Fudbal – Druga južnobanatska liga 13. kolo:  OPŠTINSKI DERBI ISPUNIO OČEKIVANJA

Fudbal – Druga južnobanatska liga 13. kolo: OPŠTINSKI DERBI ISPUNIO OČEKIVANJA

OPŠTINSKI DERBI ISPUNIO OČEKIVANJA
Baranda, 16. april 2017;
Opštinski derbi je ispunio očekivanja ljubitelja fudbala koji su danas u Barandi imali priliku da gledaju pravu prvenstvenu, borbenu i neizvesnu utakmicu na kojoj je postignuto šest pogodaka. Radnički je u meč ušao kao favorit ali su borbeni Opovčani taktički dobro uzvratili i u jednom momentu bili blizu iznenađenja, ali ipak je na kraju presudio individualni kvalitet fudbalera Radničkog.
U prvih 30 minuta bez golova, a onda za samo sedam minuta Dušan Dobrić, Branislav Cukić i Aleksandar Marković dovode domaćina u vođstvo od 3:0. Međutim, da li su se Baranđani previše opustili ili je proradio inat Opovčana, tek Omladinac u 40. i 43. minutu preko Marka Mosića i Predraga Rošulja smanjuje rezultat na 3:2 i ponovo dovodi utakmicu u neizvesnost.
Ipak, samo tri minuta nakon što se krenulo sa centra u nastavku meča, Dobrić svojim drugim pogotkom povećava vođstvo domaćina, što će na kraju biti i konačan rezultat utakmice.
Rezultati 13. kola: Radnički – Omladinac 4:2; Glogonj – Mladost 1:0; Unirea – Tempo 2:0; Pobeda – Spartak 1:2; Polet slobodan.
TABELA: 1. Spartak (31); 2. Radnički (27); 3. Mladost (21); 4. Unirea (18); 5. Glogonj (16); 6. Polet (16); 7. Omladinac (13); 8. Tempo (8); 9. Pobeda (1).

Fudbal – Druga južnobanatska liga 13. kolo: PORAZ TEMPA U ZAUSTAVNOM VREMENU

PORAZ TEMPA U ZAUSTAVNOM VREMENU
Uzdin, 16. april 2017;
UNIREA (Uzdin) – TEMPO (Sefkerin) 2:0 (0:0); Imali su Sefkerinci bod u džepu do zaustavnog vremena. Imali su i svoje šanse tokom meča ali ih nisu iskoristili. U 87. minutu Đinović brani penal Uzdincima, ali onda dolazi do neshvatljivog pada koncentacije i domaći za samo dva minuta (90’ i 92’) potižu dva gola za pobedu i sva tri boda.

Sportski teren Sakule:  POSTAVLJENI GOLOVI I MREŽE, FUDBAL SE IGRA

Sportski teren Sakule: POSTAVLJENI GOLOVI I MREŽE, FUDBAL SE IGRA

POSTAVLJENI GOLOVI I MREŽE, FUDBAL SE IGRA
Sakule, 15. april 2017;
Postavljanjem golova i mreža na terenu za rukomet i mali fudbal u Sakulama zvanično je otvoren za upotrebu. Istog trenutka na terenu je počeo da se igra mali fudbal gde je učestvovalo nekoliko ekipa, a bilo je i onih koji su samo gledali i navijali, što je još jedan dokaz koliko je jedan ovakav teren nedostajao Sakulama.

Mreže je tokom dana dostavio predsednik opštine dr Zoran Tasić, koji je zajedno sa svojim pomoćnikom Nebojšom Kovačevićem, predsednikom Saveta mesne zajednice Miloradom Ješinim i članom Saveta Goranom Andrejićem obišao teren u Sakulama.

– Zaista je lepo videti ovako puno mladih ljudi, koji se bave sportom i smatram da smo ovim ulaganjem i realizacijom ovog projekta napravili dobru stvar. Do pre nekoliko meseci ovde se nalazio potpuno zapušten prostor i smetlište, a sada je tu sportski teren gde se okupljaju mladi ali i oni stariji koji se rekreativno bave sportom. Moram da istaknem ulogu člana Saveta mesne zajednice Sakule Gorana Andrejića koji je inicirao ovu ideju, što i jeste dužnost članova Saveta, da razgovaraju s ljudima, uoče šta nedostaje i koji su lokalni prioriteti, izjavio je tokom posete predsednik opštine.

Tasić je istakao da je sportski teren u Sakulama urađen po visokim standardima, sa izuzetno kvalitetnom podlogom i pratećom infrastrukturom, a da se u budućnosti planira i montiranje tribina.

Nakon posete Sakulama, predsednik opštine je mreže za golove dostavio i Opovčanima za nedavno renovirani mini pič teren na sportsko – rekreativnom centru.

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 21. kolo:  PORAZ SAKULJANA U PRIGREVICI

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 21. kolo: PORAZ SAKULJANA U PRIGREVICI

PORAZ SAKULJANA U PRIGREVICI
BRATSTVO 1946 – BORAC 3:1 (2:1); Nisu uspeli fudbaleri Borca da ostvare pozitivan rezultat na gostovanju u prigrevici protiv lidera tabele ekipe Bratstva 1946. Nisu ni u klubu najzadovoljniji suđenjem jer je Bratstvo imalo dva, po njima, sumnjiva penala.
Prva dva pogotka domaćin je postigao sa bele tačke ali je do kraja prvog poluvremena Borac preko Šušnjara smanjio rezultat na 2:1. Međutim, u nastavku meča Sakuljani nisu imali snage za preokret, a fudbaleri Bratstva su sa još jednim pogotkom overili pobedu.
Nakon ovog kola Borac se nalazi na sedmom mestu, a ako pančevački Železničar danas pobedi novosadsku Crvenu Zvezdu, što se realno i očekuje, Sakuljani će pasti na osmu poziciju.