Košarka – Jedinstvena liga KSB / 5. kolo: OPOVČANKE TRIJUMFOVALE U SOPOTU

OPOVČANKE TRIJUMFOVALE U SOPOTU

Opovo, 28. novembar 2015;
Sopot – Opovo 99 21:30; Bez pet standardnih igračica, Opovčanke su na gostovanju u Sopotu uspele da prirede iznenađenje i trijumfuju nad favorizanom ekipom Sopota. Mada značajno oslabljene i pomalo umorne od dugog puta, košarkašice trenera Habaneka odigrale su hrabro, požrtvovano i taktički disciplinovano, za drugu pobedu u Jedinstvenoj ligi KSB za pionirke.
Jakom odbranom Opovčanke su prvu četvrtinu dobile 6:0, istim tempom nastavile i narednu deonicu tako da su na poluvreme otišle sa prednošću od 14:3. U nastavku meča, fizički dominantnije domaće košarkašice su u poslednjoj četvrtini uspele da spuste razliku na četiri poena ali su Opovčanke izdržale njihove nalete i u samom finišu ponovo podigle razliku za konačnih 30:21.
– Jedina zamerka na ovom meču je veći broj promašenih zicera ali moram da pohvalim požrtvovanost celog tima i da istaknem činjenicu da su igračice iz drugog plana iskoristile svoju šansu, tako da se u nastavku prvenstva na njih može ozbiljno računati, izjavio je trener Habanek po završetku utakmice.
U nedelju Školica košarke igra drugo kolo razvojne lige što će biti nova prilika za najmlađe košarkašice da steknu iskustvo, a opovački klub nastavlja besplatni upis u Školicu do februara.

Dnevni list „Dnevnik“ Novi Sad: AKTUELNA SITUACIJA U STOMATOLOGIJI