa 8:2, dok je u meču između Veličanstvenih i Fantomacana bilo mnogo neizvesnije, a na kraju su minimalnim rezultatom 1:0, finale obezbedili Veličanstveni.
Zbog kiše finalna utakmica i dodela pehara odloženi su za sutra sa početkom u 20:00 časova.

Fudbal – Srpska liga Vojvodina:  SAKULJANIMA SVA TRI BODA U PANČEVU

Fudbal – Srpska liga Vojvodina: SAKULJANIMA SVA TRI BODA U PANČEVU

SAKULJANIMA SVA TRI BODA U PANČEVU
Pančevo, 19. avgust 2017;

DINAMO (Pančevo) – BORAC (Sakule) 1:2 (0:1); Start kao iz snova, jer Sakuljani nastavljaju odličnu seriju iz prethodnog prvenstva. Nakon prve utakmice i to na gostovanju, fudbaleri Borca u Sakule se vraćaju sa sva tri boda. Očigledno, puleni trenera Branka Savića i ove sezone najavljuju dobre igre i visok plasman.

Već u prvih deset minuta imali su Sakuljani dve prilike preko Čigoje i Milana Šušnjara. Ono što oni nisu iskoristili, realizovao je u 27. minutu Tatić iz slobodnog udarca sa 25 metara, kada je savladao golmana Dinama. Dva minuta pre odlaska na odmor penal za domaćina ali je golman Trivunović bio na visini zadatka i sačuvao svoju mrežu.

U nastavku dominacija Dinama i već u 50. minutu izjednačenje. Nastavio je domaćin sa opsadom gola Borca, ređale su se šanse ali bez prave realizacije. Međutim, u jeku njihovih napada, iskusni Milovac u 61. minutu koristi grešku poslednje linije Dinama i ponovo dovodi Sakuljane u vođstvo, što je bio i konačan rezultat ovog meča.

BORAC: Trivunović, M. Šušnjar (Trojanović), Petrović, Anović, Savanović, Barošević (Stamenković), M.Milovac, Čigoja (S.Milovac), Tatić, A.Šušnjar, Jevtić.

REZULTATI 1. kola: Bačka 1901 – Bratstvo 1946 1.1; Omladinac (NB) – Železničar 1:0; Cement – Dunav 3:2; Bečej 1918 – Radnički (NP) 4:0; Dinamo 1945 – Borac 1:2; Crvena Zvezda – Mladost 1:4; Radnički (Zr) – Radnički (SM) (nedelja); Odžaci – Radnički (Š) (ponedeljak).

Dobro jutro:  DANAS OSVEŽENJE I NAJAVA KIŠE

Dobro jutro: DANAS OSVEŽENJE I NAJAVA KIŠE

DANAS OSVEŽENJE I NAJAVA KIŠE
Opovo, 20. avgust 2017;
Dobro jutro! Danas osveženje i najava kiše u popodnevnim satima i tokom noći. Maksimalna dnevna temperatura do 24°C, tokom noći 14°C. Brzina vetra 4m/s IJI, verovatnoća padavina 80%. Sunce je izašlo u 5:46h, a zaći će u 19:37h.

Na današnji dan u Opovu je maksimalna temperatura izmerena 2000. godine (39°C), minimalna temperatura 1978. godine (10°C), dok je na današnji dan maksimalna količina padavina u Opovu zabeležena 2015. godine (37mm).