Parterno uređenje sportsko – rekreativnog kompleksa u Opovu: IZGRADNJA MOSTIĆA NA KANALU GAJGER

IZGRADNJA MOSTIĆA NA KANALU GAJGER
Opovo, 05. novembar 2015;
Nakon sprovedenog postupka javne nabavke i izbora izvođača radova, početkom novembra startovali su radovi na realizaciji projekta Parterno uređenje oko sportsko turističkog – rekreativnog kompleksa Opovo (faza 1), koja podrazumeva izgradnju mostića kod opovačke pijace u svrhu premošćavanja kanala Gajger i direktnog povezivanja Tamiške ulice i šetlišta na sportsko – rekreativnom centru.
DSC_0104
Izvođač radova je firma Gradcoop doo Beograd, a rok za izvođenje radova je 60 radnih dana.
Ceo projekat se odvija posredstvom JP „Mladost“ Opovo koje je apliciralo na konkursu Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija. Ukupna vrednost radova iznosi 4.761.060 dinara sa pdv-om i od toga Ministarstvo projekat sufinansira sa 4 miliona dinara, dok je ostatak učešće lokalne samouprave.
DSC_0101

DSC_0100

Fudbalski kup Srbije: BORAC U FINALU REGIONALNOG KUPA

BORAC U FINALU REGIONALNOG KUPA
Sakule, 04. novembar 2015;
Borac (Sakule) – Železničar (Pančevo) 2:0 (1:0): Nakon pobede u prvenstvu Sakuljani su ove sezone i po drugi put bili bolji od svog „ljutog“ rivala pančevačkog Železničara. U polufinalu regionalnog kupa Borac je savladao Dizelku sa Mise i plasirao se u finale gde će se sastati sa Slogom iz Plandišta.
Dobra utakmica, kao i uvek kada se ova dva rivala sastanu, Pančevci više u posedu lopte ali Sakuljani mnogo konkretniji. Domaći su poveli već u 11. minutu kada je Đurović sa 15-16 metara loptu od stative poslao u mrežu. Konačnih 2:0 postavio je Damnjanović pogotkom u 76. minutu, nakon što je predriblao dva čuvara i oštrim udarcem po zemlji savladao nemoćnoig golmana Železničara.
Mogao je rezultat biti i ubedljiviji za sakulske fudbalere da je sudija u 77. minutu pokazao na belu tačku nakon očiglednog faula gostiju u svom šesnaestercu, kao i poništenog pogotka Damnjanovića koji je sudija poništio zbog navodnog ofsajda.
Finalna utakmica regionalnog kupa igraće se na proleće pred početak drugog dela prvenstva, a domaćin će biti naknadno određen.
BORAC: Lazović, Nišavić, Petković, Đurović (Trojanović), Mitrović, Jaćimovski, Dodić, Damnjanović, Stojaković (Milankov), Stošić, Toma (Varagić).

KFK Dragon Sefkerin:  MEČ ŠAMPIONA U OPOVU

KFK Dragon Sefkerin: MEČ ŠAMPIONA U OPOVU

MEČ ŠAMPIONA U OPOVU
Sefkerin, 05. novembar 2015;
U nedelju, 8. novembra, u sportskoj sali OŠ “Dositej Obradović” u Opovu sa početkom u 18:00h održaće se borilački spektakl. U kung fu borbama punog kontakta sastaće se timovi Srbije i Bosne i Hercegovine, po 10 šampiona u različitim kategorijama u muškoj i ženskoj klasi. Top 10 borbi (jedan na jedan) u disciplini Sanda fight po tri runde.
Organizator meča je Kung fu klub “Dragon” Sefkerin i Kung fu savezi Vojvodine i Srbije. Ulaz je besplatan ali je broj gledalaca i gostiju ograničen zbog kapaciteta prostora.