Fudbal – Druga južnobanatska liga 12. kolo:  PETARDA U SEFKERINU, ĐOŠEVSKI DVOSTRUKI STRELAC

Fudbal – Druga južnobanatska liga 12. kolo: PETARDA U SEFKERINU, ĐOŠEVSKI DVOSTRUKI STRELAC

PETARDA U SEFKERINU, ĐOŠEVSKI DVOSTRUKI STRELAC
Sefkerin, 09. april 2017;
TEMPO (Sefkerin) – POBEDA (Samoš) 5:0 (2:0); Sefkerinci su danas opravdali ulogu favoriti i u meču sa pet postignutih golova razgalili svoje navijače. Strelci za tempo su bili Dalibor Petković, Darko Todorovski, Lazar Zdero i dvostruki strelac Dragan Đoševski.

Rezultati 12. kola: Tempo – Pobeda 5:0; Mladost – Unirea 1:0; Omladinac 1927 – Glogonj 2:1; Polet – Radnički 2:0; Spartak 1911 slobodan.

TABELA: 1. Spartak 1911 (28); 2. Radnički (24); 3. Mladost (21); 4. Polet (16); 5. Unirea (15); 6. Glogonj (13); 7. Omladinac (13); 8. Tempo (8); 9. Pobeda (1).

.

Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad 12. kolo:  ŠIĐANIN ODBRANIO OPOVČANE, KOSTIĆ DVA PUTA SA BELE TAČKE

Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad 12. kolo: ŠIĐANIN ODBRANIO OPOVČANE, KOSTIĆ DVA PUTA SA BELE TAČKE

ŠIĐANIN ODBRANIO OPOVČANE, KOSTIĆ DVA PUTA SA BELE TAČKE
Opovo, 09. april 2017;
OMLADINAC (Opovo) – GLOGONJ 2:1 (0:1); Da je lopta okrugla, a sreća varljiva, pokazala nam je i današnja utakmica između Omladinca i Glogonja. Vodili su gosti do 83. minuta, bili bolji tim, stvorili niz kolosalnih prilika koje nisu iskoristili, a onda u finišu načinili dve nesmotrene greške i ostali bez bodova.
Utakmica koja nije plenila kvalitetom ali je imala pravi dramski obrt zbog čega fudbal i jeste najpopularnija sporedna stvar na svetu. Kuriozitet ovog meča je činjenica da domaći tim tokom celog meča nije iz igre uputio šut u okvir protivničkog gola, a opet postigao dva pogotka ali sa bele tačke.

U prvih 45 minuta nepovezana igra domaćina bez prilika da se ugrozi gol Glogonjaca. S druge strane, gosti su već u 5. minutu imali situaciju jedan na jedan ali je Šiđanin pravovremenim istrčavanjem skratio ugao i odbranio šut protivničkog fudbalera. Glogonjci su u prvom poluvremenu bili mnogo konkretniji, lako su probijali sa krila ali osim šanse na početku utakmice, nisu imali izglednije prilike za postizanje gola. U 40. minutu gosti reklamiraju penal ali sudija koji se nalazio u neposrednoj blizini samo je odmahnuo rukom, zbog čega je oštro reagovao trener Glogonja Zoran Madževski, kao i igrači sa klupe. Stvorila se velika gužva, došlo je do guranja i psovanja, a epilog svega je isključenje gostujućeg trenera. Prvo poluvreme je zbog toga produženo četiri minuta, kada su Glogonjci postigli pogodak za vođstvo. Odlično izveden korner na prvu stativu, a Jovanović sjajnim udarcem glavom loptu šalje u rašlje nemoćnog Šiđanina.

Trener Opovčana Nenad Rošulj na poluvremenu u igru ubacuje Rankova što je značajno poboljšalo igru Omladinca posebno u finišu meča. Ipak, u nastavku utakmice šanse su stvarali gosti iz Glogonja. Već na početku drugog poluvremena Glogonjci ponovo nakon izvedenog kornera imaju veliku priliku ali Šiđanin neverovatnom reakcijom loptu skreće van okvira gola. Nakon toga, slična akcija kao s početka meča, Glogonjci probijaju s krila, ponovo situacija jedan na jedan, ali ponovo kao pobednik izlazi Šiđanin. Zatim, kolosalna prilika kada gosti umesto praznog gola pogađaju stativu, a nakon toga Šiđanin pravi još jednu bravuru i paradom skida loptu koja ide u rašlje. Po starom pravilu, ovoliko propuštenih šansi moralo je da se osveti Glogonjcima.

Opovčani se u finišu oslobađaju pritiska Glogonjaca, Kostić, Rankov, Mosić i Grčak su mnogo agilniji, a gosti za samo četiri minuta prave dve kardinalne i neshvatljive greške. Prvo u 83. minutu prekršaj u šesnaestercu za kojim nije bilo nikakve potrebe, a četiri minuta kasnije i igranje rukom, za koje samo Nikola Arsić zna zašto je tako reagovao. Oba puta sa bele tačke siguran je bio Dragan Kostić što je Opovčanima donelo sva tri boda u ovoj čudnoj utakmici.

Zbog protesta Glogonjci su dobili još dva crvena kartona (Davor Madževski sa klupe) i Dejan Simonović zbog drugog žutog kada je protestovao zbog dosuđenog penala. S druge strane, Opovčani su u finišu meča ostali bez stuba svog tima, kapitena Đorđa Grčaka koji se ozbiljno povredio tako da je za njega sezona verovatno završena, što će biti veliki hendikep za Omladinac.

OMLADINAC: Šiđanin, Arsenović (Marinković), Čačija (Rankov), Rošulj P (Markuc), Rošulj M, Savić, Vukelić, Kostić, Grčak, Mosić, Jovanović.

IGRAČ UTAKMICE: Milan Šiđanin (Omladinac)

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 20. kolo:  JUŽNOBANATSKI DERBI PRIPAO PANČEVCIMA

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 20. kolo: JUŽNOBANATSKI DERBI PRIPAO PANČEVCIMA

JUŽNOBANATSKI DERBI PRIPAO PANČEVCIMA
Pančevo, 09. april 2017;
ŽELEZNIČAR (Pančevo) – BORAC (Sakule) 3:0: kao što svaka tradicija ima svoj kraj, tako je došao i kraj nizu pobeda Sakuljana nad Železničarom. Pančevci su danas bili ubedljivi u meču sa sakulskim Borcom i trijumfovali rezultatom 3:0.
Rezultati 20. kola: Omladinac – Sloga 4:1; Radnički (Š) – Cement 1:1; Bratstvo 1946 – Vršac 3:2; Bačka 1901 – Dunav 0:0; Železničar – Borac 3:0; Radnički (SM) – Radnički (NP) 1:1; TSC – Crvena Zvezda 0:0; Radnički (Zr) slobodan.
TABELA: 1. Bratstvo (45); 2. Omladinac (43); 3. Dunav (34); 4. TSC (31); 5. Bačka 1901 (29); 6. Borac (26); 7. Vršac 25); 8. Železničar (24); 9. Radnički SM (24); 10. Radnički NP (20); 11. Cement (20); 12. Radnički Š (18); 13. Sloga (17); 14. Crvena Zvezda (16); 15. Radnički Zr (15).

Bezbednost mladih u saobraćaju:  RIZICI MLADIH U SAOBRAĆAJU KAO PEŠAKA I VOZAČA

Bezbednost mladih u saobraćaju: RIZICI MLADIH U SAOBRAĆAJU KAO PEŠAKA I VOZAČA