Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapag / 17. kolo: KOLO PRE KRAJA VRANE OBEZBEDILE PRVO MESTO U GRUPI

KOLO PRE KRAJA VRANE OBEZBEDILE PRVO MESTO U GRUPI
Baranda, 14. maj 2017;
RADNIČKI (Baranda) – POBEDA (Samoš) 3:1; Kolo pre kraja fudbaleri Radničkog obezbedili su prvo mesto u grupi Sever Druge južnobanatske lige Zapad. Međutim, domaćin se propisno namučio protiv autsajdera. Imali su Baranđani dominaciju, ređale su se dobre akcije ali bez prave realizacije. A onda šok za domaće navijače kada gosti nakon nespretne intervencije Vasića dolaze u vođstvo.
Dugo su se mučili Baranđani da izjednače i to im konačno uspelo preko Dobrića na asistenciju rezerviste Stojanovića. U finišu meča sa još dva pogotka – Carevića i Šušnjara, Radnički konačno slama otpor borebenih Samošana.

Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad / 17. kolo:  OMLADINAC – TEMPO, TRILER DERBI PRIPAO SEFKERINCIMA

Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad / 17. kolo: OMLADINAC – TEMPO, TRILER DERBI PRIPAO SEFKERINCIMA

OMLADINAC – TEMPO, TRILER DERBI PRIPAO SEFKERINCIMA
Opovo, 14. maj 2017;
OMLADINAC (Opovo) – TEMPO (Sefkerin) 3:4 (1:3); Prolećni derbi između Omladinca i Tempa pripao je Sefkerincima. Izuzetno uzbudljiva utakmica u kojoj smo videli sedam golova i neizvesna do poslednjeg zvižduka sudije. I jedan i drugi tim ušli su u ovaj meč rasterećeno jer nije ništa bitno nije odlučivao osim komšijskog rivaliteta koji datira od kada postoje ova dva kluba.

Tokom svih 90 minuta igralo se potpuno otvoreno tako da je pored velikog broja golova bio izuzetno veliki broj prilika sa obe strane. Utakmicu je obeležila i velika borbenost, muška igra u kojoj su svi igrači dali trenutni maksimum. U ekipi domaćina posebno su se istakli Rankov i Mosić, dok su u ekipi Tempa nerešive enigme za protivnika bili Đoševski i Ilkić, kao i dvostruki strelac Milankov. Naravno, moramo istaći i golmana sefkerinske ekipe Đinovića, koji je u bitnim momentima za ekipu odbranio par zicera i čak zabeležio gol asistenciju.

Već na početku meča prvu šansu je imao Đoševski kada je šutirao iskosa sa desne strane. U 13. minutu Vukelić šalje sa leve aut linije odličnu loptu u šesnaesterac gde je Mosić glavom prosleđuje u suprotan Đinovićev ugao za vođstvo domaćina. Mogao je Ždero nakon toga da izjednači ali je neshvatljivo promašio stopostotnu priliku. Popović je vratio loptu golmanu što je Ždero „pročitao“, stigao pre Šiđanina koga zaobilazi, odlazi malo više iskosa, ali onda loptu umesto u praznu mrežu šalje pored stative. Moglo je to da se osveti Sefkerincima jer Opovčani polovinom poluvremena imaju nekoliko izglednih prilika, ali Đinović odlično reaguje i brani udarce Mosića i dva puta Kostića.

Trenutak koji je možda presudio meč dogodio se u 33. minutu. Polsednja linija Omladinca izašla je visoko, golman Đinović rukom baca loptu na drugu polovinu terena, sve je to ispratio veteran Đoševski koji prihvata loptu izlazi sam ispred Šiđanina, koji ga prilikom intervencije ruši. Sudija Milanović pokazuje na belu tačku, a Šiđaninu kao poslednjem igraču odbrane crveni karton. Siguran izvođač penala bio je kapiten Milankov.

Mesto Šiđanina, na gol Omladinca je stao Čačija, a Opovčani meč nastavljaju sa deset igrača. Kada se već očekivao kraj prvog poluvremena Sefkerinci za dva minuta (44’ i 45’) postižu dva pogotka za vođstvo od 3:1. Slobodan udarac sa leve strane uz korner liniju izvodi Ilkić, precizna lopta dolazi do Milankova, a ovaj glavom šalje loptu iza leđa Čačije. Minut kasnije, Ždero oduzima loptu poslednjem igraču odbrane ali ovog puta je siguran egzekutor.

Bez obzira što su imali igrača manje, opovčani u nastavku meča igraju potpuno otvoreno, napadaju ali ostavljaju prostora za kontra napade Sefkerincima. Bukvalno ređaju pruilike na obe strane ali su i Đinović i Čačija na visini zadatka. Ipak domaćin u 65. minutu iz jednog kontra napada smanjuje vođstvo Tempa. Na Kostićev centaršut, Soldatović je na pravom mestu i udarcem glavom šalje loptu pored nemoćnog Đinovića.

Otvoreno se igra i posle ovog pogotka. Opovčani u jednom napadu reklamiraju igranje rukom u šesnaestercu ali sudija nakon konsultacija sa pomoćnikom ne pokazuje na belu tačku zbog čega trener omladinca Rošulj oštro ptrotestuje. Ilkić direktno iz kornera pogađa stativu, a onda penal za domaćina. Nakon šuta Kostića lopta pogađa jednog od igrača Tempa u ruku, a Milanović pokazuje na „kreč“. Kostić preuzima odgovornost i u 80. minutu izjednačuje rezultat. Međutim, da tu ne bude kraj pobrinuli su se pet minuta kasnije Ilkić i Petković. Teledirigovan lopta Ilkića sa leve aut linije skoro sa polovine terena, volej Petkovića pod prečku i ogromna radost Sefkerinaca za kako se ispostavilo konačan rezultat i pobedu.

IGRAČ UTAKMICE: Marko Ilkić

OMLADINAC: Šiđanin, Arsenović (Savić), Jovanović, Mitić, Soldatović, Popović, M. Kostić, Vukelić (Marinković), Rankov, Mosić, Markuc (Čačija).

TEMPO: Đinović, Živkov, Ilkić, Petković, Simeon, I. Kostić, Suba (Živković), Ždero (Paunović), Đoševski, Todorovski (Krstevski), Milankov.

Rezultati 17. kola: Omladinac – Tempo 1:3; Polet – Spartak 3:0; Radnički – Pobeda 3:1; Glogonj – Unirea 2:0.

TABELA: 1. Radnički (39); 2. Spartak (35); 3. Polet (28); 4. Glogonj (26); 5. Mladost (24); 6. Unirea (21); 7. Omladinac (13); 8. Tempo (11); 9. Pobeda (1).

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 26. kolo:  TRIJUMF SAKULJANA U VRŠCU

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 26. kolo: TRIJUMF SAKULJANA U VRŠCU

TRIJUMF SAKULJANA U VRŠCU
Sakule, 14. maj 2017;
VRŠAC – BORAC (Sakule) 0:2 (0:0); Fudbaleri Borca vraćaju se sa gostovanja u Vršcu sa sva tri boda „u džepu“. Pobedom u južnobanatskom derbiju Sakuljani su se vratili na petu poziciju.
U prvih 45 minuta domaći tim je imao inicijativu nekoliko prilika ali bez prave realizacije. U nastavku meča bolja igra Sakuljana koji su svoje prilike na pravi način iskoristili. Prvo je na asistenciju Šušnjara u 58. minutu mrežu domaćina zatresao Milanović, da bi u 73. minutu iz kontra napada konačan rezultat postavio Stamenković.
BORAC: Trivunović, M.Šušnjar, Mitrevski, Milanović, Smailagić, M. Milovac, Stamenković, Anović, Toma, A. Šušnjar, S.Milovac
Rezultati 26. kola: Omladinac – Dunav 1:0; Vršac – Borac 0:2; Cement – Radnički (NP) 3:2; Sloga – Crvena Zvezda 1:0; Bratstvo 1946 – Radnički (Zr) 2:1; Bačka 1901 – TSC 2:1; Železničar – Radnički (SM) utakmica se igra danas; Radnički (Š) – slobodan.

Košarka – Letnja liga Banat Jug grupa B / 2. kolo:  UBEDLJIVA POBEDA OPOVČANA U OPŠTINSKOM DERBIJU

Košarka – Letnja liga Banat Jug grupa B / 2. kolo: UBEDLJIVA POBEDA OPOVČANA U OPŠTINSKOM DERBIJU

UBEDLJIVA POBEDA OPOVČANA U OPŠTINSKOM DERBIJU
Opovo, 13. maj 2017;
OPOVO 99 – SAKULE 87:60 (21:22; 25:13; 21:10; 20:15); Podmlađeni tim Opova koji Letnju ligu Banat Jug igra van konkurencije iznenadio je i navijače i rivala ubedljivom pobedom.

Sakuljani su parirali samo u prvoj četvrtini, nakon čega su Opovčani potpuno dominirali na parketu i meč završili sa plus 27 poena. Kao što je i najavljeno, ekipu Opova čine uglavnom kadeti i juniori, potpomognuti sa dva igrača iz prvog tima.

Trener Mario Nikolić je izjavio nakon meča da je pre svega iznenađen dobrim izdanjem njegovih mladih košarkaša protiv iskusnijeg rivala, kao i da je izuzetno zadovoljan pristupom i igrom tokom cele utakmice. U stručnom štabu Opova ističu da će im ova letnja liga poslužiti pre svega za napredak mladih igrača.

Internacionalna trka sveti Vasilije Ostroški:  STOJANOVIĆ PETI U LEPOSAVIĆU

Internacionalna trka sveti Vasilije Ostroški: STOJANOVIĆ PETI U LEPOSAVIĆU

STOJANOVIĆ PETI U LEPOSAVIĆU
U Leposovaću na Kosovu i Metohiji održana je 14. po redu internacionalna trka “Sveti Vasilije Ostroški”. Opovački atletski klub je imao svog predstavnika Nemanju Stojanovića u trci seniora na 5 kilometara. U izuzetno jakoj konkurenciji od 32 trkača iz Srbije i regiona Nemanja je uspeo da osvoji peto mesto, istrčavši odlično trku.

– Staza uzbrdo – nizbrdo i sa oštrim krivinama meni nikako ne odgovara, ali i pored toga sam istrčao odličnu trku. Drugi, treći i  četrvrti bilu su svega par metara ispred mene I da je konfiguracija staze ravnija, siguran sam da bih bio bolji, izjavio je Nemanja Stojanović.