Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad, 16. kolo:  DOBAR NASTUP TEMPA, ALI JEDAN KIKS PRESUDIO

Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad, 16. kolo: DOBAR NASTUP TEMPA, ALI JEDAN KIKS PRESUDIO

DOBAR NASTUP TEMPA, ALI JEDAN KIKS PRESUDIO
Sefkerin, 07. maj 2017:
TEMPO (Sefkerin) – POLET (Idvor) 0:1 (0:0); Tokom čitave utakmice padala je dosadna kiša i ometala oba tima da prikažu bolju i kvalitetniju igru. Gosti su stigli sa imprativom pobede koja im je bila preko potrebna za plasman u plejof, dok su Sefkerinci želeli da se pred svojom publikom dokažu i pokažu, da iako bez nekolicine standardnih igrača, mogu da odigraju čvrsto i borbeno do samog kraja.
Tako je i bilo, borbena i muška utakmica sa obe strane tokom čitavih 90 minuta. Gosti su pokušavali da organizuju napade i da pokažu da nisu bez razloga pretendenti na visok plasman, dok im Tempo to uporno nije dozvoljavao svojom borbenošću i zalaganjem.

Činilo se da se mreže neće zatresti na ovoj utakmici ali onda u 63. minutu kardinalna greška domaćina. U jednom kontranapadu golman Tempa Đinović izleće van šesnaesterca i pravi faul na 18 metara i zasluženo dobija žuti karton. Slobodan udarac je izveo Marko Moldovan, šut po zemlji ali je živi zid poskočio, lopta prošla ispod i zakačila jednog od igrača u nogu i prevarila Đinovića završivši u mreži.

Nakon primljenog gola Sefkerinci su krenuli na sve ili ništa, stvorili dve prilike ali bez prave realizacije. Polet se do kraja meča opredelio za defanzivniju igru i kontranapade, koji nisu bili naivni pa je Đinović u par navrata ozbiljno intervenisao. Realni rezultat je možda trebao da bude nerešen, ali gosti u Idvor nose za njih veoma važna tri boda.
TEMPO: Đinović, Ilkić, Živkov, Suba, Simeon, Živković, Kostić, Paunović, Ždero, Đoševski, Milankov (Stanisavljević 70’)
Tekst i foto: Saša Stanisavljev

Rezultati 16. kola: Pobeda – Glogonj 0:4; Spartak – Radnički 0:2; Tempo – Polet 0:1; Mladost – Omladinac 3:2; Unirea – slobodna.
TABELA: 1. RADNIČKI (36); 2. SPARTAK (35); 3. POLET (25); 4. MLADOST (24); 5. GLOGONJ (23); 6. UNIREA (21); 7. OMLADINAC (13); 8. TEMPO (8); 9. POBEDA (1).

Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad, 16. kolo:  SLATKA OSVETA VRANA U DEBELJAČI

Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad, 16. kolo: SLATKA OSVETA VRANA U DEBELJAČI

SLATKA OSVETA VRANA U DEBELJAČI
Baranda, 07. maj 2017;
SPARTAK (Debeljača) – RADNIČKI (Baranda) 0:2 (0:0); Dva kola pre kraja zvaničnog dela prvenstva pred baraž, Vrane su odradile lavovski posao pobedom na direktnim konkurentom za prvu poziciju. Baranđani su usred Debeljače potpuno nadigrali domaći Spartak i pobedom od 2:0, revanširali se za jesenji poraz u Barandi i preuzeli čelno mesto na tabeli.
Mogli su fudbaleri Radničkog ceo posao da završe već u prvih 45 minuta ali je raspoloženi golman Spartaka u više navrata spasavao svoj gol i kada su svi loptu već videli u mreži. Prvo je Branislavu Cukiću odbranio šut iz slobodnog udarca kada je loptu izvadio iz samih rašlji, a kasnije iz slične situacije i Ivanu Kotlajiću. U drugom poluvremenu Aleksandar Marković ima situaciju jedan na jedan ali golman domaćih izlazi kao pobednik. Zatim centaršut i asistencija Cukića za Dušana Dobrića čiji šut glavom Spartakov golman brani.
Konačno, u 50. minutu Miloš Cvetković dobrim pasom izbacuje Cukića po levoj strani, sledi precizan centaršut, a Marković neometan glavom šalje loptu u mrežu. Na drugi gol se čekalo do 75. minuta, kada na degažiranje golmana Radničkog Lazovića, bek domaćina greši, što koristi Dobrić izlazi sam ispred golmana Spartaka, koji mu prvi šut brani, ali se Dobrić ispravlja u drugom pokušaju i postavlja konačan rezultat 2:0 za Radnički.
Naravno, još uvek ništa nije gotovo jer ima dva kola do kraja prvenstva grupe Sever. Radnički kao izraziti favorit dočekuje samošku Pobedu i gostuje u Uzdinu, dok Spartak ima teško gostovanje u Idvoru i u poslednjem kolu je domaćin Opovčanima. Razlika je minimalna ali su Baranđani sada psihološki stabilniji i sudbinu drže u svojim rukama. Prva pozicija je važna utoliko što u baražu daje slabijeg protivnika iz grupe jug, odnosno ekipu koja je prvenstvo završila na četvrtoj poziciji.

RADNIČKI: Lazović, Lazin, Jovičin, Jovanović, Kotlajić, Carević, Cvetković, Šušnjar, Dobrić, Marković (Stefanović), Cukić.

IGRAČ UTAKMICE: Dušan Carević

Ljubomir Živkov-Dopisnica iz Banata: O VIŠNJI, KUPOVNIM STVARIMA, RAKIJI I RENU

O VIŠNJI, KUPOVNIM STVARIMA, RAKIJI I RENU
Opovo, 7. maj 2017
[vsw id=”spovqRgiHN4″ source=”youtube” width=”625″ height=”344″ autoplay=”no”]
Poslednja priča ovog serijala koju smo imali priliiku da zabeležimo na književnoj večeri održanoj u Sakulama 31, marta ove godine govori o fenomenu “kupovnih stvari”, nemaštini i sećanjima Ljubomira Živkova na ovo vreme, kupovini rakije i prodaji višnje nakupcima.