Fudbal – Srpska liga Vojvodina / 14. kolo:  OČEKIVAN PORAZ SAKULJANA U ODŽACIMA

Fudbal – Srpska liga Vojvodina / 14. kolo: OČEKIVAN PORAZ SAKULJANA U ODŽACIMA

OČEKIVAN PORAZ SAKULJANA U ODŽACIMA
Sakule, 15. novembar 2015;
Odžaci – Borac (Sakule) 4:2 (2:1): Svojim devetim prvenstvenim porazom, Borac je po prvi put u ovom prvenstvu izgubio sa više od gola razlike. Budimo iskreni, niko se nije previše nadao da će ishod biti drugačiji jer su Sakuljani gostovali lideru lige. Ipak, nada umire poslednja, a Borac je često umeo da iznenadi upravo protiv najboljih i kada su mu šanse bile minimalne. Ali ne i ovog puta.

Domaći su imali inicijativu tokom večeg dela utakmice i golovima Matijaševića (10. min) i Dabića (24. min) vrlo brzo poveli sa 2:0. Ipak do kraja poluvremena, nadu Sakuljanima je ulio Milovac, koji je u 34. minutu na povratnu loptu Dobrića uspeo da smanji rezultat na 2:1, ali je Matijašević svojim drugim pogotkom u 37. minutu ponovo vratio prednost na dva gola razlike. U nastavku meča domaći su nakon prekršaja Nišavića i dosuđenog penala, preko Ćovina poveli sa 4:1, da bi do kraja meča Sakuljani pogotkom Dobrića uspeli da smanje rezultat na konačnih 4:2.

Kako je Vršac iznenađujuće dobio Dolinu u Padini, Borac je zadržao 13. poziciju na tabeli i u narednom kolu dočekuje Slogu iz temerina protiv koje mu je urgentno potreban trijumf i sva tri boda za koliko – toliko mirnu pauzu pred prolećni deo prvenstva.

BORAC: Lazović, Nišavić, Petković, Mitrović (Milankov), Milovac, Jaćimovski (Milenković), Dodić, Varagić, Stojković, Stošić (Trojanović), Dobrić.

Rezultati 14. kola. Odžaci – Borac 4:2; Radnički (NP) – Banat 2:0; Dunav – Radnički (Š) 1:1; Sloga – Železničar 4:0; Cement – Radnički (SM) 0:0; Dolina – Vršac 1:2; Senta – Bačka 1901 1:1; TSC – Omladinac 0:0.