Dani košarke u Opovu:  U NEIZVESNOM PRODUŽETKU GIRLBASKET OSVOJIO POBEDNIČKI PEHAR

Dani košarke u Opovu: U NEIZVESNOM PRODUŽETKU GIRLBASKET OSVOJIO POBEDNIČKI PEHAR

U NEIZVESNOM PRODUŽETKU GIRLBASKET OSVOJIO POBEDNIČKI PEHAR
Opovo, 03. septembar 2016;
Finalni meč današnjeg turnira pionirki između Opova i GirlBasketa, po svojoj neizvesnosti, navijanju i borbenosti košarkašica obe ekipe, prikazao je sve ono najlepše u sportu. Kako pobednik može biti samo jedna ekipa, tako je i sa sirenom koja označava kraj, jedna strana plakala, a druga se radovala. Ali to je sport.
DSC_2129

Kao i juče, i danas smo gledali lepu košarku ali ono što nas sve raduje jeste slika puog Sportsko – rekreativnog centra koji su ispinile mlade košarkašice i prepune tribine navijača i ljubitelja sporta.
U utakmici za treće mesto zemunska Mladosti je savladala ekipu Opovo 2, koju je vodio Bogdan Ristić, a u finalu su se sastali GirlBasket i Opovo 1.
DSC_2138

Opovčanke su otvorile dobro meč. Mada su njihove rivalke bile znatno fizički dominantnije, Opovčanke su po terenu letele kao „osice“, koristile svoju brzinu, presecale napade protivnika i realtivno lako poentirale, uglavnom iz kontra napada. Međutim, košarkašice GirlBasketa su u drugoj četvrtini uspostavile ravnotežu, tako da se na poluvreme otišlo sa egal rezultatom.
DSC_2168

U drugom poluvremenu, Opovčanke su uglavnom jurile rezultat koji se kretao od +4 do +8 sa GirlBasket. Ipak, nošene navijanjem sa tribina, košarkašice Opova uspevaju u samom finišu da izjednače i izbore se za produžetke. Međutim, u dodatnih pet minuta, više nisu imale snage, promašile su veliki broj čistih situacija i zicera, dok su s druge strane, gošće iz Zemuna, i pored lošeg šuta, dobrim skokom i poentiranjem sa zicera napravile dovoljnu razliku za pobedu.
DSC_2183

Poklone, medalje i pehare uručili su pomoćnik predsednika opštine Goran Fogl, menadžerka Hotela „Stari Banat“ Olivera Mihajlović, Mario Nikolić, ispred opovačkog kluba i predsednik opštine dr Zoran Tasić, koji je pozdravio sve učesnike turnira i poželeo im puno uspeha u sportskim karijerama.
DSC_2188

Umesto proglašenja MVP igrača turnira, za požrtvovanost, pehar je kolektivno dobila ekipa Opovo 1.
Turnir su podržali i finansijski pomogli Opština Opovo i Agros d.o.o. Opovo.

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad 1. kolo:  TRIJUMF BARANĐANA U GLOGONJU, OPOVČANI NEREŠENO U SAMOŠU

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad 1. kolo: TRIJUMF BARANĐANA U GLOGONJU, OPOVČANI NEREŠENO U SAMOŠU

TRIJUMF BARANĐANA U GLOGONJU, OPOVČANI NEREŠENO U SAMOŠU
Opovo, 04. septembar 2016;
Glogonj – Radnički 1:2 (1:0): Odličan rezultat u ovosezonskoj premijeri prvenstva Druge južnobanatske lige zapad – grupa sever ostvarili su fudbaleri Radničkog na gostovanju u Glogonju, tako da se u Barandu vratili sa sva tri boda.
Domaći je došao u vođstvo sa bele tačke u 42. minutu iz veoma diskutabilnog penala. Kotlajić je oboren od strane glogonjskog napadača i kada je u padu uhvatio loptu očekujući faul, sudija je pokazao na belu tačku. Problem više za trenera Šojića predstavljala je i povreda Jocića koji je zbog toga zamenjen u 40 minutu.
Vrane su imale inicijativu u nastavku meča, a do preokreta dolazi u samom finišu utakmice, kada Dobrić u dva navrata (80. i 88. minutu) trese protivničku mrežu za potpuni preokret i pobedu Radničkog.
RADNIČKI: Lazović, Jocić (Lazin 40’), Radojev, Carević, Jovanović, Kotlajić, Šušnjar, Jovičin (Stojanović 55’), Marković, Dobrić, Cukić.
Pobeda (Samoš) – Omladinac (Opovo) 1:1. Iz Samoša Opovčani su se vratili sa jednim bodom, a izveštaj sa ove utakmice još uvek nismo dobili. Tempo je u ovom kolu bio slobodan.
Rezultati 1. kola: Spartak – Mladost 3:0; Pobeda – Omladinac 1:1; Unirea – Polet 2:0; Glogonj – Radnički 1:2; Tempo – slobodan.

Otvoreno kung fu prvenstvo Balkana:  NIKOLA STANKOV PRVAK BALKANA

Otvoreno kung fu prvenstvo Balkana: NIKOLA STANKOV PRVAK BALKANA

NIKOLA STANKOV PRVAK BALKANA
Novi Bečej, 03. septembar 2016;
Tradiciju da se sa velikih i međunarodnih takmičenja ne vraćaju bez odličja, sportisti Borilačkog kluba „Dragon“ iz Sefkerina nisu ni ovog puta izneverili. Državni šampion i reprezentativac Nikola Stankov, osvojio je titulu šampiona Balkana i u Sefkerin doneo novu zlatnu medalju.
received_303890819981272

Otvoreno prvenstvo Balkana u kung-fu sportu održano je u novobečejskoj hali sportova 3. septembra. Srpski kung-fu vušu savez odlično je organizovao prvenstvo uz podršku Balkanske federacije za ovaj borilački sport. Na ovom velikom takmičenju su učestvovale ekipe klubova iz Irana, Češke, Mađarske, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Bugarske i Srbije. Puna hala sportova, odličan kvalitet takmičara koji su nastupali u dva borilišta do kasno u noć, kada se došlo i do finala, odnosno najboljih borbi u punom kontaktu.

Stankov je prošao eliminacione borbe i ušao u veoma jak polufinalni meč gde je ubedljivo na tehniku savladao rivala. Nakon toga je u finalnom meču, kako je obećao uoči takmičenja da će ići na nokaut sistem radi sigurne pobede, ispunio obećanje. Prštalo je sve po ringu, dva kolosa su u žestokoj borbi prikazala šta je pravi puni kontakt u borilačkom sportu, a to je bio i poslednji meč na ovom prvenstvu.

Srpski šampion i reprezentativac Nikola Stankov osvojio je zlatnu medalju i titulu šampiona Balkana u poluteškoj kategoriji do 85 kg. u seniorskoj klasi.

U klasi juniora još jedan uspeh za sefkerinskog takmičara Nemanju Manića, koji je osvojio bronzanu medalju.

– Ispunio sam svoje obećanje i ovo zlato doprinosi mom rejtingu za buduću profesionalnu karijeru. Ovom prilikom pozivam ljubitelje borilačkog sporta punog kontakta bilo kog stila, da dođu u klub “Dragon” Sefkerin, da treniramo zajedno, da pomognete i meni i sebi baveći se sportom, poruka je Stankova.

Sve informacije na telefon 064/912-67-66

Fudbal-Srpska liga Vojvodina IV kolo: BORAC UZEO BOD U SREMSKOJ MITROVICI

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 4. kolo:
BORAC UZEO BOD U SREMSKOJ MITROVICI

Sremska Mitrovica, 03. septembar 2016;
Radnički – Borac 1:1 (0:0): I sa drugog gostovanja u ovom prevnstvu fudbaleri Borca se vraćaju sa osvojenim bodom. Kao i u Zrenjaninu, Sakuljani su i u Sremskoj Mitrovici veći deo meča imali igrača više. U 20. minutu fudbaler domaćih Savinović dobio je crveni karton. Sakuljani nisu iskoristili ovu prednost, izglednih prilika je bilo sa obe strane ali su Mitrovčani prvi poveli u 55. minutu preko Kovačića. Sedam minuta kasnije izjednačio je Milošev, što je bio i krajnji rezultat ove utakmice.
U zavisnosti od današnjeg rezultata meča između Železničara i Dunava, Borac se nakon četiri kola i tri odigrane utakmice nalazi na 6/7 poziciji sa pet osvojenih bodova.
Rezultati 4. kola: Radnički (Zr) – Crvena Zvezda (NS) 0:3; TSC – Radnički (NP) 3:2; Radnički (SM) – Borac 1:1; Bačka 1901 – Vršac 1:0; Bratstvo 1946 – Cement 4:1; Radnički (Š) – Sloga 1:1; Železničar – Dunav (danas); Omladinac (slobodan).